Lielbritānijā COVID-19 vīrusa izplatības laikā ir aizdedzinātas vismaz trīs 5G signālu raidošās bāzes stacijas, jo konspirāciju teoriju cienītāji sociālajos tīklos ir aktīvi aicinājuši cilvēkus iesaistīties šādās darbībās. Tie apgalvo, ka 5G ir tieša saistība ar koronavīrusa izplatību.

Tiek ziņots par aizdedzinātiem mastiem Birmingemā, Liverpūlē un Mersisaidā, līdz ar to, kamēr mediķi aktīvi darbojas vīrusa apkarošanas frontē, tikmēr otrā pusē darbu var uzsākt ugunsdzēsēji, policija un telekomunikāciju speciālisti, kuriem jātiek galā ar bojājumiem, kā arī jāapkaro šī dezinformācija. Interesanti, ka vismaz viens no aizdedzinātājiem mastiem patiesībā nodrošināja LTE savienojumu, kā arī radikāli noskaņotās personas bieži vien apvaino vadu ievilcējus, bet ne mobilo pakalpojumu sniedzējus.

Nacionālā veselības dienesta vadītājs Stīvens Povis (Stephen Powis) izteicis savu nožēlu šiem cilvēkiem, kuri ir aicinājuši citus uz šādām darbībām, kā arī nosodījis tos, kuri reāli bojājuši infrastruktūru. Jo šis ir laiks, kurā  ļoti svarīgi nodrošināt slimnīcas un atbildīgos dienestus ar sakariem un internetu. Telekomunikāciju nozares eksperti lēš, ka šis aicinājums nācis no dažādām Facebook konspirāciju teoriju grupām, par kurām attiecīgi ziņots, un tās pēc laika tikušas slēgtas.

Video platforma YouTube atsaukusies uz šiem notikumiem, un tā samazinās ar 5G konspirāciju teorijām saistītos video, lai apturētu nepatiesās informācijas izplatību sociālajā tīklā. Serviss negatavojas pilnībā bloķēt un nerādīt visus video, taču mērķis ir panākt to video samazināšanos, kuri aicina uz dažādām kaitnieciskām darbībām un tiešā veidā propagandē 5G saistību ar COVID-19 izplatību.

Twitter vidē kāds lietotājs dalījies ar video, kurā sieviete pazemo darbiniekus, kuri darba laikā ievelk 5G optiskās šķiedras līnijas. Citā situācijā, sevi par medicīnas māsu dēvējoša sieviete, apgalvo, ka 5G signāls iznīcina skābekli cilvēka plaušās, sasaistot to ar koronavīrusu. Tam papildus seko tādi argumenti, ka lielākās saslimšanas ar COVID-19 ir tajās valstīs, kurās notiek aktīva 5G uzstādīšana un izmantošanu, taču nekas netiek minēts par valstīm kā Irāna un Japāna, kur tas nemaz netiek izmantots.

Atcerēsimies šajā sapringtajā laikā kritiski izvērtēt jebkuru pieejamo informāciju mums apkārt.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
9 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
5g net

” darbiniekus, kuri notverti ievelkot 5G optiskās šķiedras līnijas” – viņi veikuši kādu noziegumu, ja reiz notverti?

Krotow

Autor, ieliec “notverti” pēdiņās. Tiešām izskatās nepareizi.

5g net

demokrātija ir pārvērtēta….visus šos lieliskos konspirologus būtu vērts izmitināt uz kādas nelielas salas, atstāt tiem sēklas, darba rīkus, cāļus un atstāt dzīvot saskaņā ar dabu, tālu prom no kaitīgā starojuma un debilizējošiem lielveikaliem.

Krotow

Britiem visa nesaprotamā dedzināšana ir daļa no viņu kultūras vēstures. Sākumā labākas ražas pielūgšanai dedzināja speciāli atlasītas personas (sk. Wicker Man), tad raganas, pēc tam ātruma radarus uz ceļiem. Pa vidu paplosījās ludīti. 5G bāzes staciju dedzināšana ir no tā paša plaukta. Un kamēr tautas skolās būs bardaks un humanitārā alternatīvisma un bezatbildības uzplaukums, nav ko cerēt uz kaut ko labāku.

Edgars Rozentals

Vispār jau uk vajadzēja optiku nevis 5 g stacijas likt.
Nauda atļauj un investīcija ilgtermiņā.

KKTK

Ehh, ja es būtu tā kabeļa vilcēja vietā :)

5g net

Redzams jau, ka ievilktu ar lāpstu šeimotājai

Janis

Diemžēl arī Nīderlandē uzdarbojas 5G dedzinātāju pulciņš