web analytics

Krievija: savs tīmeklis un sava Wikipedia

Jaunākie raksti

Facebook piedāvā lietotni BARS, kura ikvienam ļauj būt par reperi

Mūsdienu lietotņu pielietojumam nav robežu, jo Facebook testa režīmā ir palaidusi lietotni BARS, kura ikvienam uz brīdi ļauj izmēģināt...

“Twitter” nāk klajā ar “Super Followers” funkciju, kas ļaus gūt ienākumus no sekotājiem

"Twitter" ir izziņojis divas jaunas funkcijas, kuras kaut kad varētu papildināt vietnes satura sniegtās iespējas. Pirmā no tām ir...

“Ford Mustang Mach-E” sevi lieliski apliecina uz Vācijas autobāņiem

Elektroauto ekspluatācijā pagaidām ir divas ļoti nopietnas problēmas, kas ievērojami ierobežo šo mašīnu lietošanas ērtumu - liels ātrums un,...

Atlikto testu dēļ “Virgin Galactic” kosmosa tūrismu varētu uzsākt vien 2022. gada sākumā

Izskatās, ka kosmosa kompānijai "Virgin Galactic" ar gatavošanos kosmosa tūrisma uzsākšanai pagalam neveicas. Jau decembrī, kad motora aizdedzes kļūmes...

“Coinbase” stūrē publiskas kompānijas virzienā

Kriptovalūtu tirdzniecības uzņēmums "Coinbase" nolēmis kļūt par publisku kompāniju. Uzņēmums ceturtdien, 25. februārī, ASV Vērtspapīru un biržu komisijā iesniedza...Laiks vilkt ārā savu plānveida ekonomikas ziedu laikos tapušo 200-gramu glāzi un avīzi, uz kuras liksi siļķi un marinēta gurķa akurātās šķēlītes, jo Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir vēl vienu soli tuvāk ilgi lolotajam sapnim par kontroli Krievijas tīmeklī. Izziņots, ka Krievijai būs ne tikai pašai savs internets, bet arī Wikipedia stila gudrību un informācijas krātuve.

Krievija grasās aizstāt Wikipedia saturu ar Krievijā radītu alternatīvu, kuras saturu stingri uzraudzīs kārtējā valsts aģentūra vai līdzvērtīgs veidojums. Tīmekļa izziņas avota izveidošanai atvēlēti 30 miljoni dolāru (protams, rubļos). Valsts veiks visa satura pārbaudi un, visticamāk, pielabos labojamos… faktus.

Krievijā jau šobrīd ir spēkā likums, kas ļauj atslēgt valsti no globālā tīmekļa, tāpat jau nākamā gada vidū Krievijā nedrīkstēs pārdot viedierīces bez speciālas programmatūras. Vēl vasarā Krievija paziņoja, ka bloķēs deviņu lielu VPN servisa nodrošinātāju darbību valstī, jo tie atteikušies no pieejas sniegšanas valdības drošības struktūru izstrādātajam tīmekļa filtram.

12 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
12 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Oskars

Gribētu tagad redzēt tos cilvēkus, kas bija paliecināti, ka mums nevajag EU.

Krotow

Vari būt drošs, ka viņi joprojām nesaprot, par ko ir runa. Ko lai dara, ja vairumam no viņiem kartona erzacdesa un “Ugunsgrēks” TV ekrānā ir saprašanas griesti.

Yoohoo

Viss kas notiek, notiek uz labu! ;)

Janis Rozensteins

Ko darīs Apple? Kompānija, kas grib kontrolēt visu, kas saistās ar ierīci, un tagad lai viņi pārkāptu savu privātuma politiku un ļautu uzstādīt kontroles aplikāciju vai back-door priekš krievijas valdības?

Bet vispār lai jau – otra Ziemeļkoreja un miers.

Kristaps Skutelis

Jā, tas ir interesants jautājums. No vienas puses, Apple nepiekāpjas un savos telefonos neuzstāda svešas lietotnes, bet no otras – neviennozīmīgi rīkojas Honkongas protestu un Krimas sakarā.

Krotow

It kā jau pie kājas. Taču šī otra Ziemeļkoreja atrodas tepat aiz mūsu austrumu robežas un tai Latvijā ir 240 tūkstoši tiešo pielūdzēju plus vēl krietns strēķis slēpto atbalstītāju. Tai skaitā arī latviešu starpā. Ja sāksies šūmēšanās, nebūs smieklīgi.

Andris

Krotow laikam neko nav dzirdējis par Turkmenistānu, ja Krieviju nosauc par otru Ziemeļkoreju….

digitalk

nebiju dzirdējis, ka Turkmenistāna žvadzinātu ar ballistiskajām raķetēm un kodolprogrammu. apgaismosi?

digitalk

dzelzs aizkars #2, tagad tik atliek ierobežot pārāk brīvo braukāšanu pāri robežai.

Krotow

Tas gan jau atkarīgs no Putinu atbalstošā grupējuma veiksmes nākamajās Prezidenta vēlēšanās. Tur nav problēmu vienā dienā izcelt atpakaļ dzeloņdrātis ar ložmetēju torņiem un parādīt dzimtļaudīm viņu īsto vietu.

Rambāns

Lai gan ik trešo nakti sapņos redzu Putina režīmu zārkā, te Ābols ir drusku iebraucis auzās. Meklējums rāda, ka Putins ieteica izveidot digitālu Lielo Krievijas enciklopēdiju ar argumentāciju, ka tā būs ticama informācija. Tas ir identiski tam, ko dara mūsu bāleliņi, veidojot https://enciklopedija.lv/ ar argumentāciju, ka mums ir vajadzīgs lietpratēju veidots augstticams saturs. Cita lieta, ka Krievijas izpildījuma tā informācija būs piegrozīta režīmam vajadzīgajā virzienā, bet tehniski viņi plāno darīt to, ko Latvijā jau dara.

Jānis Ļahs

Nu ne gluži auzās. Te Medūza ir nedaudz papētījusi. Un Lielā Krievijas enciklopēdija jau no 2016. gada ir digitālā veidā te https://bigenc.ru
Tā kā sīkāk un smalkāk šeit. https://meduza.io/feature/2019/11/22/v-rossii-sozdadut-analog-vikipedii-proektom-za-dva-milliarda-rubley-zaymetsya-izdatel-pravoslavnoy-entsiklopedii

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: