Web Analytics
More
  Reklāma

  Lielbritānija uzsāks testēt taksometru bezvadu uzlādi

  Jaunākie raksti

  Elektrisko automašīnu dīkstāves akumulatoru uzlādei ir neizbēgamas, bet taksometriem tas neder. Tieši šī iemesla dēļ Lielbritānija paziņojusi par 3.4 miljonu mārciņu investīcijām elektrisko taksometru bezvadu uzlādes tehnoloģiju uzstādīšanā.

  Lielbritānija nav pirmā valsts, kur tiek izmēģinātas šādas iespējas. Iepriekš Norvēģija paziņoja par auto bezvadu uzlādes testiem Oslo. Oslo apsolījusies kļūt vēl videi draudzīgāka, jo taksometru pārvadātājiem nenāksies sēdēt dīkstāvē, kamēr lādējas elektrisko automašīnu akumulatori. Oslo saņems bezvadu uzlādes sistēmu taksometriem. Bezvadu uzlādes plātnes iestrādātas ceļa segumā vietās, kur taksometri uzturas visilgāk – speciāli apzīmētās stāvvietās.

  Reklāma

  Notingemas pilsētā pie bezvadu uzlādes tiks 10 Nissan un LEVC elektriskie taksometri. Taksometru vadītājiem testu laikā par iekārtām nekas nebūs jāmaksā. Pagaidām nav skaidri pateikts, kur tieši maksās par patērēto elektroenerģiju, bet tas nav pārāk svarīgi, jo vienas automašīnas aprīkošana ar bezvadu uzlādi izmaksās aptuveni 200 000 eiro. Protams, šajā cenā būs arī infrastruktūras izmaksas, bet tāpat tas neizklausās diez ko lēti.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  1 komentārs
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Karlis
  27.01.2020 23:45

  Tā tomēr ir visai liela uzlādes jauda, vai taksometru šoferiem neizcepsies kādi vārīgāki orgāni?

  Reklāma