Pirms mēneša ziņojām, ka Eiropas Komisija vēlējās pieķerties uzņēmuma Apple maksāšanas sistēmai, norādot, ka tā ar savu darbību kropļo konkurenci bezkontakta maksājumu tirgū.

Nākamo soli šajā sakarā ir spērusi Vācijas valdība, kura pieņēmusi likumu, kas nosaka to, ka elektronisko maksājumu sistēmu operatoriem ir jādod iespēja servisus izmantot trešo pušu aplikācijām. Tajā gan netiek konkrēti pieminēta pati kompānija Apple ar savu sistēmu, taču netiešā veidā tiek norādīts uz to.

Gan jau būsiet pamanījuši, ka arī Latvijā tikai vasarā bija pieejama Apple Pay sistēma, jo tā sadarbojas ar Revolut karti, tādējādi ikvienam no mums sniedzot šo “ekskluzīvo” iespēju. Iespējams, ka ikdienā šis serviss nav tik ārkārtīgi svarīgs, taču šis piemērs labi paskaidro Apple politiku. Tāpat Swedbank ir solījusi saviem klientiem iespēju izmantot Apple Pay, taču gala datums joprojām nav zināms.

Kompānija savu pozīciju aizstāv ar to, ka atļaujot sistēmu izmantot trešajām pusēm, var tikt ietekmēta lietojamība, pašu procesu padarot sarežģītāku Apple produktu lietotājiem. Kā ierasti tiek iepīta arī datu drošība, jo šādā veidā caur “āboļa” sadarbības partneriem, ir iespējama lielāka kontrole pār finanšu datu plūsmu.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
1 Comment
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Skābene

Pamodās! :)