Sekojot pasaules tendencēm, RA Events kopā ar sponsoru Pafbet šogad Latvijā uzsāka rīkot e-sporta čempionātus autosportā. Pirmais e-čempionāts notika 2019. gada sākumā, rallija disciplīnā, bet nu izsludināts otrais – rallijkrosā. Par e-čempionāta platformu izvēlēta videospēle DiRT Rally 2.0, kurā iespējams braukt pa Rīgā esošo CSDD Biķernieku Trasi. Lai piedalītos sacensībās, dalībniekiem būs jāveic ieskaites braucieni ar SRC Riga simulatoriem. Rallijkrosa e-čempionāta fināls notiks septembrī, FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posma Neste World RX of Latvia laikā. Uzvarētājs balvā saņems treniņbraucienus ar Sports Racing Technologies rallijkrosa RX2 auto.

Reģistrācija rallijkrosa e-čempionātam SIM RX 2019 uzsākta piektdien, 12. jūlijā, plkst. 15:00, bet pirmie sacensību braucieni ar SRC Riga simulatoriem norisināsies 20.-21. jūlijā CSDD Biķernieku Trasē, vienlaicīgi ar Ziemeļvalstu rallijkrosa čempionāta RallyX Nordic posmu.

EGP Latvia otrajā rīkotajā e-čempionātā SIM RX dalībnieki tiks iedalīti divās klasēs – National (dalībnieki bez iepriekšējas pieredzes autosportā) un World Open (dalībnieki ar iepriekšēju pieredzi autosportā vai dalībnieki no ārvalstīm).

Pirmajā atlases kārtā dalībnieki startēs ar priekšpiedziņas Super1600 auto, katrā ieskaites klasē nosakot 20 ātrākos braucējus, kuri turpinās dalību e-čempionātā.

Otrās kārtas laikā ieskaites braucieni būs jāveic ar pilnpiedziņas RX2 auto, un kārtas noslēgumā tiks noteikti katras klases astoņi finālisti.

SIM RX fināls notiks sestdien, 14. septembrī, kad Rīgā viesosies FIA pasaules rallijkrosa čempionāts. Finālā braucieni notiks ar Supercar klases auto, un tie notiks pēc izslēgšanas metodes, kur dalībnieki sacentīsies viens pret otru, līdz tiks noskaidroti divi uzvarētāji – viens National, un viens World Open, kuri tad saņems galveno balvu – treniņbraucienus ar Sports Racing Technologies komandas RX2 klases rallijkrosa auto.

“EGP Latvia eksperimentu gads turpināsies ar mūsu otro e-čempionātu – SIM RX, kur dalībniekiem būs jābrauc ar rallijkrosa auto. Atšķirībā no rallija, šeit mums ir dota unikāla iespēja – sacensību braucienus ar simulatoru veikt mūsu pašu CSDD Biķernieku Trasē, kas virtuāli pieejama Codemasters izveidotajā videospēlē DiRT Rally 2.0. Tas mainījis arī SIM RX e-čempionāta koncepciju – ja rallijā ar nemainīgu Škoda Fabia R5 auto braucām dažādos ātrumposmos, tad šoreiz nemainīga būs trase, bet tajā brauksim ar dažādiem auto – sākot ar priekšpiedziņas Super1600, un beidzot ar jaudīgajiem pilnpiedziņas Supercar. Ļoti ceru, ka arī šoreiz dalībnieki mūs pārsteigs, un sasniegsim vēl lielāku auditoriju kā pirmajā e-čempionātā, kurā piedalījās teju 300 dalībnieki,” stāsta RA Events direktors Raimonds Strokšs.

SIM RX 2019 KALENDĀRS:

datums notikums norises vieta
12. jūlijs, 15:00 sākas reģistrācija SIM RX www.egplatvia.com
20. jūlijs, 11:00 pirmās atlases kārtas sākums
20.-21. jūlijs pirmās atlases kārta

RallyX Nordic Latvia laikā

Biķernieku trase, Rīga
22. jūlijs – 5. augusts pirmā atlases kārta Rīgā

-bezmaksas braucieni

Artilērijas iela 29/31
6.-22. augusts atlases kārta Rīgā

-maksas braucieni

Artilērijas iela 29/31
22. augusts, 21:00 pirmās atlases kārtas noslēgums Artilērijas iela 29/31
23. augusts, 9:00 otrās atlases kārtas sākums
23. augusts – 7. septembris otrā atlases kārta Rīgā

-maksas braucieni

Artilērijas iela 29/31
7. septembris, 21:00 otrās atlases kārtas noslēgums
14. septembris, 11:00-20:00 SIM RX Fināls

Neste World RX of Latvia laikā

Biķernieku trase, Rīga
16. septembris, 9:00 Testi ar Sports Racing Technologies

RX2 rallijkrosa auto

Biķernieku trase, Rīga

 

Reklāma

Leave a Reply

avatar
  Paziņot par jaunumiem  
Paziņot par