Tīmekļa pārlūku kari uzņem apgriezienus – mums ir pieejams Chrome pārlūks, kas tā arī nav ticis galā ar RAM atmiņas aprīšanu, Microsoft arī pāriet uz Chromium bāzētu Edge pārlūku, tad ir citi Chromium pārlūki, piemēram, Brave, tiem pretī tiek likts Firefox un šī pārlūka dažādi atzarojumi.

Vēl viena alternatīva ir Vivaldi tīmekļa pārlūks, kas uzskatāms par visai plaši pielāgojamu pārlūku. Vivaldi radījis bijušais Opera pārlūka izpilddirektors Jon von Tetzchner. Vivaldi iepriekš bija pieejams tikai galddatoros, bet tikko tas nonācis arī pie Android viedierīču lietotājiem.

Vivaldi piedāvā gana plašas pielāgošanas iespējas arī viedierīcēs, tiek arī nodrošināta satura sinhronizācija starp datoru un viedtālruni, bet Vivaldi neizmanto Google serverus. Vivaldi pagaidām nenodrošina aizsardzību pret izsekošanu (tracking protection), kas ir viens no Firefox un tagad arī Edge jājamzirdziņiem.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
3 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Dikaisi

UN tad jēga lietot to vivaldi?

[88]

Laba ziņa :) būs jāiečeko.
Lielais VIVALDI pārlūks uz datora ļoti forš, patīk, ka var pielāgot izskatu, arī žiperīgs darbībā.

Oskars

Kartejaa bezjeedziigaa paarluukprogramma. Visi ka viens nespej iedomaaties kaa uztaisiit eerti lietojamu. Vieniigi pagaidaam labaakaa paarluukprogramma kurai varetu buut jeega ir Firefox Preview. UI ir daudzmaz saprotams, bet pats labakais ir adreshu josla apakshaa, nevis augsha. Jo nu sen vairs iisti nevienam nebus ierices ar mazu ekraanu. Taapeec no vivaldi, brave vienalga kas neredzu jeegu.