Google palēnām uzsākusi cīņu pret kaitinošām reklāmām. Chrome pārlūkā jau šobrīd tiek iebūvēts sava veida reklāmu bloķētājs, kas gan nedarbojas pret Google padotām reklāmām. Better Ads Standards izziņojuši jaunus nosacījumus reklāmām, kas parādās video atskaņošanas laikā, šiem nosacījumiem sekos arī Chrome pārlūks.

Reklāmas videoklipos tiks izskaustas, ņemot vērā 45 000 klientu atsauksmes. Turklāt uzreiz tiksim vaļā no trīs dažādiem kaitinošo reklāmu veidiem – no reklāmām, kas izvietotas video sākumā un ir garākas par 31 sekundi; no reklāmām video vidus daļā; no reklāmām, kas pārsedz video saturu vairāk par 20%.

Reklāma

Pieprasīts, lai mājaslapas jau uzsāktu izskaust šādas reklāmas. Ja tas netiks darīts, Google Chrome pārlūks šāda veida reklāmas bloķēs no 5. augusta. Arī YouTube pielāgos savas reklāmu iespējas jaunajiem standartiem.

Tiek lēsts, ka Google cer ar šādu soli rosināt cilvēkus nemaz neizmantot reklāmu bloķēšanas rīkus (pārlūku spraudņus, piemēram, uBlock Origin), lai vismaz daļa no reklāmām sasniegtu auditoriju.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
9 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Black

Ceru ka šos te: tv3play.skaties.lv tas arī skars :D citreiz, reklāmu daudzuma dēļ, aizmirstās ko tu vispār tur skaties :D :D :D

Evalc

Tas, protams, skars visus. Kopš TV(3)Play atteicās no sava video pleiera un pārgāja uz JW Player, ļoti labi strādā parastie video bloķētāji – AdBlock, uBlock Origin etc.

Oskars

Es ceru, ka tas arii attieksies uz Youtube. Jo diezgan nekaunigi reklamas ir youtube. Reizeem ir gadiijies ka 10min gara video izlec 4x reklamas.

Kristaps Skutelis

Atceries Ušakova video reklāmas, kas vispār bija garākas par pusstundu pašas par sevi? :)

Mārtiņš

Youtubē daudzus video pašus par sevi var vispār uzskatīt par reklāmām :)

digitalk

@Oskars nebūtu arī slikti lasīt rakstu, kur tiešā veidā pateikts, ka «YouTube pielāgos savas reklāmu iespējas jaunajiem standartiem». iesaku pievērst uzmanību formulējumam “pielāgos iespējas” — ne jau Youtube nosaka reklāmu daudzumu klipos, pretenzijas izsaki klipu ievietotājiem/autoriem.

Krotow

Brīnišķīgi un prieks par to. Taču palicis tāds sīkums – YouTube video beigās aizvākt ieteikto video kvadrātus. Šis “jaunievedums” ir viena no lopiskākajām YT muļķībām, dēļ kā pēdējā video minūte pazūd aiz šiem kvadrātiem. Visvairāk tieši telefonos, kur nedarbojas adblokeri.

Einis

Njā, tie ieteikumi toč debīli. Tu skaties NBA dienas top 10 un pienāk pirmās divas vietas un tev jau izmet kvadrātus un pirmās vietas neredzi.

Bet tur bija viens risinājums, kā atslēgt tos logus, kas man arī vienu laiku strādāja, bet tagad atkal jau ir parādījušies. (tas gan bija uz pc)

KKTK

Ož pēc daudzmiljonu soda naudām nākotnē. Jo viens rekāmu rādītājs sāks cīnīties pret visiem citiem rekāmu rādītājiem uzspiežot to pēc noklusējuma uzinstalētā parlūkā.