Viedtālruni mainām katrus divus vai varbūt trīs gadus, kas no pircēja/patērētāja skatu punkta šķiet pieņemami. Viedtālruņu ražotāji arī paļaujas uz šādu statistiku, rēķinot vēlamos pasūtījumu apjomus jauno modeļu detaļām.

Apple pat ir pielāgojis jaunu viedtālruņu izlaišanu šiem maģiskajiem diviem gadiem (jā, pa vidu gadās arī pa kādam “s” modelim, bet statistiski tie uzskatāmi par atjauninājumiem, nevis pilnīgi jauniem modeļiem).

Šobrīd esam atdūrušies pret it kā patīkamu niansi – Apple saviem iPhone piedāvā iOS atjauninājumus pat piecus gadus, atliek vien par pārdesmit eiro nomainīt akumulatoru un turpināt izmantot iemīļoto iPhone. Google pēdējos gados arī spējusi piedāvāt Android One programmu, kas ir populāra Nokia viedtālruņos un atsevišķos Xiaomi modeļos. No Android One neviens negaida atjauninājumus 5 gadus, bet tas ir būtisks solis uz priekšu.

Ja tev šķiet, ka šobrīd viedtālruņi ir kļuvuši aplam dārgi, tad vari gatavoties, ka tuvāko gadu laikā to cenas kāps vēl augstāk, jo cilvēki tos šobrīd maina retāk. Daļēji, protams, vainojamas izejvielu cenas, jaunās tehnoloģijas un mārketinga izdevumi.

Reklāma

20
Leave a Reply

avatar
6 Comment threads
14 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
asvazaBruttoMidixSkābeneRoberts Smitins Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Kaspars B.
Viesis
Kaspars B.

Maina retāk, jo tehnoloģijas jau ar neattīstās vairs tik straujiem lēcieniem un cilvēki kļuvuši varbūt uzmanīgāki ar mantām :D mazāk nozaudē, sasit utt.. :D + paši ražotāji jau arī kāpj grāvi ceļot cenas. Kurš gan pirks tagad telefonu par 500+ euro, ja to pašu izdara 200+ euro mobilais vai joprojām apmierina pirms gada/pusotra iegādātais, kas nav zaudējis aktualitāti, jo atjauninājumi arī ir regulāri. Savā laikā dēļ atjauninājumu neesamības/neregularitātes utt īsā laikā nomainīju no p8 lite uz p9 lite.. uz šobrīd izmantojamo p10 lite :D bija doma par p20 lite, par mate 20 lite.. bet sapratu, ka pašreizējais mobilais, kas ir… Read more »

Janis
Viesis
Janis

Viss pareizi. Tikai par atjauninājumiem vienkāršam “ierindas” pilsonim ir nospļauties. Telefons lieliski strādā tāpat (dažreiz pat labāk).

REALAIS
Viesis
REALAIS

Jā, es jau lietoju Galaxy Note 4 tuvu pie 4 gadiem jau. Un realitātē telefons apmierina visas vajadzības, ir labs ekrāns, ir pietiekoši jaudīgs ikdienas vajadzībām un ir maināma baterija. Vienīgais ir probļēma ar usb portu, kas sarežģī nedaudz lietošanu. Tā kā esmu ierindas cilvēks, tad, lai vai cik man kārotos apgreidoties uz Note 9, tas ir finansiāli pārāk liels slogs šobrīd. Tāpēc tā vietā esmu šonedēļ nopircis vēl vienu Note 4 no Ebay labā vizuālā un tehniskā stāvoklī pa 120€. Man bija doma varbūt pāriet uz A9 jauno, bet pat ja “motors” tur ir jaudīgāks, tik un tā, Note… Read more »

Skābene
Viesis
Skābene

Note4 bija labs aparāts un godam kalpoja 3 gadus.

REALAIS
Viesis
REALAIS

Uz ko tad tu esi tagad pārgājis?

