Reklāma

Apple neizmantos USB Type-C, tā vietā nāks bezvadu uzlāde

Jaunākie raksti

POCO F3 apskats – Bomba!!!

Pavisam nesen viesojos pie paziņas, kas man parādīja viņa jauno viedtālruni. Gribēju redzēt, kas tas ir par zvēru, jo...

Google samazinās komisijas maksu lietotnēm, kuras piedāvā abonēšanas servisus

Google paziņojusi, ka turpmāk samazinās komisijas maksu tām Android lietotnēm, kuras ir bāzētas uz ikmēneša abonementa iegādi. Jaunā likme...

Eiropa beidzot tiek pie Xiaomi Mi Band 6 fitnesa aproces ar NFC

Beidzot arī pircējiem Eiropā ir pieejama Xiaomi Mi Band 6 NFC fitnesa aproce ar bezkontakta norēķinu iespējām. Xiaomi izziņoja...

Parādījušās baumas par jaunu MacBook Air modeli 2022. gadā

Pagājušajā pirmdienā notika otrais Apple rudens pasākums, kurā tika prezentēti jaunie MacBook Pro portatīvie datori, kas piedzīvojuši gan vizuālas,...

Ilgi gaidītais “BMW i4” elektriskais sedans nonācis ražošanā

Elektriskā "BMW i4" sedana ceļš līdz konveijeram bijis garš un ilgs, bet vācu autoražotājs oficiāli paziņojis, ka mašīna nonākusi...

Lai arī Apple jau šobrīd izmanto USB Type-C pieslēgvietu savos iPad Pro planšetdatoros, tomēr tiek runāts, ka iPhone tā arī nekad netiks aprīkoti ar USB Type-C. Eiropa gan par šo faktu nebūs sajūsmā, jo, par spīti vienota uzlādes standarta vēlmei, Apple vēl gadu izmantos Lightning pieslēgvietu. Bet tad gan viss.

Tiek baumots, ka Lightning izmantošana vēl šajā rudenī gaidāmajos iPhone modeļos ir neizbēgama, pēc tam Apple strauji pārmetīsies uz bezvadu uzlādes izmantošanu savos viedtālruņos, kas arī šobrīd neizskatās pēc sliktākā varianta. Jau redzējām, ka OnePlus izdevās izveidot gana jēdzīgu 30W bezvadu uzlādi, arī Xiaomi ir 27W bezvadu uzlāde un citi ražotāji nav daudz iepalikuši aiz minētajiem ātrās bezvadu uzlādes pionieriem.

Lightning pieslēgvietas izmantošanu Apple uzsāka 2012. gadā līdz ar iPhone 5 nonākšanu veikalos. Bet jau 2021. gada rudenī Apple iPhone nebūšot fiziskas uzlādes pieslēgvietas, kas atrisinās Eiropas prasību pēc vienota uzlādes standarta un Apple atkal varēs pārdot vēl kādu aksesuāru iPhone pircējiem.

Te gan jāatgādina, ka Apple īsti neveicas ar bezvadu uzlādes ierīces izveidi.

Reklāma

21 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
21 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments

Laikā, kad Apple izņēma austiņu izeju, kāds uzfotošopēja iPhone karikatūru, kam nav nevienas pieslēgvietas, pat lādēšanas ports. Toreiz iesmēju un nodomāju, ka šis nu gan ir nereāli, viņi tak nav tik traki! Ja tik drīz Apple izņems lightning portu un cilvēki turpinās pirkt iPhone, tad viņu tolerance pret neērtībām ir apbrīnojama.

Un tad Apple sekos arī visi pārējie telefonu ražotāji un pēc dažiem gadiem šī šobrīd trakā ideja jau būs norma.

Es jau kadu laiku atpakalj teicu, tas nenotiks. Es seit nerunaju par uzladi, bet gan par failu parsutisanu, par resetosanu, kad nepiecieshams tomer dators ar programmatuuru. Tagad kam ir apple watch un jus velaties atgriezt atpakalj iepriekshejo versiju, vai notikusi kljuuda atjauninaajuma laikaa. Kaa juus to veicat? Nekaa. Variants 1, nesam uz apple veikalu, kur to veiks vinji. Variants 2, atstajam nelietojamu.

Tak apple servisa centros sen neviens neko nelabo, iešķiebj vietā jaunu trubu un staigā laimīgs! Bet, apple savāc veco trubu ar visām tavām plikbildēm un tās ārā nekādi nedabūt! :D

Citiem ražotājiem vēl ir tāds pakalpojums, kā datu atjaunošana no vecās ierīces.

Kā ta nenotiks, tikai laika jautājums.

2019. gadā šo mēģināja Meizu Zero, kas, protams, izgāzās, bet pēc pāris gadiem – why not.

