Vācija, kurā šobrīd notiek ļoti ātra un masveidā plaša cilvēku testēšana koronavīrusam, izlaidusi speciāli paredzētu lietotni Corona-Datenspende tieši viedpulksteņiem, lai tādējādi sekotu vīrusa izplatībai. To lejupielādējuši jau vairāk nekā 50 000 iedzīvotāju.

Speciālo lietotni radījis Roberta Koha institūts, un tā pieejama gan uz Apple Watch, gan Fitbit, Polar, Garmin un Withings viedpulksteņiem, lai tādējādi spētu izsekot vīrusa izplatību Vācijā. Bezmaksas lietotne reģistrē lietotāja pasta indeksu, vecumu, svaru, kā arī kur iespējams, redzēt izmaiņas aktivitātē, pulsā, ķermeņa temperatūrā un miega ciklos. Institūts cer savākt 100 000 lietotāju skaitu, tā kā puse no tā jau ir sasniegta, kas jau spēj sniegt kādus rezultātus. Institūta vadītājs norādījis, ka ar šiem datiem ir pietiekami, lai noteiktu respiratorās saslimšanas.

Šī lietotne gan nebūs līdzīga kā Singapūras radītajam TraceTogether un Anglijas risinājumam, jo netiek minēta iespēja sazināties ar tuvumā esošajām ierīcēm un pēc tam ziņot, ja cilvēks bijis kontaktā ar saslimušo. Jāatzīmē, ka šī Corona-Datenspende pieejama vien Vācijas lietotājiem.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments