Volkswagen plāno visai strauji uzsākt aprīkot automašīnas ar dažādām jaunām un aizraujošām tehnoloģijām. Šonedēļ tika izziņota Volkswagen sadarbība ar NVIDIA, kas Volkswagen automašīnām nodrošinās mākslīgā intelekta papildiespējas tuvāko gadu laikā.

Tāpat Volkswagen grasās jau no 2019. gada savas automašīnas aprīkot ar pWLAN (public wireless LAN) tehnoloģiju. Volkswagen automašīnas spēs savā starpā sazināties, atrodoties līdz 500 metriem viena no otras. Mašīnas apmainīsies ar informāciju par ceļa stāvokli, infrastruktūru, sastrēgumiem, luksoforu gaismām, avārijām u.tml. Tādējādi automašīnas varēs pieskatīt vadītāja ātruma izvēli slidenos ceļa apstākļos, izvairīties no pēkšņiem sastrēgumiem, ko radījušas avārijas. Volkswagen izveidotā sistēma arī ziņos un parādīs tuvošanās virzienu, kad tuvumā atrodas ātrās palīdzības vai citi operatīvie transporta līdzekļi.

pWLAN tehnoloģija būs universāla visiem autoražotājiem, tāpat pWLAN nebūs katrā automašīnā pieslēgts mobilajiem sakariem – par pWLAN izmatošanu nekas nebūs jāmaksā. Ar pWLAN tiks aprīkotas arī ceļazīmes, luksofori, ceļu remontdarbu norises vietas, iespējams, arī slimnīcu uzņemšanas nodaļas, policijas iecirkņi un vairāki citi objekti, lai veiktu apmaiņu ar informāciju.

11
Leave a Reply

avatar
5 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Leo SelavoNotPetyaxKKTKKristaps Skutelis Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
x
Guest
x

– čau, tu šodien ved savu smukulīti iepirkties?
– nē, braucam atpakaļ no mīļākā, nu tā ar smieklīgajām ausīm)
– sk, bet es velku sasodīto betona maisītāju(

KKTK
Guest
KKTK

Zinot, ka pat bluetooth viņi nemāk sataisīt, tad uz šīm komunikācijām es ar lielu cerību neskatos :)

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Ko tu domā ar “pat bluetooth viņi nemāk sataisīt”? Kas ir “viņi” un ko tieši viņi “nemāk sataisīt”? :)

KKTK
Guest
KKTK

Kas ir “viņi” – pēc nostāstiem nu jau visi auto ražotāji :)
Ko tieši viņi “nemāk” – pilns internets ar “pairing problems” un jocīgi echo tieši VWgeniem.

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Tāda nu ir Bluetooth burvība. Tas biežāk nedarbojas nekā darbojas :)

KKTK
Guest
KKTK

Es tam īsti neticu (ka tā ir tikai bluetooth vaina), jo lietojumā ir dzelzis (mūzika/telefons konekcijām), kas varbūt reizi gadā jāpārstartē dēļ bluetooth nedarbošanās. Ar domu dažiem izdodas uztaisīt strādājošus risinājumus.

KKTK
Guest
KKTK

Vai tas pWLAN macēs man atvērt vārtus un garāžas durvis, vai būs atkal jālieto telefons, aplikācija, vai pults… baterija… atkritumi … pandas mirst!

x
Guest
x

būs kā vienmēr – daļu tev darīs auto, pārējam nāksies lietot telefonu, vai pulti, nfc tagus, ko citu.

x
Guest
x

ideja jau brīnišķīga. ja uz ceļa ir bedre, ledus vai notikusi avārija, ceļa stabs vai iesaistītie auto var pabrīdināt pārējos ceļa dalībniekus – tas tik viens no pielietojuma veidiem. brīvas stāvvietas tuvumā, apbraucamie ceļi, ātruma ierobežojumi, stāvēšanas ierobežojumi. iedomājieties – jūs pārkāpjat stāvēšanas noteikumus un auto pats sev izsauc policiju/evakuatoru))

būtu labi arī uztaisīt sistēmu modulāru (khm, khm) lai mainities saziņas protokolam, nebūtu jāmaina viss auto vai vismaz jāsūta pie dīlera dārgai modernizēšanai. jūs jau zināt, ka autoražotājiem patīk pat vienkāršu radio iemontēt kā dimantu monarha kronī.

NotPetya
Guest
NotPetya

Jā, jā, un vienu rītu nekur neaizbrauksiet, kamēr nepārskaitīsiet 300 eur!
Vai vēl trakāk, jūsu mašīna brauks lejā no kraujas, vai ozolā, ja nepaspēsiet samaksāt!
:):):)

Leo Selavo
Guest
Leo Selavo

Labi vismaz ka VW šim lieto(s) vienotu IEEE 802.11p standartu, nevis kādu savējo. Tad eventuāli arī ar citiem auto un infrastruktūru varēs runāties.