web analytics

Zinātnieki izstrādājuši jauna tipa bateriju prototipu

Jaunākie raksti

“Twitter” vadītājs Džeks Dorsijs savu pirmo tvītu radījis kā NFT un izlicis izsolē

Laiks skrien straujiem soļiem, un 21. martā apritēs veseli 15 gadi kopš "Twitter" izpilddirektors Džeks Dorsijs (Jack Dorsey) uzrakstīja...

Samsung un Mastercard kopā izstrādā biometrisko bankas karti

Tehnoloģiju uzņēmums Samsung ir paziņojis par sadarbības noslēgšanu ar maksājuma karšu uzņēmumu Mastercard, lai veidotu speciālu karti ar tajā...

“Porsche” prezentē elektrisko “Taycan Cross Tourismo” modeli

"Porsche" oficiāli prezentējis ražošanas versiju "Taycan Cross Tourismo" modelim - runājot vienkāršāk, tā ir praktiskāka un lielāka izmēra versija...

ASUS TUF GAMING GeForce RTX 3060 Ti OC videokartes apskats

Jaunās GeForce 30 Series videokartes Nvidia prezentēja vēl pagājušā gada septembra pašā sākumā, pagājis pusgads, un jaunumi joprojām nav...

Vai saules paneļi uz jumta atmaksājas? Pieredzē dalās Jānis Kronbergs

Klāt pavasaris un daudzi jau labprāt tīksmīgi pasildās saulītē, pirms sākusies īstā sauļošanās sezona. Taču daži saules gaismu izbauda...

Prestižās Londonas Impērijas koledžas pētnieki izstrādājuši ātri uzlādējamu bateriju, kurā tiek izmantots nevis litijs, bet nātrijs. Zinātnieki uzskata, ka tas dod iespēju radīt ilgtspējīgas baterijas nākotnē. Šis ir viens no pirmajiem šāda veida prototipiem, kurā sekmīgi pielietots nātrijs, lai radītu bateriju, kuru iespējams uzlādēt un izlādēt simtiem reižu.

Pētījuma vadošais pētnieks Florians Gloklhofers skaidro, ka šī tehnoloģija varētu būt videi draudzīgāks risinājums nekā līdz šim pielietotie. “Daudzi satraucas par plašo litija jonu bateriju pielietošanu un ietekmi, ko šīs baterijas un to ražošana atstāj uz dabu. Šīs jaunās nātrija jonu baterijas šo problēmu varētu risināt. Tāpat cilvēki pieredzējuši bateriju kapacitātes problēmas, proti, jo vecākas kļūst baterijas, jo biežāk tās jālādē, baterijām vairs nespējot uzkrāt tik daudz enerģijas. Mūsu prototips tika uzlādēts un izlādēts 500 reižu, nezaudējot savu enerģijas uzkrāšanas kapacitāti. Domāju, ka šis produkts varētu atrisināt minēto problēmu, ja to attīstīs komerciāli.”

Tiesa, nātrija baterijas šobrīd spēj uzkrāt mazāk enerģijas nekā komerciāli plaši pielietotās litija baterijas, taču pētnieki turpina attīstīt šo tehnoloģiju un jaunais prototips esot liels solis uz priekšu. Tā kā pasaules nātrija krājumi ir krietni lielāki nekā litija krājumi, tā ieguve ir salīdzinoši vienkāršāka un mazāk kaitīga videi.

Projekts saņēmis finansējumu no Eiropas Savienības pētījumu un inovācijas programmas “Horizon 2020”, pētniekiem ļaujot turpināt darbu un meklēt veidus, kā šīs baterijas padarīt labākas.

5 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
5 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Lauris

Britu zinātnieki novērojuši,ka peles vairojas daudz labāk, ja tām netraucē britu zinātnieki. Ja sāktu skaitīt, cik reizes zinātnieki ir izdomājuši ģeniālas un tik daudzsološas baterijas…Viss beidzas īsti nesācies.

Arčiņš

Cepums par pelēm. Diemžēl bateriju ceļš līdz ražošanai ir ļoti ilgs un grūts.Par šobrīd visaktuālākajām NiCoMg 811 baterijām runāja jau 4 gadus, ka tūlīt tūlīt būs, bet tikai šogad Ķīniešu NIO sāka ražot auto ar šīm baterijām. Lasīju par zviedru jauno bateriju fabriku, tad viņi tuvākajā nākotnē neredz citu bateriju ķīmiju ko ražot kā tikai 811.
Pārsteigumi varētu nākt no Ķīnas, kā arī jāgaida Teslas bateriju dienu.

digitalk

man liekas, ka te vajadzēja nedaudz paskaidrot. visādās sensāciju kārās ziņās citētie tā dēvētie “britu zinātnieki” parasti ir studentu grupas, kas pilda kursiķi. arī šī ziņa nāk no koledžas, t.i., vecajos terminos nedaudz virs tehnikuma/vidusskolas, apmēram 2. kursa studenti augstskolā. papildus jāņem vērā, ka studentu darbi nedrīkst atkārtoties, tāpēc nepārtraukti tiek ģenerēti jauni temati un pētijumi. ja kāds izdomās, kā skaisti un zinātniski aprakstīt kā žūst krāsa, tad mēs sagaidīsim ziņu par inovatīviem pētījumiem būvniecības nozarē ;)

KKTK

Bet viens šāds pētījums reidz būs pilnā loze ;)

digitalk

par šo es galīgi nešaubos, ne velti notiek nepārtrauktas “galvu medības” jaunuzņēmumu “hakatonos”. visi grib izrāvienu, un uz tā labi nopelnīt. vai tas ir slikti? noteikti nē.
 
man vnk netīk “britu zinātnieku” pieminēšana, kas patiesībā nav zinātnieki.

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: