Attīstot elektromobiļu infrastruktūru Latvijā, Porsche izplatītājs SIA “Baltijas sporta auto” pie golfa laukuma Ozo Golf Club atklājis savu pirmo publisko elektromobiļu uzlādes staciju un līdz gada beigām plāno atklāt vēl četras.

“Automašīnas, kas darbināmas tikai ar elektrību, ir nākotne – tās ir ekonomiskas un draudzīgas videi. Šajā virzienā domā arī Porsche, jo zīmols iecerējis ievērojami attīstīt elektromobiļu infrastruktūru ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā. Vēl septembrī prezentējām savu pirmo Porsche elektromobili Taycan, un šogad atvērsim vēl vairākas publiskas vietas Latvijā, kur uzlādēt savu elektrisko auto. Ceram, ka dabai draudzīgs transportlīdzekļu veids kļūs arvien populārāks, un to veicināt gatavs arī Porsche,” apņēmību neslēpj SIA “Baltijas sporta auto” vadītājs Ivars Norvelis.

Pie Ozo Golf Club uzstādītās uzlādes iekārtas jauda ir 11 kilovati, un pēc vienas stundas uzlādes elektriskais Porsche Taycan nobrauks aptuveni 50 kilometrus. Šādas pašas jaudas uzlādes stacija ir arī pie Porsche centra Rīga, kas paredzēta īpaši uzņēmuma klientiem. Jaunatklātajā stacijā pie golfa laukuma var uzlādēties ne tikai Porsche spēkrati, bet jebkuras markas plug in hibrīda automašīnas, kurās uzstādīta 2.tipa standarta kontaktspraudnis. Uzlādes izmantošana pagaidām ir tikai Ozo Golf Club kluba biedru un golfa spēlētāju privilēģija. Ja auto īpašnieks spēlēs golfu šajā klubā – elektriskais spēkrats tiks pabarots.

Septembrī Porsche prezentēja savu pirmo elektrisko automašīnu ar nosaukumu Taycan, kurai sākumā būs divas versijas – Turbo un Turbo S. Šīs automašīnas plānots laist apgrozībā nākamgad, bet ar laiku modeļu klāsts tiks paplašināts. Porsche Taycan būs iespējams uzlādēt ne tikai pie Ozo Golf Club, bet jebkurā pieejamā uzlādēšanas vietā. Visas šobrīd esošās uzlādes stacijas ir ar standartizētiem kontaktmezgliem, lai tās būtu pieejamas jebkurai auto markai.

Reklāma

23
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
20 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
KrotowArčiņšAsarisKristaps SkutelisLAN Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Janis
Viesis
Janis

ahahahahaa 11kw AC :D Varēja nepūlēties…

digitalk
Member
digitalk

cik, tavuprāt, vidēji ilgst golfa mačs?

Janis
Viesis
Janis

Jā jā, par to taisnība, beeet…
Konteksts – Taycan, kuru tā liela, ir pirmais 800V baterijas elektroauto ar līdz pat 350kw uzlādes spēju. Porche izplatītāja PR par kaut kādu smieklīgu 11kw lādēšanas punktu neiet kopā ar Porche brendu. Kad izlasīju virsrakstu, padomāju – forši, uzliks super ātru DC lādēšanu, lai parādītu uz ko Porche ir spējīgs un ka elektroauto var uzlādēt ļoti ļoti ātri. Bet tā vietā 11kw, būtībā no rozetes… Nu nav nopietni.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Kad nav uzlādes staciju, slikti. Kad uzstāda uzlādes stacijas, slikti. Visu laiku viss ir slikti. Zis iz Latvia.

Janis
Viesis
Janis

Būsim godīgi, tā nav uzlādes stacija, tā ir rozete.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Parasta rozete tev būs ar aptuveni 3 kW jaudu. 11 kW ir pavisam normāla vidēji ātrā uzlādes stacija.

