Google ir izziņojusi jaunu izstrādātāju rīku (SDK) komplektu ARCore un to pavadošo dokumentāciju, kas ļaus ikvienam interesentam izmēģināt roku papildinātās realitātes aplikāciju izstrādē. Lejupielādē to jau šodien un ķeries pie darba!

ARCore darbojas ar Java/OpenGL, Unity, Unreal un fokusējas uz trīs galvenajām lietām:

  • Kustību izsekošana – izmantojot informāciju no telefona kameras un kustību sensoriem, ARCore nosaka telefona atrašanos telpā, kā arī tā orientāciju pret plakni uz kuras atrodas virtuālais objekts. Tādējādi pakustinot telefonu, virtuālais objekts paliek savā vietā.
  • Vides atpazīšana – ARCore spēj atpazīt horizontālas virsmas, lai uz tām varētu novietot mūsu virtuālos objektus.
  • Apgaismojuma aprēķināšana – ARCore novēro apgaismojuma līmeni telpā un tas ļauj aplikācijas izstrādātājiem izgaismot virtuālos objektus atkarībā no tā kā izgaismota apkārtējā vide. Piemēram, izslēdzam telpā gaismu un tumšs paliek virtuālais objekts.

ARCore turpina un faktiski nomaina Project Tango iesākto darbu (abi SDK nebūs savietojami), jo nu vairs papildinātās realitātes darbināšanai nebūs vajadzīgas speciālas ierīces, kā, Lenovo Phab 2 Pro vai ASUS ZenFone AR. Un tas ir nozīmīgs sasniegums, jo tikai retais pirks speciālu (un dārgu) ierīci tikai, lai pamēģinātu papildinātās realitātes aplikācijas. Būtiskākais trumpis Tango ierīcēm bija spēja mērīt telpas dziļumu un to nevar tiešā veidā panākt ar “parastajiem” viedtālruņiem.

Pagaidām gan ARCore ir saderīgs tikai ar Google Pixel un Samsung Galaxy S8, taču Google aktīvi strādā ar ierīču ražotājiem (Samsung, LG, Huawei, ASUS u.c.), lai jau ziemā jaunās iespējas varētu izmēģināt uz krietni lielāka skaita ierīcēm.

Tāpat ARCore komanda vēlas risinājumu padarīt pieejamu tīmekļa projektu izstrādātājiem, lai tie var veidot tīmekļa vietnes, kas izmanto Android/ARCore un iOS/ARKit papildinātās realitātes iespējas.

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Menestrels Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Menestrels
Guest
Menestrels

Redzēs cik gludi šīs jaunievedums strādās, jo tas pilnībā balstās uz softa melno maģiju. Tango sasniedza iespaidīgus rezultātus pateicoties dziļuma sensoram. Viens aparāts reāli redzēja virsmas klātesamību, otrs tikai pieņem, ka to redz.