Nīderlandes valdība lēmusi, ka 2020. gadā maksimālais braukšanas ātrums tiks samazināts līdz 100 km/h (iepriekš 130 km/h), kas saistīts ar augsto slāpekļa piesārņojumu tajā. Šis uzskatāms par ārkārtas soli, jo valsts maija mēnesī iekļuvusi krīzē, kuras dēļ apturēti ļoti daudz būvniecības projektu.

Jau vairākus gadus tieši Nīderlande pārsniedz noteikto slāpekļa izmešu daudzumu, pat vairāk kā četras reizes, salīdzinot ar Eiropas vidējo. Galvenokārt tas tiek radīts kā slāpekļa oksīds, kurš nāk no vieglajiem un kravas auto. Vēl viens nozīmīgs veicinātājs ir zemkopība.

Valdība šādu soli spērusi, lai samazinātu piesārņojumu, kas attiecīgi ļautu turpināt būvniecības projektus un ļautu saglabāt darbavietas. Jau šobrīd 18 000 dažādu būvniecības projektu bijuši apturēti saistībā ar šo problēmu, taču nu tie varēs atsākties. Tāpat paredzams, ka jau 2021. gadā tendencei turpinoties darbu var zaudēt 40 000 strādājošo.

Valdība arī apņēmusies palīdzēt zemniekiem, lai uzlabotu dzīvnieku barību, tādējādi samazinot liellopu radīto slāpekļa piesārņojumu caur izkārnījumiem. Taču šīs ekoloģiskās izmaiņas netiek pavadītas miera vējos, jo zemnieki devušies publiskos protestos pret stingrākiem ierobežojumiem.

Nīderlande arī cer uz elektroauto pieaugumu, kas spētu veicināt slāpekļa samazinājumu, kas ar laiku novestu pie braukšanas ātruma pieauguma, taču šis ir tikai provizorisks pieņēmums.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
6 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
LAN

Loģiski jau būtu ja elektriskajām automašīnām atļautu braukt uz tiem 130 km/h, vismaz atkristu bubināšana par ilgo lādēšanos.

Kristaps Skutelis

Paga, ne kura katra elektromašīna spēj pabraukt ātrāk par tiem 130 km/h :)

Battleborn

Kas tā pa mašīnu ,kas nevelk uz 130km /h? Tādas vajadzētu aizliegt.

Kristaps Skutelis
Krotow

Nu tad lai sabūvē publiskās lādētavas un pāriet uz elektroauto. Ar vēju viņiem tur problēmu nav, bez elektrības nepaliks.

digitalk

kā tas bieži notiek, rakstā nav ne vārda, kāpēc Nīderlandei ir tādas kvotas un vai nepienāktos lielākas, t.i., par krīzes izraisītāja galveno daļu. tāpat neadekvāti ir salīdzināt ar “Eiropas vidējo”, visi zin teicienu par slimnieku vidējo temperatūru slimnīcā.