Apple savā ekosistēmā ir izveidojis monopola stāvokli norēķiniem no iPhone, jo tikai pati kompānija kontrolē pieslēgšanos NFC sistēmai, kas loģiski noved pie tā, ka telefonu lietotājiem nākas izmantot Apple Pay kā maksājumu sistēmu, kas jau šobrīd apstrādā 5% bankas karšu transakciju.

Pētījumu firma Bernstein apgalvo, ka nākamo 5 gadu laikā Apple Pay sistēma jau nodrošinās 10% no visiem karšu maksājumiem pasaulē, dubultojot šī brīža rādītājus. Transakciju skaits 2019. gadā sasniedza 15 miljardus. Jāpiebilst, ka Amerikā līdz 2024. gadam prognozēts bezkontakta maksājumu pieaugums no 178 miljardiem līdz 1,5 triljoniem dolāru. Apple Pay turpina pakalpojuma attīstību, sniedzot iespēju norēķināties par sabiedrisko transportu, darbojoties kā e-talons telefonā.

Reklāma

Realitātē iPhone lietotāji savā ziņā ir spiesti lietot šo vienu servisu, kļūstot par ķīlniekiem, ko arī norādīja Vācija, kura pieprasa skaidrojumus no Apple par šo monopola stāvokli. Vēl šajā visā faktoru spēlē tas, ka iekļūšana Apple Pay servisā arī bankām prasa kādu laiku, jo Apple pats kontrolē šīs sadarbības, līdz ar to Latvijā salīdzinoši nesen parādījušās plašākas iespējas ar Revolut, Curve (caur šo var izmantot visu banku kartes) un Swedbank kartēm.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
3 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Rēcīgi :D

Hipsteru problēmas! Cilvēks nopērk iPhone un ir spiests to lietot un kļuvis pat par tā ķīlnieku! :D :D :D Ko tik neizdomā!

Došu ģeniālu padomu – tad nelieto iPhone! Mēs dzīvojam brīvā pasaulē – Tu drīksti izvēlēties arī citus telefonus! :D Jeb balso ar savu maciņu!

Krotow

Nu nu. Nav manīts ka kādu spiestu maksāt tikai ar telefonu. Kartes arī ir.

Jānis

“Realitātē iPhone lietotāji savā ziņā ir spiesti lietot šo vienu servisu, kļūstot par ķīlniekiem”
Kaut ko stulbāku sen nebiju dzirdējis. Lietotājiem vispār ir vienalga vai tur apakšā ir apple pay vai neapple pay. Drīzāk pareizāk būtu, šis telefons ļauj maksāt ar nfc, bet šis nē. Ja nē, tad pērc citu kur var lietot telefonu maksājumiem.