Skābene
Viesis
Skābene

Note8

Dzejnieks
Viesis
Dzejnieks

Viss ir pareizi, bet es ceru ka Google neizmantos tadu pašu taktiku kā Aplle ar apdeitiem, kas palēnina ierīces darbibu. Vel jo vairak – 2 gadi ir ļoti švaks rāditājs, ja ņemam par piemeru vecos “podziņniekus” kas kalpoja 10+ gadus, un pec jauna ipasi ari nekārojās … Vel problema driz saksies ar inovāciju. Lidzigi kā ar datortehnikas (cpu, gpu ) attistibu, kas ir paleninajusies, pedejos gados ( jaunie procesori ir ar mazāku jaudas paliellinajuma procentu, ka iepriekšejā paaudze ), tā ari mmobilajiem telefoniem sak aptrukties ideju. Ok, ir smart AI, ir ekrāni, atmiņas, procesori, bet – vai lielaka daļa cilveku… Read more »

Prusljix
Viesis
Prusljix

Kurā brīdī IOS atjauninājumi padara tālruni lēnāku? Esmu pie Iphone 2gadus, bet ne mans Iphone7, ne kolēģu Iphone 6 nav palicis lēns vai nelietojams. Viss strādā. Ar iepriekšējo LG G3 gan nevarēja teikt to pašu…

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis
digitalk
Viesis
digitalk

tas nav vienīgais gadījums. “rūpes” par bateriju bija plānota diversija, bet vēl bija arī iP5 “nokaušana” pēc jauna iOS iznākšanas. āboļinženieri laikam pamatīgi pārrēķinājās.

Roberts Smitins
Viesis
Roberts Smitins

Ja par konspirācijas teorijām, tad tu piekrīti, ka Visuma kā tāda nav un, ka zeme ir plakana + atrodas zem stikla kupola?
Interesē tavs viedoklis.
Paldies!

digitalk
Viesis
digitalk

tad tev jāgriežas pie tādu “diskusiju” speciālista šai tēmā par 5G.

Roberts Smitins
Viesis
Roberts Smitins

Paldies par ieteikumu!

Roberts Smitins
Viesis
Roberts Smitins

🏋️‍♂️

Prusljix
Viesis
Prusljix

Ja par šo, tad tā ļoti par to necepos. Labāk, ka paliek lēnāks, nevis kā Sam***g savā laikā slēdzās ārā pie 55% akumulatora uzlādes. Bet, protams, būtu bijis labi, ja mēs par to iepriekš tiktu brīdināti…

REALAIS
Viesis
REALAIS

Nu tas jau nozīmē, ka vienkārši baterija ir beigta un būtu laiks to mainīt.

ProxyFromDeep
Viesis
ProxyFromDeep

Neviens jau neliedz arī mūsdienu , moderno lāpstiņu lietot X gadus . Uzturi to kārtībā , nomaini akumulatoru un lieto . Zvanīt un SMS sūtīt var takš vēl gan ar vecāko androīdu un pirmo ābolu .

Google pavisam nesen paziņoja , ka pārtrauc supportu ( lasām nebūs jaunu aplikāciju , aplikāciju apdeitu utt ) Ice Cream Sandwich . ( relīzēts 2011 gada oktobrī ) – 7 gadus veca OS .

Neiet feisītis un vacapiņš ? Vectēvs jau arī savos 80+ nekāds žirgtais nebūs …

Midix
Viesis
Midix

Es vēl sēžu uz HTC M8s, kas tika iegādāts 2016.gadā. Kaut gan neesmu aktīvs lietotājs, tomēr sāk kļūt par šauru viena iemesla dēļ – telefonā pēc noklusējuma instalēto lietotņu atjauninājumi sāk aizņemt arvien vairāk atmiņas. Tas vispār ir diezgan nejauki no ražotāju puses, ka noklusētajām lietotnēm atjauninājumi tiek instalēti nevis pa virsu, bet gan papildus, tādējādi aizņemot vietu. Dažām lietotnēm nācās atinstalēt atjauninājumus un dzīvot ar vecākām versijām, lai nepaliktu galīgi bez brīvas vietas. Daudzas pārnesu uz SD karti, taču vēl arvien telefonā labās dienās ir tikai 200Mb brīvas atmiņas. Nu jā, saprotu, ka laikam jau vecās programmu versijas tiek… Read more »

Brutto
Viesis
Brutto

Es gan vēl turos pie Symbian OS. Nākamgad paliks 10 gadi, kopš Nokia 5800XM dien-dienā ir ar mani. Lūk tā bija Nokia ar lielo burtu!

asvaza
Viesis
asvaza

Manā pieredzē telefons kalpo ~4 gadus kamēr ierīce fiziski nolietojas – mitrums, putekļi, kritieni. Nokia 5800, Nokia N8, Sony Z5 Compact nu jau virs 2 gadiem.