Fakts, ka igauņu autonomās sūtījumu piegādes robotu izstrādātājs Starship Technologies spējis piesaistīt 17.2 miljonu ASV dolāru lielas investīcijas norāda uz to, ka šai tehnoloģijai ir potenciāls un visdrīzāk jau tuvāko gadu laikā šādi pašbraucoši roboti arī mums piegādās sūtījumus. Bet šis ir arī tas gadījums, kad tehnoloģijas iet pa priekšu likumdošanai. Līdzīgi kā ar autonomajiem auto vai bezpilota lidaparātiem.

Tomēr situācija uzlabojas un nupat Virdžīnijas štatā ASV ir pieņemts likums, kas no 1. jūlija autonomajiem piegādes robotiem atļaus izmantot koplietošanas trotuārus un gājēju pārejas. Tomēr robotiem ir daži ierobežojumi. Tie nedrīkst pārvietoties ātrāk par 16 km/h un nedrīkst svērt vairāk par 23 kilogramiem. Arī pilnībā autonomi šie roboti pārvietoties nedrīkst, tos kādam dzīvam cilvēkam ir attālināti jāmonitorē. Tieši Starship Technologies ir piedalījies šī likuma izstrādē. Varas pārstāvji gan norāda, ka iedzīvotāju pretestības gadījumā likums var tikt mainīts vai pat atcelts.

Starship Technologies savus robotus šobrīd aktīvi testē gan Eiropā, gan ASV un šādas likumdošanas izmaiņas noteikti paātrinās robotu piegādes pakalpojumu ieviešanu.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
2 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
LOOK

Tiešām grūti iedomāties kā šis čemodāns varētu pārvarēt pat nelielas apmales un sliekšņus (par trepēm nemaz nerunājot).

Skābene

Vecīt, tā ir Virdžīnija, nevis Rīgas bedraine! :D