Turpinām viedās mājas ierīču apskatus un šodien mūsu Philips Hue viedās apgaismojuma sistēmas un Ring Video Doorbell 2 viedā durvju videozvana apskatiem pievienojas arī raksts par Nuki Smart Lock gudro durvju slēdzeni. Visus šos produktus var ērti iegādāties pie Tele2, un, kas ne mazsvarīgi, saņemt šo produktu atbalstu.

Ar Nuki Smart Lock gudro durvju slēdzeni mēs varēsim paveikt vairākas ērtas lietas:

  • Atvērt un aizvērt durvis ar mobilās lietotnes vai viedpulksteņa palīdzību.
  • Iestatīt automātisku atvēršanu un aizvēršanu, kad atnākam un dodamies prom no mājām.
  • Aplūkot durvju atvēršanas vēsturi un analizēt, kad kurš mājinieks vai viesis atnāk un aiziet.
  • Organizēt pieejas tiesības dažādiem cilvēkiem un uz noteiktiem laikiem.

Drošības jautājums ir viens no svarīgākajiem aspektiem, kas nāk prātā šāda produkta sakarā un to saprot arī Nuki. Šajā rakstā slēdzenes ražotājs skaidro savu programmatūras drošības risinājumu. Ja runājam par slēdzenes fizisko drošību, tad pluss ir tāds, ka tā stiprinās durvju iekšpusē un no ārpuses nemaz nav iespējams pateikt, ka izmantojam šādu risinājumu. Vienkāršakajā variantā bez papildus darbību veikšanas (Bridge uzstādīšanas), Nuki slēdzeni kontrolēsim ar telefonu izmantojot Bluetooth savienojumu. Tātad, ja esam prom no ierīces, to cits nespēs atvērt. Kad būsim uzstādījuši visu mājinieku ierīces, varēsim no mobilās lietotnes liegt slēdzenei izveidot savienojumus ar jaunām ierīcēm un tāpat varēsim no mobilās lietotnes deaktivizēt citas ierīces, ja tās tiks pazaudētas vai nozagtas.

Nuki Smart Lock uzstādīšana

Pirms Nuki gudrās durvju slēdzenes kastes atpakošanas es biju sadomājies, ka slēdzenes uzstādīšana ir pārlieku sarežģīta padarīšana. Bet tas tā nav. Pie noteikuma, ja Nuki slēdzene vispār ir savietojama ar mūsu esošo slēdzeni.

Redzi, Nuki slēdzene pilnībā neaizvieto esošo slēdzeni, bet gan durvju iekšpusē vienkārši uzstādāma virs tās. Tieši tā, iespraužam slēdzenē durvju atslēgu un pa virsu pievienojam Nuki slēdzeni. Tātad, mūsu durvīm nekas nemainās, bet atslēgu turpmāk uz riņķi griezīsim nevis mēs ar savām rokām, bet gan Nuki slēdzene. Un griezīs tad, kad to liksim darīt mēs.

Ražotājs pat ir sagatavojis uzskatāmu video, kuru noskatoties uzreiz sapratīsim kāds ir šī produkta uzstādīšanas veids. Tā kā slēdzeni aizstiepu pie dažiem draugiem un pamēģināju darbībā, secināju, ka abos veidos tā diezgan labi turas pie durvīm un nekrīt nost. Pat ja pievienojam to ar lipekli, tā daļēji turas arī uz atslēgas un nost nevelsies.

Savās mājās man diemžēl ir slēdzene, kas nekādīgi nav savietojama ar Nuki slēdzeni, tāpēc uzmanīgi izstudējam zemāk pievienoto attēlu (vai izpildām šo testu), lai saprastu vai šis produkts būs derīgs mūsu mājoklī. Ja savu slēdzeni redzi pie atbalstītajiem variantiem, droši vari iegādāties Nuki produktu un izmēģināt to darbībā.

Pēc tam, kad esam fiziski uzstādījuši slēdzeni un no apakšas iebarojuši tajā četras AA tipa baterijas, varam to savienot ar mūsu viedtālruni.

