Facebook esot pārkāpis pats savus sacerētos privātuma nosacījumus, jo atļāvis veselai cilvēku armijai noklausīties un pierakstīt no Messenger lietotnes saņemtās balss ziņas. Šo darbu veikuši līgumdarbinieki, nevis Facebook darbinieki.

Šī nav ne pirmā, nedz arī pēdējā reize, kad tavu balsi var ierakstīt un noklausīties tehnoloģiju giganti. Iepriekš šādos pat nedarbos pieķerti vai vismaz apsūdzēti Apple, Amazon, Google un pat Samsung viedie televizori.

Facebook atzinis, ka tiešām tiek veikta skaņas ierakstu pārrakstīšana tekstā, bet Facebook nav spējis paskaidrot, kam tieši tiks izmantoti iegūtie dati. Tāpat Facebook apsolījis pārtraukt šādu praksi, ierakstot lietotāju balsis un šādus datus nododot trešajām pusēm.

Varam gatavoties, ka turpmāk būs tikai sliktāk. Iepriekš tehnoloģiju giganti izmantoja mūsu e-pastus un citu saraksti. Tagad kārta balss datu izmantošanai, lai apmācītu mākslīgo intelektu. Pavisam tuvā nākotnē mūs čakarēs ar dažādiem tā dēvētajiem deepfake video.

Reklāma

6
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
digitalkEdgars SmirnovsGatis RumbensOskarsroys5016 Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
sandris
Viesis
sandris

Google pieķerts nedarbos? Maigi teikts. Google kontraktori nesen nodeva vairāk par 1000 privātām sarunām Beļģijas VRT NWS. Lasām ziņas: https://www.vrt.be/vrtnws/en/2019/07/10/google-employees-are-eavesdropping-even-in-flemish-living-rooms/.

roys5016
Member
roys5016

Smiekli nāk par to, ka USA apsūdz Ķīnu precīzāk huawei par spiegošanu, bet te reāli acīm redzot tas notiek. Reāli vienu dienu ar čomu runājām pa kāzām un saderināšanos un pēc kāda mirkli iegāju lasīt ziņas un šeku reku priekšā bija reklāmas par kāzām un gredzeniem un tad man palika dīvaina sajūta, sāku domāt par veco Nokia 3310 lietošanu

Gatis Rumbens
Member
Gatis Rumbens

Aha. Tāda lieta arī ir novērota savā praksē.

Edgars Smirnovs
Viesis
Edgars Smirnovs

Arī ir bijis tāds gadījums. 2 reizes :)

digitalk
Member
digitalk

jūs visi 3 esat par 101% pārliecināti, ka no jūsu profila pirms tam nav meklēts gūgelsērčā vai apmeklēts kāds ineta veikals par attiecīgo tēmu? tāpēc, ka atšifrēt, un kur nu vēl analizēt, LV sarunas pat gūglei ir pain-in-the-ass.

Oskars
Viesis
Oskars

Kartejo reizi tikai vardiski ko pasaka un pakrata pirkstu:”Ai, ai, ai.” Es gaidu kadas sankcijas, vai pareizak sakot lirgumu eiropa sniegt pakalpojumu.