Android Oreo operētājsistēma ļoti slinki nonāk viedtālruņos. Android Oreo operētājsistēmas versija tika oficiāli izlaista 21. augustā pagājušajā gadā, bet tā (8 mēnešus vēlāk) nav tikusi pāri 5% izplatībai.

Android 8.0 Oreo versija vēl februārī uzrādīja 3.3%, kamēr šomēnes 8.0 Oreo sasniedza 4.1%. 8.1 Oreo atrodama tikai 0.5% aktīvo viedtālruņu. Būtisku kāpumu Oreo kopējā statistikā ieguva no Galaxy S8 sērijas un Galaxy Note8 atjaunināšanas, bet 8.1 Oreo pieejama jaunajiem Google Pixel, Essential Phone, Razer Phone un vēl oficiāli nenopērkamajam Huawei P20 Pro.

Android 7.0 izplatība auga par 0.7%, kamēr 7.1 versija auga par 1.6%. Kopā Nougat versijas aizņem 30.8%.

Marshmallow nogāzās par 2.1% līdz 26.0%, kamēr Lollipop 5.0 un 5.1 kopā sastāda 22.9%. KitKat viedierīces aizņem 10.5%, Jelly Bean 4.5% no aktīvo Android viedierīču skaita. Ice Cream Sandwich saglabā 0.4% un Gingerbread 0.3%.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
48 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Stingra Mēbel

Nez.. pro ir pieeajmi un oficiāli https://www.tehnoland.lv/lv/search?text=Huawei+p20+pro

wils

Rīt arī operatori sāk oficiālu pārdošanu.

Artis Ābols

Oficiāli sāk tirgot rīt, 20. datumā. Vismaz man nav citas informācijas…

wils

LMT vakar ziņoja, ka paredzamā piegāde nākamajā dienā.
Tagad uzrāda kaudzi ar veikaliem, kur P20 Pro iegādājami šodien.
Kā ir patiesībā, nezinu.

madarasaule

LMT salonos pieejami. Šodien iegādājos un esmu nolēmusi padziļināti izpētīt kameras darbību un tad jums ziņot, vai saceltais haips ir tā vērts!

Kaspars

Manam Nexus 5X jau kādu brīdi ir 8.1, sarakstā nav atrodams.

Krotow

Man telefonā joprojām dzīvo 5.0.1. Jaunāku ražotājs nepiedāvā. Ko nu?

Skābene

Ražotāji jau arī parasti nepiedāvā iespēju upgreidoties vairāk par 2x. Ja no 4 upgreidojies līdz 6, tad jau skaitās, ka paveicās. Tālāk dzīvo ar 6 vai pērc jaunu trubu uzreiz ar 8.

Pēteris Gross

Nu ražotāji paši vainīgi – apgreidotu dzīvotspējīgus dzelžus, tad arī 8.1 lietotu daudz, daudz vairāk nekā 4.6% Protams, biznesu tas neveicinātu, bet uzticību gan.

Sapnis

Android izplatība, manuprāt, ļoti labi parāda telefonu atjaunošanas periodus. Jo Android visbiežāk tiek apgreidots nopērkot jaunu iekārtu, ar atsevišķu modeļu izņēmumiem.

Skābene

Nu pa lielam vecais labais Note4 pēc dzelžiem mierīgi pavelk 8.1. bet kurš tad pirks jaunos telefonus, ja vacos visu laiku updeitos! :D

madarasaule

Nē. Procesors darbojās uz 32 bitu arhitektūru, ar to arī salāgoti visi pārējie dzelži un programmnodrošinājums. Daudzi dzelži nevelk 64 bitu arhitektūru principā.

x

Daudzi dzelži nevelk 64 bitu arhitektūru principā – protams, ka 32bit cpu principiāli to nevar. ja procis ir 64bit, OS un appas ir 64bit – nekas nav jāvelk, jo….it just works.

madarasaule

Es laikam ielikšu tevi melnajā sarakstā. Tu laikam nelaid garām nevienu iespēju tukši pamuldēt.

KKTK

Un nemaz nevajag.

madarasaule

Apskatot šos datus jāņem vērā, ka te iekļauti simtiem miljoni lēto Ķīnas un Indijas ražojuma tālruņu arī visnabadzīgākajiem pasaules rajoniem. Uz tā fona lielo ražotāju flagmaņi ir kā piliens jūrā.

wils

Un kur tad paliek lētie Dienvidkorejas izstrādājumi? Kāpēc tāda diskriminācija.

madarasaule

Piedod.

wils

Labi, ironija no manas puses. Bet ultra-budžeta tālruņi (arī Latvijā) tiek jau piedāvāti vismaz ar Nougat.
Pie ultra-budžeta aparātiem pieskaitu ne tikai MediaTek 85xx sēriju, bet arī Snapdragon 2xx sēriju, lielāko daļu ar Speadrum un Marvell čipsetiem.

Krotow

Mēs tak zelta miljardā skaitāmies, kur kauns piedāvāt kaut ko vecāku :P

wils

To prasi pārdevējiem, kā var piedāvāt ultra-budžeta aparātu ar Lolipop pa 169 eur.
Vēl vairāk nesaprotu, kas ko tādu pērk.

Diph3rz

Nokia`i vakar atlidoja 8.1

LAN

Kurš modelis?
Katrā ziņā malači!