Telefonā uzstādām Nuki mobilo lietotni un savienošanās vednis parādīs, ka slēdzenes poga jāpatur vismaz 5 sekundes, lai izveidotu savienojumu ar telefonu. Tālāk sekojam norādījumiem un pēc dažiem soļiem ieraudzīsim slēdzenes statusu. Piespiežam ar pirkstu ekrāna vidū uzzīmētajā aplī un durvis atslēgsies vai aizslēgsies, ja tās ir bijušas atvērtas.

Lietotne piedāvā arī vairākas noderīgas papildus iespējas. Piemēram, varam iestatīt Lock ‘n’ Go funkciju, kad dubults piespiediens uz Smart Lock pogas to aktivizēs pēc 20 sekundēm (proti, kad būsim izgājuši laukā no mājas). Lietotnē arī varēsim ērti apskatīt notikumu vēsturi, lai saprastu kas un cikos ir atnācis vai aizgājis prom. Tāpat noderīga ir slēdzenes kalibrācijas funkcija, kas ļauj pielāgot atslēgas apgriezienu skaitu un tādējādi ierīce nemocīsies vairāk nekā tai vajadzētu durvju aizvēršanai un ietaupīs arī bateriju enerģiju.

Svarīga Nuki Smart Lock funkcija ir ielūgumu dalīšana. Ar šo funkciju mēs varam ļaut mūsu mājās iekļūt svešiem cilvēkiem, ja tiem ir šāda ar mums saskaņota nepieciešamība. Kā redzi ekrānšāviņos zemāk, mēs katram ielūgumam varam norādīt grafiku, kad tas būs aktīvs, kā arī dažas papildus funkcijas. Šajā gadījumā tikai nepiemirsti iestatīt lietotnes PIN kodu, lai sveši cilvēki nevar kontrolēt mūsu slēdzeni.

Praksē Nuki gudrā atslēga darbojas godam. To ir viegli uzstādīt uz durvīm un arī lietotne ir viegli savienojama. No durvju atvēršanas/aizvēršanas komandas nosūtīšanas līdz tā izpildei gan ir pāris sekunžu aizture, tomēr tā nav tik traucējoša. Ierīce nav pavisam klusa un nakts laikā atslēgas griešanas skaņa būs dzirdama arī blakus istabā.

Starp citu, Nuki slēdzeni var kontrolēt ne tikai no mobilās lietotnes, bet arī no tīmekļa pārlūka. Nuki Web saskarne ir pozitīvāki gaišāka salīdzinot ar telefona melno lietotni un tajā var vadīt slēdzeni, kā arī apskatīties notikumu vēsturi.

Ar Nuki Fob durvis atvērs arī tie, kam nav viedtālruņa

Ko darīt, ja mums (vecvecākiem vai bērniem) nav sava viedtālruņa uz kura uzstādīt Nuki lietotni? Kā šiem cilvēkiem tikt mājoklī, ko sargā viedā Nuki durvju slēdzene? Te talkā nāks mazais Nuki Fob Bluetooth piekariņš (maksā ap 40 eiro, ja pērk pa vienam). Šo aksesuāru varam pievienot savam atslēgu saišķim vai ielikt rokas somiņā un tad tiksim mājās vienas pogas spiediena attālumā.

Vienai Nuki viedajai slēdzenei var pievienot līdz 100 šādiem piekariņiem un katrs Nuki Fob piekariņš var tikt savienots ar līdz 100 viedajām Nuki durvju slēdzenēm. Aksesuāru darbina viena CR1632 tipa baterija un durvis varēsim atvērt no līdz 15 metru liela attāluma.

Šo piekariņu varam arī iedot cilvēkiem, kam mājoklī jāiekļūst neregulāri, draugiem/viesiem/meistariem/apkopējai/auklei. Pieejas tiesības varam pārvaldīt no sava mobilā telefona.

Nuki Bridge ļaus atvērt mājokli, ja esam prom

Dažkārt mēdz gadīties situācijas, kad nepieciešams atvērt mājokļa durvis, kad paši esam prom no mājām. Piemēram, lai ielaistu kādu meistaru vai bērnu, kas kaut kur pazaudējis atslēgas. Šādos gadījumos lieti noderēs Nuki Bridge aksesuārs, kas ir nepilnus 100 eiro vērts mazs kubiņš, ko varam iespraust elektrības rozetē un savienot ar mūsu durvju slēdzeni un mājas bezvadu interneta tīklu.

