Reklāma

Investējot pusmiljonu eiro, Bite modernizē LATNET pamattīklu

Jaunākie raksti

Aicina skolēnus piedalīties video konkursā “Atklāj, kas Tavam telefonam vēderā!”

Latvijas skolēni vecumā no 14 līdz 18 gadiem aicināti piedalīties «EIT RawMaterials Baltic Hub» rīkotā video konkursā sadarbībā ar...

Star FM “Zoopastas” tehnoloģiju rubrika #465 (26.05.2022)

26. maija radio Star FM rīta programmas Zoopasta tehnoloģiju rubrikas ieraksts. Kā klausīties Star FM tehnoloģiju ziņas? Katru ceturtdienu uzreiz...

Microsoft Surface Laptop Studio hibrīda klēpjdatora apskats

Pirms aptuveni gada mēs aizsākām Microsoft Surface ierīču apskatu veidošanas maratonu un gada laikā esam izgājuši cauri veselam lērumam...

Jaunpienācējs Latvijas tirgū: Ko piedāvā un ar ko unikāls ir auto abonēšanas pakalpojums “Renti plus”?

Globālās tendences liecina, ka auto nomas servisi kļūst iecienītāki. Šajā ziņā arvien lielāku ievērību gūst tāds pakalpojums kā jaunu...

Volkswagen ID.4 GTX uzstāda Ginesa rekordu – sasniegts lielākais augstums virs jūras līmeņa ar elektroauto

Izmantojot Volkswagen ID.4 GTX elektroauto, sasniegts jauns Ginesa rekords - Rainers Cietlovs kopā ar komandu sasniedza lielāko augstumu virs...

Lai stiprinātu mobilo sakaru operatora BITE “OneIT” koncepta pakalpojumus, kā arī sagatavotos lietu interneta pieslēgumiem, “BITE Latvija” investējusi 500 000 eiro pakalpojuma infrastruktūras modernizēšanā. Modernizācijas rezultātā uzstādītas jaunākās sakaru infrastruktūras ierīces, kā arī izveidots jauns datu centrs Lietuvā un paplašināts esošais datu centrs Latvijā.

Kopumā investīcijas infrastruktūras attīstībā nodrošinās vairāk iespēju pielāgot to dažādām vajadzībām, piemēram, mākoņpakalpojumiem, virtuālajam privātajam tīklam, video straumēšanai, interneta un datu pārraidei un citiem pakalpojumiem.

Modernizācijas laikā uzstādītas jaunākās NOKIA sakaru infrastruktūras ierīces, tādā veidā palielinot tīkla caurlaides spēju teju 10 reizes. Piemēram, pateicoties uzlabojumiem, līdz šim tiešsaistē visaugstākajā kvalitātē pārraidīti tādi notikumi kā Pasaules diktāts latviešu valodā, Pasaules čempionāts basketbolā, kā arī dažādi Latvijas Nacionālās Operas un Baleta pasākumi u.c.

Jau šobrīd BITES un kompānijas LATNET attīstītie “OneIT” koncepta pakalpojumi ir pieprasītākie biznesa klientu vidū, jo piedāvā saņemt integrētus informācijas tehnoloģiju un telekomunikāciju pakalpojumus pie viena pakalpojumu sniedzēja, vienlaikus nodrošinot iespēju arī optimizēt izdevumus. Turklāt uzņēmuma pārstāvji prognozē, ka ieguldītās investīcijas infrastruktūras modernizēšanā ļaus vēl vairāk stiprināt BITES konkurētspēju un izaugsmi biznesa klientu segmentā.

““OneIT” koncepta pakalpojumu stiprināšana ir tālredzīgs un stratēģisks solis, lai sagatavotos biznesa klientu nākotnes vajadzībām, ko lielā mērā ietekmēs tehnoloģiju pieaugošā nozīmē uzņēmējdarbības procesos. Proti, infrastruktūras modernizācijas rezultātā spējam nodrošināt esošo un topošo “OneIT” klientu vajadzības pēc stabila un ātra interneta pieslēguma, savukārt tālākā nākotnē tas mums ļaus piedāvāt pakalpojumus, kas saistīti ar lietu internetu, 5G tehnoloģiju, mašīnu tipa komunikāciju u.c. Līdz ar uzlabojumiem un infrastruktūras kapacitātes palielināšanu, tīklam vienlaicīgi varēs pieslēgties ievērojami lielāks ierīču skaits,” stāsta BITES vadītājs Kaspars Buls.

Tāpat, lai stiprinātu “OneIT” pakalpojumu konceptu, Lietuvā ir izveidots jauns BITES un LATNET datu centrs biznesa klientu vajadzībām, kā arī paplašināts jau esošais datu centrs Latvijā, papildinot to ar jaunu serveru telpu un palielinot ietilpību 3 reizes.

Jaunā datu centra pamatfunkcija ir nodrošināt piekļuvi datiem gadījumos, ja datu centru Latvijā ir skāruši darbības traucējumi. Tas ir īpaši būtiski lielajiem biznesa klientiem, kuru darbība ir atkarīga no nepārtrauktas piekļuves datiem un to regulāras izmantošanas.

Kā stāsta K. Buls, bieži vien drošības nolūkos uzņēmumiem ir noteikumi, ka rezerves datu kopijām ir jāglabājas noteiktā attālumā no primārā datu centra ģeogrāfiskās lokācijas. Tādēļ jauna datu centra izveide Lietuvā ir bijusi atbilde uz klientu pieprasījumu. Savukārt līdz ar Datu regulas ieviešanu, datu drošībai uzņēmējdarbības vidē ir pievērsta ievērojami lielāka uzmanība, un tās ietekmē datu centra kapacitāte ir piepildījusies jau gada laikā.

Datu centrs Lietuvā darbojas atbilstoši TIA / ANSI-942-A: 2014 standarta “Tier III” prasībām un ir sertificēts saskaņā ar PCI DSS tehniskajiem noteikumiem.

4 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
4 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Tramvajs ble
27.01.2020 21:42

Slinkums lasīt tādu printeri. Īsumā ko es iegūstu?

Kursors.lv
27.01.2020 22:27
Reply to  Tramvajs ble

Šis vairāk uz biznesa klientiem attiecas.

digitalk
27.01.2020 23:29
Reply to  Tramvajs ble

ja tev ir svarīga stabilitāte un garantētais ineta ātrums (serveri dzīvo, utt.) un 100+ naudas par pieslēgumu nav problēma, tad tu iegūsti, manuprāt, labāko apkalpošanu Latvijā. ātrumus atrunā un garantē gan tet, gan Baltcom, bet lauzties cauri viņu birokrātijai līdz tehniķiem bieži ir apgrūtinoši.

Andris Latvers
28.01.2020 17:12

Gaidu ar nepacietību ka beidzot pie Bites savu stacionāro numuru varēs izmantot jebkurā mob.telefonā izmantojot SIM :)

Reklāma