Laikā, kad gandrīz visā pasaulē mācības skolās notiek attālināti un tiek izmantoti dažādi video servisi, Oslo pilsētas skolā kāds vīrietis spējis pieslēgties video zvanam, kurā bijušas trīs skolnieces un kameru priekšā sevi apmierinājis.

Skola lietojusi Whereby platformu, kuras pārstāve Ingrīda Odegarde (Ingrid Ødegaard) atvainojusies mācību iestādei, kā arī izteikusi savu spriedumu par situāciju, apgalvojot, ka visdrīzāk šis vīrietis ir vienkārši uzminējis konkrētā video zvana adresi. Viņa norāda, ka ir šāda tipa cilvēki, kuri vienkārši mēģina nejauši pieslēgties video zvaniem un pēc tam izpaust savas novirzes.

Šobrīd skola atteikusies no Whereby pakalpojumiem, jo nepatīkamais gadījums noticis ar trim deviņgadīgām meitenēm, kuras savā starpā sazinājušās ar video, kuram pēkšņi pieslēdzies vīrietis, par kuru viņas ziņojušas saviem vecākiem. Lieta nodota policijai, kā arī skola jau pārslēgusies uz Microsoft Teams servisu. Jāpiezīmē, ka vīrietis šajā konferences video arī runājis ar meitenēm, padarot situāciju īpaši nepatīkamu.

Viens no ieteikumiem, kad tiek veikti video zvani, ir paroļu izveidošana, kura speciālās adreses uzminēšanas gadījumā, nodrošinās vēl vienu aizsardzības līmeni pret nevēlamiem ciemiņiem.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments