Lai arī visu trīs lielāko kriptovalūtu kurss pēdējās nedēļās ir būtiski nogāzies, tomēr šis sapnis vēl nav izsapņots un daudzi spekulanti cer ar tām nopelnīt lielo čunguru. Pēdējā laika modes kliedziens šajā jomā ir speciāli sagatavotas tīmekļa vietnes, kas izmanto to apmeklētāju datoru resursus, lai (parasti viņiem to nezinot) raktu kriptonaudiņas. To dara, piemēram, The Pirate Bay, kas šādi cenšas nopelnīt līdzekļus iztikai. Jo parastās baneru reklāmas cilvēki vairs neredz un bloķē.

Tomēr ne visi ir mierā ar to, ka viņu datoru resursi tiek izmantoti šādiem nolūkiem. Racēji spēj pamatīgi noslogot sistēmu, kas nozīmē, ka tā var iebremzēt un arī akumulators ātrāk izlādēsies. Nereti šie racēji turpina darboties arī tad, kad nešpetnā tīmekļa vietne ir aizvērta. Līdzīga veida racēji uz Android telefoniem pat var sabojāt to baterijas.

Tāpēc tīmekļa pārlūka Opera veidotāji jaunākajā 50. pārlūka versijā ir iestrādājuši risinājumu, kas neļauj nešpetnām tīmekļa vietnēm nodarboties ar šādām muļķībām. NoCoin risinājums bāzēts uz Opera izstrādātā reklāmu bloķētāja un to var vienkārši ieslēgt pārlūka iestatījumos.

12
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Guntis CodersKKTKdigitalkValdisKristaps Skutelis Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Valdis
Guest
Valdis

Interesanti, ka cilvēki ir gatavi apkārties ar dažādiem krāmiem, no kuriem katrs spēj labi ja dažas ļaunprogrammas atpazīt.

digitalk
Guest
digitalk

Kasperskis ļauj izmantot vispāratzītus reklāmu bloķēšanas sarakstus?

Valdis
Guest
Valdis

Kasperskis vienkārši detektē tā saucamos “Web miners” un viss.

digitalk
Guest
digitalk

tad kāpēc cilvēkiem būtu jāinstalē kasperkrāms, ja viņi izmanto Operā iebūvēto reklāmu bloķētāju ar daudz lielāku funkcionalitāti?

Valdis
Guest
Valdis

Tāpēc, ka praksē un testos ir pierādīta Kaspersky efektivitāte aizsardzībā pret ļaunprogrammatūru. Es pat bez testiem, balstoties tikai uz pieredzi, ņemos apgalvot, ka kriptovalūtu racēji ar daudz lielāku varbūtību netiks cauri Kaspersky Internet Security, kurā, starp citu, ir arī reklāmas bloķētājs un rīks, kas nepieļauj lietotāju ievākšanu reklāmas nolūkiem.

digitalk
Guest
digitalk

sūdīgi jums, mārhuetologiem, ar loģiku – sākumā apgalvo, ka liekus krāmus instalēt nevajag, kaut gan Operas lietotājs vispār neko papildus neinstalē. kad ir noskaidrots, ka bezmaksas risinājums ir pietiekami labs, tad pārmet kažoku uz otru pusi un sāk slavēt maksas krāma nevajadzīgās papildiespējas, lai tikai pirktu un instalētu.

Guntis Coders
Guest
Guntis Coders

Jā, tāda slepus mainošana ir diezgan kaitīga internetam. Pie tam, ņemot vēra, cik viegli to ir ieviest mājaslapā, tad pieļauju, ka drīz būs diezgan bieži sastopama lieta.
Labi, ka ir arī tādas lapas, kas to neslēpj, ļauj ieslēgt/izslēgt, norādīt atvēlēto procesora jaudu, kā arī izmanto šo tehnoloģiju labdarības labā – piemēram http://atverlogu.lv/ :)

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Ha ha, es zināju, ka iespamosi par šo. Nebūs!

Guntis Coders
Guest
Guntis Coders

Nebija neviena cits piemērs uz ātro, ko iedot. Tagad cilvēki nezinās… :)
Ja pieminētu Coinhive, kā labas prakses piekritēju, kurš izmet papildus brīdinājuma logu mājaslapas apmeklētājam, pirms sāk mainot, tad tas arī būtu Spams? :)

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Aha, kā tad. Nebija viņam neviens piemērs. Kuru tu te gribi piemuļķot? :)

KKTK
Guest
KKTK

Speciāli iegāju pirātu līcī, nekādas CPU aktivitādes nepamanīju. Par ko ir hajs? Kāpēc man jāpērk Valdis? :D

Guntis Coders
Guest
Guntis Coders

Viņi to palaida tikai uz neilgu periodu eksperimetālos nolūkos. Domāju, ka nebija gaidītais rezultāts.