Zinātnieku komanda no Daremas universitātes Anglijā radījusi materiālu, kuru nav iespējams pārgriezt, un tas padara ierīces trulas.

Jaunais sintētiskais materiāls Proteus ir balstīts uz gliemežvāka uzbūvi, kur aluminosilikāta keramikas šķiedras sfēriskā formā (angliski ceramic) ir ieliktas speciālā eleastīgā alumīnija rāmī, kas nodrošina to, ka materiāls ir stingrs no iekšpuses, bet ārpusē tas spējīgs absorbēt citu ierīču izdarīto ietekmi. To var salīdzināt ar kāda stipra materiāla ietērpšanu želejā. Zinātnieki apgalvo, ka Proteus materiāla blīvums ir 15% no tērauda.

Avots: Durham University

Šis veidojums ir principā nesagriežams, bet tas reizē notrulina arī otru ierīci, kas patiesībā ir atslēga uz spēju neļaut to sagriezt. Tas tiek panākts ar to, ka iekšējās keramiskās sfēras vibrē, tādēji veicot pretēju efektu griezošajai ierīcei, kura tādējādi paliek trula. Publiskotajā video redzams, ka leņķa slīpmašīnas ripa griežot šo materiālu vienkārši nodilst. Pirmā kārta ir tērauda rāmis, kuram dimanta ripa tiek viegli cauri, taču sastopoties ar iekšā esošo keramiku tā nodilst un nespēj neko izdarīt.

Proteus varētu būt nākotnes materiāls ārdurvīm, riteņu slēdzenēm vai cita veida produktiem, kuru uzdevums ir noslēgt telpu un to pasargāt no citu ietekmes.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
6 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
0906

Tātad kāds šobrīd strādā pie griezējinstrumentiem, kas spēj pielāgoties nesagriežamā materiāla vibrācijām.

Skābene

Jebkuru nesagriežamu materiālu var sagriezt! Ja ne ar ripu, tad ar citām metodēm.

Raķete

Sveiki!

using-alternate-fuel-gases-for-cutting-and-heating-1556644011.jpg
0906

un daudz klusāk, kā trobelēt ar flexi.
tikai vajag radīt aizsegu, aiz kura darboties.

Aab

Lai pamēģina ar dimanta ripu. Tā tieši domāta keramikas griešanai.