Rezultātā iegūstam iespēju ne tikai attālināti kontrolēt durvju slēdzeni, bet arī piefiksēt slēdzenes darbību un to savienot ar citiem gudrās mājas risinājumiem.

Piezīmēšu gan, ka Nuki Bridge jānovieto ne tālāk par 5 metriem no durvju slēdzenes, jo citādāk var būt apgrūtināts abu ierīču savienojums.

Forši, bet pārāk dārgi? Ir risinājums! Nuki piedāvā interesantu iespēju Bridge aizvietot ar savu veco Android telefonu. Praksē tas darbojas tā, ka uz šī telefona ir jāuzstāda speciāla lietotne un tad tas jānoliek kaut kur netālu no durvīm. Rezultāts sanāk tāds pats kā izmantojot Nuki Bridge – durvju slēdzeni varēsim kontrolēt no attāluma.

Automatizācija ar citiem servisiem

Tad kad Nuki slēdzene ar Bridge risinājumu ir pieslēgta internetam, varam to saslēgt arī ar citām viedās mājas ierīcēm. Nuki piedāvā vairākas integrācijas ar populārā automatizācijas servisa IFTTT palīdzību. Tādējādi varēsim veikt dažādas darbības, kad slēdzene aizslēgs vai atslēgs durvis. Piemēram, ieslēgt/izslēgt Philips Hue gudrās spuldzes vai citas ierīces, apturēt drošības kameras ierakstu, saņemt dažādus paziņojumus, ja konkrēti cilvēki atver durvis utt. Nuki slēdzene ir savienojama arī ar Google Assistant un varēsim ar balss komandām “sarunāties” ar slēdzeni. Nuki slēdzenei nav svešs arī Amazon Alexa un Samsung SmartThings.

Secinājumi

Protams, vairāk nekā 200 eiro cena par šādu ierīci var šķist pārlieku augsta, tomēr, ja nopirksim un uzstādīsim to uz savām durvīm, sapratīsim, ka Nuki Smart Lock ir patiešām noderīga ierīce. Tā nepadara mūsu mājokli krietni nedrošāku, bet ērtāku gan. Iedomājies, cik ērti būtu, ja durvis pašas atslēgtos, kad pārnākam mājās ar smagiem iepirkumu maisiem rokās. Un cik noderīgi būtu, ja mēs varētu apskatīties cikos mājinieki pārnāk mājās. Tāpat mēs aiztaupītu gūzmu laika, ja nebūtu jābrauc pāri visai pilsētai, lai ielaistu mājās apkopēju vai ilgi gaidīto un pilnīgā nelaikā atnākušo elektriķi. Tas viss ir izdarāms ar Nuki gudro durvju atslēgu un tas tiešām ir kārtējais noderīgais viedpalīgs, kas darbojas stabili un var uzlabot mūsu ikdienu.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
30 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments

Un tagad praktiskas dabas jautājums, ko dara bērns, ome vai meistars, ja Nukija baterijai beidzās sula!? Vēl labāk, ja sula beidzas brīdī, kad nukijs griež atslēgu un tā paliek šķībi durvīs, un no ārpuses vairs nevar ielikt citu atslēgu, jo esošā jau ir serdenē un pietam šķībi!?

Tad ir jāšausta sevi par to, ka laicīgi nenomaini ierīces baterijas.

Sevi noteikti ne par ko nav jāšausta, bet slēdzenei ir laicīgi jāsignalizē par baterijas nomaiņas nepieciešamību!

Tā arī to darīs. Kad bateriju uzlādes līmenis noslīdēs līdz 20%, lietotājs par to saņems paziņojumu telefona lietotnē un mirgojot gaismas diodi uz pašas atslēgas. Ja pilnas baterijas var grozīt atslēgu pa 8-10 reizēm dienā pusgadu, tad 20% enerģijas atlikums būs pietiekams, lai apķertos nomainīt baterijas :)

Izskatās, ka labāk likt mājās, kur ir 2 izejas. Ja šitais uzkaras, nosēžas vai sabojājas, tad nāksies izmantot lauzni.

Var, protams, izmantot arī lauzni, bet vienkāršāk izlīdzēties ar atslēgu.

Atslēga palīdzēs, ja no iekšpuses jau ir atslēga durvīs?