Diph3rz

Nokia 5

Rudolfs Caune

Man Nokia 6 (TA-1000) un nevaru sagaidīt, kad man būs apgreids no 7.1. Lasīju, ka jau februārī tika izlaists, bet joprojām nav.

Artis Ābols

Nav jau nekāds retums. Man arī uz Huawei telefona it kā decembrī izlaida Oreo Eiropai. Atnāca tikai aprīļa vidū.

Rudolfs Caune

Es palasīju, ka tieši manam TA-1000 nebūs oficiāls Oreo, jo šis modelis nāk bez Play veikala un tā kā tam tagad ir Play veikals, tas nozīmē, ka tas ir ar modificētu Android un modificētiem oficiālie apdeiti nenāk. :(

wils

Ķīnas variants. Risinājums – pārlikt uz “stock”, apdeitoties uz Oreo un atlikt googles servisus.

Rudolfs Caune

Jā, tāds ir arī plāns tuvākā nākotnē, jo gribās to Oreo.

janis

Apple ar savu ios visiem ir soli priekšā, saņemot regulārus drošības un os atjauninājumus!

madarasaule

apple ir soli priekšā visiem ar spēju padarīt tālruni lēnāku vai ieviešot “brīnumus”, no kuriem vēlāk attaisnoties (kā tas bija ar ātruma kilošanu baterijas darbības dēļ)

qwerty

Ai nu nevajag. Tā mēs utis varam meklēt abās pusēs. Androīds arī paliek lēnāks ar katru versiju. Un šī baterijas problēma jau apmuļļāta simtiem reižu. Arī te. Nav viss tik melbalts, kā Tev izskatās. Tam bija saprotams pamatojumsn (protams, ja uz to paskatās objektīvi, nevis sublektīvi t.i. Apple sūc). Tikai pasniegšanas veids bija galīgi neveiksmīgs.

Skābene

Kāds akars Apple ar Oreo? Griobēji nozīmnēties, ka tev ir Sifons!?

madarasaule

tā bija ironija tiem, kas katrā androītopikā nespēj atturēties no “a man aifons…” Un otrādi.

digitalk

pasniegšanas veids bija (un ne pirmo reizi) – noklusēt problēmas un cerēt, ka neviens nepamanīs, pēc tam augstprātīgi pataisnoties “jūs to ne tā turat, teica Jobs” stilā un beigās negribīgi (lietotāju spiediena rezultātā) piedāvāt risinājumu.

Skābene

Ar nosacījumu, ka ierīce nav vecāka, par 2 gadiem!

x

Kādēļ tā nedrīkst būt vecāka par diviem gadiem? Ķipa sāks bremzēt? Tu joko vai? Iphone 6s joprojām strādā tik pat veikli cik piemēram s9 samsungs.

Lauris Špats

Un kāpēc nav pieminēts Xiaomi Mi A1? :) Jau pagājušajā gadā uzleca uz 8.0, tiesa, tagad ir vēl tas pats, bet ar 01.03.2018. drošības ielāpu.
P.S. Smieklīgi, ka Swedbank widgets (ātrais atlikums) vēl joprojām nav salabots – rāda “Ielādējot logrīku, radās problēma”. Kaut kā Swedbankai pēdējā laikā viss neiet tik raiti.. :)

Artis Ābols

Swed nav vienīgie, kam iet šķērmi ar Oreo un app sakārtošanu. Ik pa laikam ziņās uzpeld, ka kāds paliels izstrādātājs tikko sakārtojis saderību ar Oreo.

Lauris Špats

Tam es ticu, vienkārši – varbūt arī tas ir variants, kāpēc Oreo nav tik izplatīts?

wils

Drīzāk – nav salabots, jo Oreo nav tik izplatīts.

geksis

kur jums problēma radās ar hanseni? vēl vakar biju iegājis – viss darbojās.

Skābene

Pirms nedēļas nevarēju lietot SWEDbankas ibanku UAE. Uzrakstīju dusmīgu vēstuli uz atbalsta dienestu un saņēmu atbildi, ka vainīgs mans telefons! Tas ka Ibanka nebija lietojama arī no PC nebija arguments, lai pārliecinātu, ka problēma tomēr ir bankas pusē. Atbraucot uz LV viss strādāja kā nāks ar to pašu telefonu! Tā kā līkroči tur strādā!

Vairis

Nevajag pārsteigties ar secinājumiem. Lielākajā daļā banku ir dažādi ierobežojumi par pakalpojumu lietošanu ārzemēs (lai pēkšņi neparādītos, ka Indijā esi nopircis miljons lietas pa pāris centiem un tev kontā vairs nav naudas. Problēma bieži ir cilvēkos, kas sēž pie telefona un ne vienmēr pārzin sistēmu un specifikāciju uzliktos ierobežojumus. Protams visādi var gadīties, bet tavs piemērs vairāk izskatās pēc nekorektas ierobežojumu pielāgošanas un informācijas vakuma starp dažādām nodaļām…

Skābene

Pie komunikācijas noteikti ir kur piestrādāt!

Lauris Špats

Ātrā atlikuma widget nestrādā.

madarasaule

Uz P20 Pro ātrā atlikuma vidžets strādā. Oreo 8.1

Skābene

uz 8.0 arī strādā! Bet iepriekš bija novērotas problēmas ar šo!