BBC ziņo, ka Krievijā pieņemts likums, kas jau no nākamā gada vasaras liegs pārdot viedierīces, kuras darbina tikai citu valstu programmatūra. Tas nozīmē tikai to, ka visi viedtālruņi saņems Krievijā radītu vai pielāgotu programmatūru. Protams, tas neattieksies tikai uz viedtālruņiem, bet visām viedierīcēm.

Ar likumu tikšot panākta samazināta ārvalstu tehnoloģiju ietekme uz Krieviju, pielāgotai vai Krievijā radītai programmatūrai būs jādarbina datorus, planšetdatorus, viedtālruņus, viedpulksteņus un pat ledusskapjus.

Pagaidām nav zināms, kā uz šādiem spēles noteikumiem reaģēs Microsoft, Google, Apple un tūkstošiem citu ražotāju. Diez vai šāda izmēra tehnoloģiju giganti būs ar mieru nodot informāciju, ja Krievija sāks pieprasīt programmatūras izejas kodus, tikai lai būtu iespējams pārdot viedierīces Krievijas tirgū.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
11 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Muah

Ideja par izejas kodiem ir izfantazēta. Tos nevienam nevajadzēs. prasīs uzlikt valdības spiegu programmas kā softu parasto uz ierīces, ja grib tirgot.

Kristaps Skutelis

Mhm, tā kā teju katrā gadžetā mūsdienās ir meklētājs, tad es domāju, ka šis likums ir lielais laimests Yandex. To tagad varēs mēģināt uzstādīt uz liela skaita dažādu ierīču.

Rambāns

Lielais laimests tas var izrādīties viņu ofisam https://myoffice.ru/en/, ko tur dažs sauc par mikromīkstā ofisa killeri.

Kristaps Skutelis

Uhtī, par šiem jau biju pavisam aizmirsis. Paldies!

Skābene

Labas ziņas! Krievi brauks pie mums pēc tehnikas! :)

Krotow

Nu Ziemeļkoreja vēl nebūs, taču Ķīnai jau ļoti tuvu. Interesanti, drīz aizspogulijā čeburnetu ieslēgs?

digitalk

m$ jau savulaik reaģēja — ļāva iepazīties ar logu izejas kodu valstu valdībām. tiesa nez kāpēc nekas skaļš un interesants tālāk nesekoja. tā ka “nebūs ar mieru” vēl ir liels jautājums.

trel

Nopērc Krievijā Iphone ar malware. Pieslēdz pie Itunes un uzliec orģinālo firmwari. Problem?

Renārs Dobkevičs

Kā nākamo viņi varētu – uzsākt tirgot dzīvokļus Černobiļā.

Artis

Tu zini, ka Černobiļa nav Krievijā, ja?

trel

Cik ta tur tā darba. Krima arī nebija Krievijā vēl nesen.