Atkarīgs no slēdzenes.

Ok

Manuprāt, izstumt atslēgu ar otru atslēgu nevar pat 30-gadīgām made in USSR atslēgām.

Atslēgu izstumt nav iespējams ne jaunām, ne CCCP atslēgām, ja tā ir pagriezta. Sava veida drošība esot mājās un ieslēzoties. Bet šis Nuki ideāls slēzenēm ar aizgriezni iekšpusē.

ražotājs saka, ka nav savietojams.

Tad tas mīnuss ražotājam, manuprāt.

Yale conexis “uz papīra” izskatās labāk un tai ir iespēja pielikt 9v bateriju, ja “sula” izbeigusies. Tiesa tur jāmaksā arī par virtuālajām atslēgām

200€!!!! Pircēji lauž krēslus un diennakti stāv rindā uz priekšpasūtīšanu!
Māja kļūst ne tik gudra,cik abnormāli dārga!

Nu ērtības maksā naudu :)

Latvietis praktiskais iebūvēs durvīm magnētisko sprūdu, pasūtīs no aliexpreša wifi slēdzi (~3 USD) un būs 20 eur izmaksas (ieskaitot magnētisko sprūdu). Varēs durvis virināt ar telefona aplikāciju, kas paredzēta slēdžu vadībai. Turklāt no jebkuras vietas uz zemeslodes.

Jā, ne velti Latvija ir visā pasaulē labi pazīstama ar saviem augstas raudzes inženieriem, kas no nekā spēj uzbūvēt kosmosa kuģus, kas vago starpgalaktiskos klajumus :)

Tu laikam runā par Ventspils Augsto tehnoloģiju parka radīto satelītu Venta-1! :)

Pat nav runa par naudu, bet par vēl vienu sūdu, kuram regulāri jāmaina baterijas un jānēsā līdzi telefons, lai tas vispār funkcionētu.

Tev tak ar varu to sūdu neviens mutē nespiež iekšā :)

Gan jau, ka ierīce izmanto Bluetooth Low Energy tehnoloģiju, kas diezgan saudzīgi pret bateriju izturas, Nu vismaz man radiatoru regulatoriem 2 AA baterijas iet >2 gadus no vietas.

Price/performance pilnīgi neatbilstoša. Aksesuāru cenas vispār iespārda.
Noteiktās situācijās šis daikts varētu būt pat ļoti derīgs un ērts, bet tādas
ir reizi gadā (labi, ja…). Maksāt simtus par tādu varbūtēju, retu gadījumu
– nu, sorry. Saukt to par ērtību, par kuru jāmaksā…??? Gribas teikt, ka
nekas praktiskāks par atslēgu parasto tomēr vēl nav izgudrots. Un – patika
Skābenes praktiskais un ekonomiskais risinājums, kas kopā ar durvju
kameru varētu būt reāli universāls arī nestandarta situācijās.

Iesērčoju tiko aliexprsī, tur daudz analogu par daudz draudzīgākām naudiņām. Vienīgi nav normālas garantijas!

Nu kāda vēl garantija, ja cena salda kā aveņu vīns? :)

Vienam labi ja reizi gadā, citam katru dienu. :)

Un tad kādu dienu jaunākā ražotāja firmware atstaj aizslēgtas visas durbis un nosprāgst :D :D :D

Vai arī softs uzkaras/ieciklējas rezultātā battery drain. Tas pats risks ar telefonu.

Man arī laikam liekas drusku bīstami tas, ka atslēga paliek iekšā, jo gadās taču, ka telefons neizvelk līdz mājām. Pats esmu lecis pāri biroja žogam, jo telefons izlādējies, bet bez aplikācijas vārtus nekādi neatvērt. Žogam vari pārlēkt, bet ko ar aizslēgtām durvīm?

Tiešām interesants risinājums ar to, ka atslēga paliek iekšā! Ja nu kādam bail netikt mājās, jo atslēga visu laiku ir slēdzenē, un pietrūkst Apple HomeKit funkcionalitāte, varu ieteikt paskatīties uz Danalock V3! Tā arī der mūsu EURO tipa slēdzenēm! Pats jau kādu laiku metu uz viņu acis, bet vēl neesmu saņēmies nopirkt. :)