Web Analytics
More
  Reklāma

  MobillyTX saņem nomināciju prestižajā Lielbritānijas konkursā Smart City 2019

  Jaunākie raksti

  Latvijā pirmais publiskās pārvaldes tehnoloģiju (GovTech) uzņēmums MobillyTX prestižajā konkursā Smart City 2019 saņēmis nomināciju kategorijā Dati. Nominācija piešķirta par inovatīviem risinājumiem Jelgavas, Liepājas un Ogres pilsētu pašvaldības budžeta pārvaldīšanā, ieviešot pilsētnieka kartes un caurspīdīgu subsīdiju uzskaites sistēmu.

  Jau ceturto gadu Lielbritānijā notiek viena no lielākajām pilsētu attīstības konferencēm Smart City UK, kuras ietvaros tiek apbalvoti arī pasaulē inovatīvāko pilsētas attīstības ideju autori. Latvijas publiskās pārvaldes tehnoloģiju uzņēmums MobillyTX balvai nominēts par subsīdiju pārvaldības risinājumu, kas balstīts uz bankas standartu karšu infrastruktūru. Risinājums atvieglo pilsētas iedzīvotāju ikdienas dzīvi, ļaujot vienu karti izmantot dažādiem pakalpojumiem. Apbalvošanas ceremonija norisināsies 7. februārī Londonā.

  Reklāma

  “Esam gandarīti par to, ka mūsu darbs guvis atzinību un ir novērtēts starptautiskā līmenī,” pauž MobillyTX valdes priekšsēdētājs Valdis Bergs. “Esam izstrādājuši risinājumu, kas trīs Latvijas pilsētu iedzīvotājiem ne vien sniedz iespēju ērti apmaksāt braucienus sabiedriskajā transportā un skolēniem – saņemt pusdienas skolā, bet arī saņemt atlaides dažādu pakalpojumu iegādei – tā var būt lētāka mēnešmaksa pilsētas baseinā vai atlaides, iegādājoties konkrētu vietējo uzņēmēju produkciju. MobillyTX radījuši arī subsīdiju uzskaites sistēmu, kas pašvaldībai gada ietvaros ļauj ietaupīt šim mērķim paredzētās finanses līdz pat 30% apmērā.”

  Projekta tehniskā realizācija iespējama, pateicoties bankas Citadele, SEB banka un PNB Banka atbalstam, kas piedāvā vienā kartē apvienot bankas norēķinu karti un skolēna apliecību ar jau minēto pilsētnieka karti, tādejādi nodrošinot vienotu infrastruktūru. Iedzīvotajiem ir pieeja arī speciālai mobilajai lietotnei, kurā redzamas piešķirtās atlaides un informācija par pieejamajiem pabalstiem un kontu stāvokli.

  Kā atzīst MobillyTX valdes priekšsēdētājs Valdis Bergs, tas ir solis pretim mūsdienīgai valsts pārvaldei, kurā finanšu pārvaldība ir caurspīdīgs un rentabls process. “Pagaidām pasaulē ir risinājumi tikai konkrētās jomās, tāpēc Latvijai ir visas iespējas kļūt par publiskās pārvaldes tehnoloģiju jeb GovTech ledlauzi un parādīt, kā tehnoloģijas var sakārtot ne vien izglītības un transporta subsīdiju sistēmu, bet arī veselības, lauksaimniecības un citu jomu budžeta pārvaldes sistēmas,” saka V.Bergs.

  Konference Smart City UK palīdz atrast un attīstīt inovatīvas idejas pilsētu pārvaldē, ļaujot reģionu pārvaldes pārstāvjiem iepazīties ar mūsdienīgiem risinājumiem. Konferencē tiek prezentēti pētījumi, veiksmes stāsti un tehnoloģiski risinājumi izglītības, veselības, infrastruktūras un budžeta pārvaldes attīstībā.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  5 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  KKTK
  23.01.2019 10:37

  Nu forši, nevis kā rižāņa kartei…

  as
  23.01.2019 11:32

  Varēja vairāk pastāstīt, kā veidojas pašvaldības ietaupījums, man kautkā nelīmējas tas, jo par app un citām izstrādēm ir jāmaksā, līdz ar to tas kautko maksā.
  Mobilly TX ar ir Mobilly ir kāds sakars vai tā ir vārdiska sagadīšanās?

  sashaav
  23.01.2019 17:17

  Ietaupījums veidojas no tā, ka sistēma ir veidota lai precīzi atsekotu, kuri izmanto subsidijas, bet kuri ne. Un redzot reālo ainu, pašvaldība redz būtisku ietaupījumu, nekā vienkārši piešķirt $$ visām pagasta soc.grupām pēc to kopskaita vai citiem vispārīgiem rādītājiem.

  Astro
  24.01.2019 01:14
  Reply to  sashaav

  Tātad tā jau nabagie pagasti paliks vēl nabagāki…
  Toties pašvaldības varēs izmaksāt sev prēmijas vai ietārēties “puķu veikalā” kā tas Jelgavā pieņemts! :-)

  Andris
  25.01.2019 13:23

  Klauni…. Ogrē tas nestrādā gandrīz vai vispār… Lieki iztērētā nodokļu maksātāju nauda

  Reklāma