The Boring Company, kura zināma kā viena no Īlonam Maskam piederošajām kompānijām un šobrīd nodarbojas ar pazemes tuneļu rakšanu, tikusi pie vēl diviem piedāvājumiem tieši Lasvegasā, kur nesen pabeigti divi citi speciāli transporta ceļi.

Pirmie divi tuneļi savienos Las Vegas Convention Center (LVCC) kompleksā esošas ēkas, kuru atvēršana gaidāma 2021. gadā, tiem kļūstot par pirmo oficiāli pieejamo satiksmes elementu no The Boring Company. Taču jau ap stūri seko divi nākamie projekti, savienojot šo LVCC ar diviem privātajiem kūrortiem, kas veidotu vienotu tuneļu satiksmi, realitātē iedzīvinot Maska vīziju par pazemes satiksmi.

Kaut arī to celtniecība vēl nav oficiāli apstiprināta, notiek jau visi sagatavošanās darbi. Jaunajā projektā būs iesaistītas viesnīcas Wynn un Encore, kas ir luksuss klases atpūtas vietas Lasvegasā. Tuneļu mērķis ir aizstāt 15 minūšu gājienu ar ~650 m un ~950 m gariem pazemes ceļiem. Tajos kursētu Teslas automašīnas, kā arī speciālie busiņi, par kuriem ziņojām pagājušajā nedēļā, plānos ietilpst visu autoparku padarīt autonomu.

Celtniecības izmaksas vēl nav zināmas, taču jau paredzams, ka to lietošana vienam pasažieriem izmaksās attiecīgi 3 vai 5 USD, balstoties uz izvēlēto maršrutu. Salīdzinājumam ar LVCC saistīto tuneļu izmantošana ir bezmaksas un to izveide izmaksājusi 52,5 miljonus USD (garums ~1,35 km). Šobrīd notiek pēdējie darbi, lai izveidotu speciālās stacijas, kurās cilvēki iekāps transportlīdzekļos.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
15 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
1021

Tā vietā, lai noietu nieka 650m – maksāt 3 zaļos un vēl rāpties iekšā tunelī….na ļubiķeļa….jeb tur tik liels skaits pacientu ar mobilitātes vainām, ja reiz kūrorti pieminēti?

1021

ok, tunelis īsāks, bet 15min. ir tie paši ~2km, kas pie sēdošā dzīvesveida un bagātīgā ēdiena tāds nieks vien ir. Ja nu jāiet akurāt cauri piegāzētiem sastrēgumiem.

Krotow

Katsts un sastrēgumi. Lasvegasa atrodas tuksneša malā. Pamēģini tur dienā pastaigāties pa ielu – diez vai patiks.

Rāpojošs Gliemezis

Resnie amerikāpuri varēs resnēt tiktāl, ka būs jāveido speciālus platformautomobiļus, lai šie spētu uzrāpot un norāpot.

Kristaps Skutelis

Ar to Lasvegasu ir tā, ka tur mēdz būt ļoti lieli cilvēku pieplūdumi gan tūrisma sezonā, gan lielo izstāžu laikos. Šī pilsēta ir būvēta tam, lai apkalpotu lielu cilvēku skaitu. Pamatā tur visi pārvietojas ar takšiem/Uber/Lyft utt., kas mēdz būt ļoti noslogoti. Svarīgs transporta līdzeklis šajā pilsētā ir arī Monorail vilcieniņš, kas principā izved no LVCC izstāžu kompleksa cauri visai pilsētai līdz pat pēdējai lielajai viesnīcai un tur arī brauciens maksā daži dolāri. Eksistē arī autobusi, taču tos, manuprāt, izmanto tikai daļa vietējo. Tāpēc konkrēti Lasvegasā ir jēga no šādiem papildus pārvietošanās līdzekļiem. Staigāt ar kājām, protams, ir forši, bet… Read more »

1021

Nu, protams. Un uzreiz jautājums – vai šādās pilsētās maz ir vieta auto? Sliežu transports šķiet vienīgais saprātīgais risinājums, lai pārvietotu lielus cilvēku daudzumus. Pat ja izrok tuneļus, pa kuriem braukt, tad kur tie auto stāv galapunktos?
 
Ja tuneļus rok, lai apbrauktu sastrēgumu apgabalus, tad tas izklausās OK. Rīgā arī derētu tuneļi, lai nebūtu jākorķējas cauri centram, ja vajag tikt no vienas malas uz otru.

Krotow

“Lokālpatrioti” lielās satiksmes novirzīšanu projām no centra noraks saknē. Paskaties kā ņemas ar Rail Baltic tuneli zem Āgenskalna. Nupat arī Čiekurkalnā uzradies viens topošais Domes deputāts kurš ar putām uz lūpam brēc pret Ziemeļu šķērsojumu.

1021

RB un tunelis? Neesmu sekojis, bet šķiet, ka doma bija būvēt tiltu un laist RB paralēli esošajām sliedēm Jūrmalas virzienā, aiz Imantas novirzot uz lidostu? Var jau būt, ka esmu ko palaidis garām….2019jā elesemā pa posmiem aprakstīja RB ceļu cauri Rīgai.

Kristaps Skutelis

Tā ir Amerika. Protams, ka tur ir auto. Tur ir papilnam auto.

Agris

Rīgā vajag nevis tuneļus, bet atļaut labo pagriezienu pie sarkanās gaismas un vakarā padarīt nedaudz ilgāku zaļo vilni, lai visi izbrauc no Rīgas un miers, nevis stāv sastrēgumā un bendē gaisu un dedzina pa tukšo degvielu.

Krotow

Ja neesi pamanījis, Rīgā galvenais sastrēgumu iemesls darba dienās no rīta un vakarā ir auto plūsma cauri centram vienlaicīgi abos virzienos. Novirzīt īsti nav kur, jo šķērsām braucot ir vai nu daudz šauru ielu ar miljons luksoforiem vai arī jābrauc ar nesamērīgu līkumu praktiski ārā no pilsētas. Un ja vēl dienvidu pusē vairāk vai mazāk var izgrozīties, ziemeļu pusē atliek tikai stampāties uz un ap Vanšu un Akmens tiltiem. Ar zaļo vilni tur nepietiek, pat neceri.

Rudolfs

Kad beidzot mums arī būs jaunie elektro vilcieni šī problēma daļēji atrisināsies. Igaunijā nomainot vecos vilcienus pasažieru skaits pieauga par 20%.

0840

Vai tiešām? Manuprāt, pasažierus vairāk piesaista maršruts kā tāds un cik ērti to izmantot tramvaja vietā. Mums taču izgāzās ettalona izmantošana vilcienā, cik atminos – vai tad jauni vagoni maģiskā veidā atrisinās šo problēmu?

Einis

Vai tik Ušakovs ar Ameriku arī nav sarakuši tuneļus Rīgā, ka katru otro dienu kāds auto iebrūk…