Pirms mēneša ziņojām, ka Eiropas Komisija vēlējās pieķerties uzņēmuma Apple maksāšanas sistēmai, norādot, ka tā ar savu darbību kropļo konkurenci bezkontakta maksājumu tirgū.

Nākamo soli šajā sakarā ir spērusi Vācijas valdība, kura pieņēmusi likumu, kas nosaka to, ka elektronisko maksājumu sistēmu operatoriem ir jādod iespēja servisus izmantot trešo pušu aplikācijām. Tajā gan netiek konkrēti pieminēta pati kompānija Apple ar savu sistēmu, taču netiešā veidā tiek norādīts uz to.

Gan jau būsiet pamanījuši, ka arī Latvijā tikai vasarā bija pieejama Apple Pay sistēma, jo tā sadarbojas ar Revolut karti, tādējādi ikvienam no mums sniedzot šo “ekskluzīvo” iespēju. Iespējams, ka ikdienā šis serviss nav tik ārkārtīgi svarīgs, taču šis piemērs labi paskaidro Apple politiku. Tāpat Swedbank ir solījusi saviem klientiem iespēju izmantot Apple Pay, taču gala datums joprojām nav zināms.

Kompānija savu pozīciju aizstāv ar to, ka atļaujot sistēmu izmantot trešajām pusēm, var tikt ietekmēta lietojamība, pašu procesu padarot sarežģītāku Apple produktu lietotājiem. Kā ierasti tiek iepīta arī datu drošība, jo šādā veidā caur “āboļa” sadarbības partneriem, ir iespējama lielāka kontrole pār finanšu datu plūsmu.

Reklāma

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Skābene Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Skābene
Viesis
Skābene

Pamodās! :)