web analytics

Krievijas varasiestādes varēs centralizēti kontrolēt iedzīvotāju pieeju globālajam tīmeklim

Jaunākie raksti

Facebook piedāvā lietotni BARS, kura ikvienam ļauj būt par reperi

Mūsdienu lietotņu pielietojumam nav robežu, jo Facebook testa režīmā ir palaidusi lietotni BARS, kura ikvienam uz brīdi ļauj izmēģināt...

“Twitter” nāk klajā ar “Super Followers” funkciju, kas ļaus gūt ienākumus no sekotājiem

"Twitter" ir izziņojis divas jaunas funkcijas, kuras kaut kad varētu papildināt vietnes satura sniegtās iespējas. Pirmā no tām ir...

“Ford Mustang Mach-E” sevi lieliski apliecina uz Vācijas autobāņiem

Elektroauto ekspluatācijā pagaidām ir divas ļoti nopietnas problēmas, kas ievērojami ierobežo šo mašīnu lietošanas ērtumu - liels ātrums un,...

Atlikto testu dēļ “Virgin Galactic” kosmosa tūrismu varētu uzsākt vien 2022. gada sākumā

Izskatās, ka kosmosa kompānijai "Virgin Galactic" ar gatavošanos kosmosa tūrisma uzsākšanai pagalam neveicas. Jau decembrī, kad motora aizdedzes kļūmes...

“Coinbase” stūrē publiskas kompānijas virzienā

Kriptovalūtu tirdzniecības uzņēmums "Coinbase" nolēmis kļūt par publisku kompāniju. Uzņēmums ceturtdien, 25. februārī, ASV Vērtspapīru un biržu komisijā iesniedza...Krievijā piektdien, 1. novembrī, stājies spēkā likums, kas varasiestādēm ļaus internetu Krievijā izolēt no globālā tīmekļa. Pretrunīgi vērtētā likuma izskatīšana iepriekš izraisījusi plašas protesta akcijas. Tiesību aktīvisti brīdina par interneta izolāciju un plašu cenzūru. Kremlis uzstāj, ka tam nav nekādu plānu izolēt Krievijas interneta lietotājus, un likums ir svarīgs nacionālajai drošībai un ārvalstu kiberuzbrukumu draudu novēršanai.

Jaunais likums nosaka, ka Krievijas varasiestādes valsts teritorijā varēs centralizēti kontrolēt datu plūsmu internetā. Būs atļauts filtrēt saturu, lai iedzīvotājiem liegtu pieeju ar likumu aizliegtām interneta mājaslapām. Daudzviet civilizētajā pasaulē un pašā Krievijā šādus centienus izveidot masu interneta cenzūras sistēmu saista ar līdzīgu interneta filtru, kāds tiek izmantots Ķīnā vai pat Ziemeļkorejā.

Cilvēktiesību organizācijas brīdina, ka Krievijas valdība iegūs vēl lielāku kontroli pār vārda brīvību, pār iedzīvotāju iespējām komunicēt tīmeklī, kā arī šāda veidā var ātri apspiest modernus aicinājumus uz protestiem. Viens no likuma autoriem ir starp aizdomās turētajiem par Kremļa kritiķa Ļitviņenko noindēšanu.

Kremlis, protams, pārmetumus un iebildumus noraida. Likums paredz, ka interneta datu plūsmas maršrutēšana tiks nodrošināta caur datu centriem Krievijā. Tam nepieciešamā infrastruktūra vēl nav izveidota.

2 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
2 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Prusljix

Kā šiem ir ar VPN? Vai viņi spēj izfiltrēt arī šādu saturu? Vai arī lietotājiem vienkārši tiek liegta pieeja šādiem servisiem?

Reinis Rozitis

Likumdošanā ir iestrādāts, ka pakalpojumu sniedzējiem ir janodod (pēc pieprasījuma) Roskomnadzoram kriptogrāfiskās atslēgas + lietotāju dati jāglabā KF teritorijā. Nu un ja ne, tad protams ņem slēdz nost (mēģina) līdzīgi, kā ar Telegram. Lielākajiem vpn servisiem bieži vien ip apgabali (izejas serveriem) ir fiksēti ip reģistros (RIPE, ARIN utt) attiecīgi tos bloķēt ir minimāla problēma, mazos vai individuālos VPN grūtāk, bet nu tāpēc ar šī likuma pieņemšanu ir izdalīta nauda (diezgan astronomiska – bija prognozes, ka lai to nodrošinātu, vajadzēs tērēt 130 miljardus rubļu katru gadu) “rubiļņika” ieviešanai uz centrālajiem tīkla mezgliem, lai gadījumā, ja kaut kas nepatīk var ņemt… Read more »

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: