Orbitālo satelītu operators SES, kura viena no telestacijām atrodas Rīgā, savā satelītu sistēmā pirmo reizi pārraida 8K televīziju ar  četras reizes vairāk pikseļiem nekā 4K UHD televīzijai. 8K televīzijas signāls tiek pārradīts izmantojot Astra satelītu, un, demonstrēts vakar un šodien, SES Industrijas Dienu pasākumā Luksemburgā.

8K televīzija ar 7680×4320 pikseļu izšķirtspēju, kodēta videokompresijas standartā HEVC, tiek pārraidīta ar ātrumu 80 Mbit/s, kas ir četras reizes ātrāks nekā 4K signāls. 8K translācija tiek nodrošināta, izmantojot 36 MHz transponderu satelītā ASTRA 3B.
8K saturs ar kadru ātrumu 60 kadri sekundē un 10 bitu krāsu dziļuma spektru pilnībā sniedz 8K kameras videomateriāla dabīgo kvalitāti.

“Pat ja 8K televīziju šodien vēl ir pagrūti uztver ar esošajiem videodekoderiem, un, līdz jaunu ieviešanai vairums mājsaimniecību būs jāpagaida vairākus gadus, šī demonstrācija liecina, ka satelīti tagad spēj pārvadīt 8K signālus. Tā kā mēs vienmēr cenšamies virzīt video pieredzi nākamajā līmenī, mēs esam ļoti lepni, ka sniedzam šo aizraujošo ieskatu televīzijas nākotnē jau šodien,” uzsver Tomas Vrede (Thomas Wrede) SES Video Viceprezidents.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
7 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Battle

Tikai mem vēl esam iesprūduši… LNT,tv3,tv6 utt SD kvalitātē.Sveiciens 2001 gadam.

Krotow

Nez kā būs 8K bildi skatīties 20+ gadus vecos CRT ekrānos. Lai cik tas dīvaini neliktos, ar tādiem tepat Latvijā cilvēki joprojām TV skatās.

x

tehnisks vingrinājums ražotājiem un tirgotājiem par prieku. var jau uz veikalu pēc maizes braukt ar wrc auto, but…why?

Astro

Kas ir but why?

digitalk

tas ir angliski, ir tāda valoda pasaulē.

Vecais Nīgrais

Te jau drīzāk jautājums, kāda mārrutka pēc latviešu valodas tekstā jāsprauž iekšā anglicismi!?Uzreiz neesi baigais vecis, ja nevari kaut ko angliski izmest, vai kā!? Agrāk bija baigi modīgi likt “maķ peremaķ” komatu vietā, tagad redz angliski runāt, jo dzimtajā valodā nespēj izteikties!

digitalk

tad kāda hrena pēc spraud savā tekstā mārrutkus? nespēj bez latišizētiem rusicismiem izteikties? :P