Teorētiski arī pragramatūru iešā sasaiste ir iespējama arī caur bezvadu risinājumu.
Cik būs tā laba, grūti spriest?
1 kucēni slīcināmi…

Bet to ka pasaule lenām negribīgi pāriet uz bezvadu risinājumiem no tā neizbēksim. Pat tādas smalkas jomas kā Hifi audio un midi audio pāriet uz to.
Tapēc ir jauns izaicinājums ertākai pasaulei😉

Jā, pareizi, mēs to neveicam nekā, jo mūsu Apple Watch darbojas bez problēmām :D

To visu var izdarīt bez datora un pieslēguma ar vadu. Piemēram, MBP jau sen var pārinstalēt no WiFi, un bezvadu uzlāde darbojas arī izslēgtai ierīcei. Tas nozīmē, ka tehniski ir visas iespējas atstāt ābolu bez caurumiem.

OTA apdeiti utt nekad nav bijuši tik veselīgi , kā “normāls” process ar vadiņu . Arī āboliem .

Tas , ka varēt var un lielākoties darbojas – nenozīmē , ka viss ir baigi labi . BEz tam , šiem “attālinātajiem” ir ierobežotas tiesības attiecībā uz atmiņu ( repartition , atsevišķi reģioni utt )

Galvenais lai bezvadu uzlāde arī būtu standartizēta.

Ja tagad jebkuš neplānoti izlādējies usbc telefons darbā var ātri sameklēt kur pielādēties, kaut pie ekrāna pieslēgt, tad ar bezvadu būs tāpat kā sen.sen agrāk ar telefoniem – iet viens pa ofisu un skaļi izjautā “vai nav kādam līdzi nokia mazais galiņš?”. Tagad maza vadiņa vietā būs jānēsā vesela pankūka līdzi. Arī komandējumos. #ērti

Ja kā galveno iemeslu no lightning amputēšanas pieņem EU normu, tad citiem nav par ko satraukties, tik cik sekot modei.
Nav jau tā, ka vadi būs nākotne, bet kamēr bezvadu lādēšanas paneļi nav iebūvēti visos stūros, kur mēdzam lādēt telefonu, vai ari telefoni būs jālādē nežēlīgi reti, tikmēr es tam redzu tikai problēmas un liekas klapatas. Mazāk vadu jau nepaliks vairumā gadījumu.

Hmm. Vai tik agrokompānija Ķīnā nebūs saskatījusies? Piem Meizu Zero, Vivo Apex…..

tak vienreiz jau komentāros tika noskaidrots, ka Eiropas prasības ir lādēšanas vada galam, nevis ligzdai telefonā, un tāpēc iPhone pilnībā atbilst jaunajām prasībām. kāpēc atkal vajag tiražēt dezinformāciju?

Diskusija ir protams diskusija, bet es domāju, ka katram vajadzētu tomēr pierast pie domas, ka tas ir jautājums nevis “vai”, bet “kad” viss pāries uz bezvadu tehnoloģijām Uz to virzās visa tehnoloģiskā pasaule. Tas vai infrastruktūra tam ir gatava, vai tas būs ērti un praktiski ikdienas lietājam ir jau pavisam cits jautājums.

Bezjēdzīgi pāriet uz bezvadu tur, kur tas ir nepraktiski un dārgi. Vēl pie tam, ne uzspiestā veidā. Tad, kad kāds izdomās, kā var lādēt telefonu istabā jebkurā vietā, tanī pat laikā neuzcepot smadzenes, tad arī bezvadu lādēšana būs ok.

Kārtējais stulbums – bieži telefonu lādēju, vienlaicīgi izmantoju, vads to pieļauj, bezvadu variantā telefonam jābūt nekustīgi statīvā / uz paliktņa vai kas nu tur par lādētāju. Tātad 90% gadījumos, lādēšanas laikā telefons būs maz izmantojams.

Par laimi apple ir tikai darba telefons, kurš ir tikai zvaniem :)

Pietin statīvu ar skoču pie vaifona. Cik tur tā darba.

Kā altīvam cilvēkam, bezvadu uzlāde telfonam atrodoties uz statiskas platformas, risinājums man ir absolūti ikdienā nederīgs, šobrīd vienīgais lietderīgais variants ir kabeļi.
Kas ir mazliet ironiski, ka tehnoloģija ‘it kā’ veic kaut kādus ‘uzlabojumus’, kas faktiski to lietošanu neuzlabo tik ievērojami, par cik paaugstinās ierīču cena.
Uz šī fona, šķiet, ir mierīgāk palikt par vecmodīgu lietotāju un necensties labot to, kas nav salūzis.
Vai bezvadu tehnoloģija ir dabai draudzīgāka vai kāda pievienotā vērtība resursu ziņā? Ja nē, tad paldies.
Uz

Apple bezvadu uzlāde nekad nebūs priekšā ne 1plus, ne Xiaomi telefoniem. Vopšem dolāros, ko varēs no pircēja izkāst, viss izskatīsies labi, bet diez vai cilvēks panesīsies uz lēnu bezvadu uzlādi kā vienīgo uzlādes veidu.

Jau tagad to var darīt. Es savu iPhone pārsvarā lādēju bez vadu spraudelēšanas gan mājās, gan auto. Tas ir pieraduma jautājums, vajag tikai lādētājus sarūpēt.

Reklāma
Reklāma
Reklāma