Jau trešais video satura straumētājs Apple TV+ atsaucies uz Eiropas Savienības (ES) aicinājumu šajā laikā samazināt satura kvalitāti, lai lielās noslodzes dēļ neuzkārtu internetu.

No 23. marta aptuveni 200 000 Latvijas skolēnu atgriežas mācību vidē pēc pavasara brīvdienām, tiesa, tas notiek ar interneta starpniecību, tāpēc šodien vismaz manā pusē ir jūtami nelieli savienojuma traucējumi. Tas ir kā piemērs tam, kāpēc ir nepieciešami šādi soļi, lai visiem cilvēkiem noteiktā līmenī būtu iespējams strādāt un mācīties attālināti.

Apple TV+ ir viens no jaunākajiem straumēšanas servisiem, kurā kompānija piedāvā sevis veidoto saturu. Sevi ļoti labi pieteicis raidījums “The Morning Show”, kā arī visu laiku tiek izlaisti dažādi jauni seriāli. Apple servisa video kvalitātes samazināšana esot pietiekami agresīva, ja salīdzina ar Netflix un YouTube principiem. Video šobrīd tiekot rādīti vien ar 670 pikseļu augstuma izšķirtspēju, kaut arī TV+ saturs ir pieejams 4K kvalitātē ar 4096 pikseļiem. Uz lielajiem ekrāniem šāds samazinājums ir pietiekami izteikts. Savā 13 collu datora monitorā uz pirmo acu uzmetienu sliktu kvalitāti nesaskatīju.

Avots: 9TO5Mac. Video no >40 collu televizora

Šāda veida ierobežojumi un rīcības gan joprojām attiecinātas tikai uz Eiropas tirgu, tāpēc ASV servisi joprojām piedāvā augstāko izšķirtspēju. Solidarizēšanās laikā neizpaliek klientu neapmierinātība, jo Netflix lietotāji maksā speciālu summu tieši par 4K izšķirtspējas video, kuri vairs nav pieejami, tāpēc tie vēlas cenu samazinājumu. Apple TV+ gan ir tikai viens maksas plāns.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma

10
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
KasparsBdigitalkSalvisYx2Kristaps Skutelis Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
KasparsB
Viesis
KasparsB

Jāsaka, ka faktiski Netflix, vismaz vēl vakar neko nebija samazinājis, varbūt LV nepieskaita :D
Vakarā nočekošu.

Salvis
Viesis
Salvis

Vakar vai pat aizvakar jau redzēju švakāku kvalitāti – framerate samazināts.

KasparsB
Viesis
KasparsB

vai tomēr bitreits? vakar nesanāca pārbaudīt, uz aci saprast īsti nevarēja. Tiem, kas uz pults ir info poga var iečekot.. tur rāda arī bitreitu.

zootrops
Viesis
zootrops

Nez, vai abon. plānus un rēķinus arī pielāgos reālajai izšķirstpējai?

digitalk
Member
digitalk

nez, pirātu līcī un leetxā nekas nav samazināts, maksājiet vien par apgraizīto saturu un sūdīgo kvalitāti.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Nu, come on, kurš gan mūsdienās vispār vēl izmantot pirātiskā ceļā iegūtu saturu?

digitalk
Member
digitalk

tev atbildēt nopietni vai atjokoties?

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Var iztikt.

Yx2
Viesis
Yx2

Nu ir tādi cilvēki.
Es savukārt uzskatu ka it sētnieki labākajā gadījumā būtu pelnījuši minimālo algu un ne centa vairāk, jo reāli priekškam viņi vispār vajadzīgi?

digitalk
Member
digitalk

ar viņiem ir tāpat, kā ar apkopējām — nevajag, nevajag, līdz attopies sūdos līdz ausīm. un, galu galā, kas grāmatvedībai rociņu paturēs? ;)