Janis
Viesis
Janis

Hah, nebiju iedomājies, ka tu vārdu rozete uztversi burtiski… Bet nu precizēšu – reāli tā tiešām arī ir rozete, bet ne parasta 2 kontaktu. Bet tas ir tiešais savienojums no sadales kastes ar lielas jaudas štekeri, nekāda papildus kaste nav nepieciešama. Līdz ar to šis mega porche PR ir par būtībā krutu pagarinātāju. Nu baigais sasniegums, mega PR iespēja. Un P.S. Lūdz publiski nesaukt 11kw par kaut vai “vidēji ātru”. Sauc to par mājas uzlādi. Jo citādi tu radi iespaidu, ka 50km/h uzlāde ir kaut kas “vidēji ātrs” un cilvēki padomās, ka elektroautiņi vēljoprojām ir spēļmantiņas, ja jāgaida stunda, lai… Read more »

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis
Janis
Viesis
Janis

Pats izlasīji? Burtiski tajā rakstā 11kw ir “lēnā” uzlāde.

Agris
Viesis
Agris

Nu tak pats palasi:
Mājsaimniecības kontaktligzdām ir standartu noteikti ierobežojumi, tādēļ šis lādēšanas režīms visbiežāk dod 2.4 (1 fāze, 240V, 10A) vai 11..22kW (3 fāzes, 400V, 16..32A). Sadzīvē šo sauc par lēno uzlādi vai paātrināto uzlādi, ja jauda ir virs 11kW.

Janis
Viesis
Janis

Nu ja, tā kā jauda ir <=11kw, tad tā ir lēnā uzlāde.

Asaris
Viesis
Asaris

Tur Tev taisnība, labāk saukt par 3 fāžu uzlādes ligzdu. Jo tiešām ir vēl cilvēki kas autojaunumiem neseko, un vēl joprojām domā ka ar elektroauto var nobraukt 100km un baterijas jāmaina pēc 3 gadiem.

LAN
Viesis
LAN

Slikti ir ja klaji melo un no mušas uzpūš ziloni. Piemēram: “Esam pirmie valstī, kuri piedāvā iegādāties elektromobili un sekmē šāda veida braucamo infrastruktūras attīstību.”. VW bija pirmie ar 50!KW DC uzlādes staciju Moller Auto Lidosta, Volkswagen centrā.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Jā, tev ir taisnība – no teksta izravēju laukā pārāk lielu sevis cildināšanu. Paldies!

Normunds
Viesis
Normunds

Gan jau infrastruktūra īsti nevelk tajā vietā papildus 350kw lādētāju :D

Einis
Viesis
Einis

Mums OIK “nevelk” ātrāku uzlādi. Cipariņi skaitās kā spēļu aparātā kā piespraud pie rozetes.

Janis
Viesis
Janis

350kw būtu smalki, bet reāli 100kw DC jau būtu kaut kas īpašs priekš LV. Tas, ka kaut ko nevar dēļ pieslēguma vai OIK, ir pieņemams, vienkārši nevajag muļķot cilvēkus ar mega PR un saukšanu to par “vidēji ātru” uzlādi.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Ja tā ir vidēji ātrā uzlāde, tad tā arī to šeit saucam. Latvijā ātrās uzlādes stacijas lādē ar 50 kW jaudu. Protams, ārzemēs ir arī ātrākas stacijas, bet tas pagaidām mums nav aktuāli.

Protams, ka nav nekāds pārākais notikums, taču labi, ka pie čābīgās uzlādes staciju situācijas Rīgā, ka parādās vēl dažas.

Krotow
Viesis
Krotow

Lai taisa PR un būvē apakšstaciju pie autostāvvietas. Būs PR gan pašiem gan Sadales tīklam. Un VIPi ieteiks to vietu viens otram kur pielādēt vāģi pa vidu starp biznesu un mīļāko.

Asaris
Viesis
Asaris

Latvijā tadi vēl ilgi nebūs

Krotow
Viesis
Krotow

11 kW lādētājs pie tādas vietas kā Ozo klubs ir izsmiekls. Tā ka nākotnē civilais autotransports būs vai nu elektrisks vai nekāds, īpašniekiem jau laikus jāgādā par apakšstacijas būvi pie auto stāvvietas, kur VIPi varēs lādēt savus Tesla S un Taycan’us ar 250+ kW.

Ok, ok, paldies ka izdarīja kaut vai labas gribas žestu :)

Arčiņš
Viesis
Arčiņš

Publiskā uzlādes stacija, kas pieejama tikai Golfa kluba biedriem. WTF?

Krotow
Viesis
Krotow

Citiem uz turieni vilkties vnk tālu :)