Jau trešais video satura straumētājs Apple TV+ atsaucies uz Eiropas Savienības (ES) aicinājumu šajā laikā samazināt satura kvalitāti, lai lielās noslodzes dēļ neuzkārtu internetu.

No 23. marta aptuveni 200 000 Latvijas skolēnu atgriežas mācību vidē pēc pavasara brīvdienām, tiesa, tas notiek ar interneta starpniecību, tāpēc šodien vismaz manā pusē ir jūtami nelieli savienojuma traucējumi. Tas ir kā piemērs tam, kāpēc ir nepieciešami šādi soļi, lai visiem cilvēkiem noteiktā līmenī būtu iespējams strādāt un mācīties attālināti.

Apple TV+ ir viens no jaunākajiem straumēšanas servisiem, kurā kompānija piedāvā sevis veidoto saturu. Sevi ļoti labi pieteicis raidījums “The Morning Show”, kā arī visu laiku tiek izlaisti dažādi jauni seriāli. Apple servisa video kvalitātes samazināšana esot pietiekami agresīva, ja salīdzina ar Netflix un YouTube principiem. Video šobrīd tiekot rādīti vien ar 670 pikseļu augstuma izšķirtspēju, kaut arī TV+ saturs ir pieejams 4K kvalitātē ar 4096 pikseļiem. Uz lielajiem ekrāniem šāds samazinājums ir pietiekami izteikts. Savā 13 collu datora monitorā uz pirmo acu uzmetienu sliktu kvalitāti nesaskatīju.

Avots: 9TO5Mac. Video no >40 collu televizora

Šāda veida ierobežojumi un rīcības gan joprojām attiecinātas tikai uz Eiropas tirgu, tāpēc ASV servisi joprojām piedāvā augstāko izšķirtspēju. Solidarizēšanās laikā neizpaliek klientu neapmierinātība, jo Netflix lietotāji maksā speciālu summu tieši par 4K izšķirtspējas video, kuri vairs nav pieejami, tāpēc tie vēlas cenu samazinājumu. Apple TV+ gan ir tikai viens maksas plāns.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
13 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
KasparsB

Jāsaka, ka faktiski Netflix, vismaz vēl vakar neko nebija samazinājis, varbūt LV nepieskaita :D
Vakarā nočekošu.

Salvis

Vakar vai pat aizvakar jau redzēju švakāku kvalitāti – framerate samazināts.

KasparsB

vai tomēr bitreits? vakar nesanāca pārbaudīt, uz aci saprast īsti nevarēja. Tiem, kas uz pults ir info poga var iečekot.. tur rāda arī bitreitu.

zootrops

Nez, vai abon. plānus un rēķinus arī pielāgos reālajai izšķirstpējai?

digitalk

nez, pirātu līcī un leetxā nekas nav samazināts, maksājiet vien par apgraizīto saturu un sūdīgo kvalitāti.

Kristaps Skutelis

Nu, come on, kurš gan mūsdienās vispār vēl izmantot pirātiskā ceļā iegūtu saturu?

digitalk

tev atbildēt nopietni vai atjokoties?

Kristaps Skutelis

Var iztikt.

Yx2

Nu ir tādi cilvēki.
Es savukārt uzskatu ka it sētnieki labākajā gadījumā būtu pelnījuši minimālo algu un ne centa vairāk, jo reāli priekškam viņi vispār vajadzīgi?

digitalk

ar viņiem ir tāpat, kā ar apkopējām — nevajag, nevajag, līdz attopies sūdos līdz ausīm. un, galu galā, kas grāmatvedībai rociņu paturēs? ;)

Edgars Rozentals

Loti labprat izmantotu netflix , bet trukst kontenta , piemeram filmas ir konkreta parodija , gribi noskatities visas resident evil filmas. Izrādās ka pieejamas ir tikai divas. Ar serialiem krietni skumjāk. Kāda jēga pēc stream servisa ja jaunākais saturs kas ir torentā nav pieejams pat par maksu.

Kristaps Skutelis

Pēdējās divas nedēļas katru dienu man fonā griežas Netflix seriāli. Tātad tur nav nekāda problēma ar saturu.

digitalk

ir problēmas, ir. nevajag savu gaumi pasludināt par «zelta standartu».