Web Analytics
More
  Reklāma

  Latvijā radīts viegls, ātrs un izturīgs trikopteris Erida

  Jaunākie raksti

  Latvijā strādājošs uzņēmums “Atlas Aerospace” ir radījis novitāti dronu tirgū – vieglu, ātru un izturīgu trikopteri “Erida” – ar mobilo viedtālruni vadāmu vieglu, dinamisku ierīci, ar kuru var filmēt un fotogrāfēt, un gaisā “Erida” var noturēties līdz pat 40 minūtēm.

  Uzņēmuma “Atlas Aerospace” īpašnieks un galvenais inženieris Ivans Tolčinskijs uzskata, ka oglekļa šķiedras trikoptera drons “Erida” ir augstākais sasniegums desmitgažu ilgai zināšanu un pieredzes krāšanai aeronautikas jomā.

  Reklāma

  “Erida” ir aprīkots ar kvalitatīvu videokameru, saliekamām “ķepām”. Tas ir vienīgais drons ar trīs propelleriem. Tas var ilgi uzturēšanos gaisā – līdz pat 40 minūtēm, un vadāms ar mobilo viedtālruni vai tālvadības pulti.

  “Erida” ir vadāms ar mobilo viedtālruni, vienīgais, kas jāizdara, ir jāuzstāda uz sava telefona aplikācija “Erida”, un jau tūlīt to var sākt lietot. Turklāt dronu var vadīt arī ar tālvadības pulti, lietojat klientam ērtāko pilotēšanas veidu.

  “Tas ir pārsteidzoši ātrs un var sasniegt ātrumu līdz 120 km/h. Lidojuma laiks sastāda līdz pat 40 minūtēm. Abas šīs funkcijas ir sasniegtas pateicoties diviem unikāliem tehniskiem risinājumiem. Pirmkārt, drons ir veidots no oglekļa šķiedras, kas padara to par vieglu un tai pat laikā mehāniski stipru. Otrkārt, “Erida” drons ir trikopteris nevis kvadrokopteris, un tam ir tikai trīs propelleri. Tas savukārt samazina bezpilota lidaparāta kopējo masu un padara to par manevrēt spējīgāku. Turklāt, dronu var vadīt izmantojot viedtālruņa aplikāciju nevis patstāvīgas vadības kontroli. Šīs svarīgās īpašības ir “Erida” priekšrocības un padara to par vērā ņemamu konkurentu dronu tirgus segmentā,” par “Erida” unikalitāti stāsta Ivans Tolčinskijs.

  Ivans Tolčinskijs skaidro, ka “Erida” izveidots, lai radītu labāko aerofotografēšanas pieredzi, kāda jebkad ir bijusi. Tas nozīmē – jaudīgs drons, kas nodrošinātu vienmērīgu un stabilu lidojuma dinamiku no brīža, kad tas paceļas gaisā.

  Latvijas speciālistu radīto “Erida” droši var saukt par viedo dronu. “Tas pārvalda lidojumu, ļaujot lietotājam koncentrēties uz radošo procesu, pilnībā pievēršoties lielisku video uzņemšanai,” norāda Ivans Tolčinskijs.

  “Tā kā cilvēki vēlas uzņem lieliskus kadrus, un vēlas to paveikt, neizmantojot profesionālās ierīcēs, “Erida” ļauj viegli uzņemt brīnišķīgus video cilvēkiem bez pieredzes,” piebilst Ivans Tolčinskijs.

  “Erida” piemīt plašs funkciju spektrs, sākot ar manuāli vadāmu lidojumu un kameras telemetrisko kontroli līdz pilnīgi automatizētai pacelšanās, lidošanas un nolaišanās funkciju nodrošināšanai. “Erida” var patstāvīgi izsekot, kur atrodas tā lietotājs, un automātiski virza kameru uz viņu, kā arī tver katru tā kustību. No iekšpuses uz drona pamatnes ir motorizēts stabilizators, kas ļauj netraucēt darboties augstas izšķirtspējas “YI 4K” videokamerai.

  “Kā pamatnostādnes izveidotajam dronam “Erida” tika ņemtas vērā saprotamība, vienkāršība un vizuāla pievilcība, lai ikviens lietotājs bez jebkādām priekšzināšanām varētu ar to filmēt un fotogrāfēt,” uzsver Ivans Tolčinskijs.

  “Mēs neapstāsimies pie viena izveidotā produkta. Mums svarīgi, lai produkti kļūst arvien interesantāki, savu funkciju, pielietojuma un vadāmības dēļ. Jau tagad strādājam pie nākamajiem produktiem, kas būs saistoši daudziem, bet par to pašreiz skaļi nerunāsim, tagad uzsvars uz “Erida”, kuru šobrīd plānojam palaist tirgū,” par nākotnes plāniem Ivans Tolčinskijs.

  “Mēs vēlamies, lai jaunākās tehnoloģijas nav luksusa prece, bet gan saprotama un pieejama ikvienam,” uzsver Ivans Tolčinskijs.

  “Atlas Aerospace” ir Latvijas uzņēmums, kura kodolu viedo komanda ar plašu pieredzi aviācijas inženierzinātnēs.

  “Mūsu uzkrātā pieredze un zināšanas ļauj radīt mūsdienīgus un plašākai sabiedrībai pieejamus jauno tehnoloģiju sasniegumus saprotamā, lietošanai ērtā veidā, kur ne mazāk svarīgu lomu spēlē vizuālais izpildījums, tā lakonisms un mūsdienu tehnoloģiju novitātes vienuviet,” uzsver Ivans Tolčinskijs.

  “Atlas Aerospace” komanda uzskata, ka jaunajām tehnoloģijām jābūt saprotamām, pieejamām – izpildījuma, funkciju un cenas ziņā, lai tā nav profesionāļu prece, bet pieejama plašākai sabiedrībai daļai, tādējādi radīta “Erida”, kā pirmais solis tuvāk tam, lai klienti varētu jaunākos tehnoloģiju sasniegumus izmantot jau šodien, lietot un izbaudīt lieliskus kadrus, filmēt video. “Atlas Aerospace” turpinās strādāt pie tā, lai radītu arvien jaunus produktus, kuri būs interesanti lietošanai kā atpūtai, tā arī darbam.

  https://www.youtube.com/watch?v=HxbY6MOz7to

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  9 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  oldschool zerolemon fan
  23.10.2016 21:11

  Cena?

  x
  23.10.2016 22:16

  un vai baterija ir noņemama (lādēšanai kamēr kopters lido ar citu bateriju) ?

  oldschool zerolemon fan
  23.10.2016 23:12
  Reply to  x

  Video ir redzams, ka ir noņemama.

  digitalk
  25.10.2016 02:35

  datoranimācijā ir redzams, ka ir noņemama.

  KKTK
  23.10.2016 21:30

  Ar telefonu nav vadība, bet izsmieklis. Bet, ja interfeiss ir pokemonviegls un saprotams, tad tautai jau patiks.

  24.10.2016 08:51

  Nu par logo gan jau varēja vairāk nekā 15 eiro kādam nabaga studentam atvēlēt :/

  LOOK
  24.10.2016 16:11

  No reklāmas izriet ka visos parametros pārāks par AirDog, bet kā ir patiesībā?

  digitalk
  25.10.2016 02:34
  Reply to  LOOK

  AirLeash nav, ko tu darīsi ar savu krīvruni cimdos, puskilometru no krasta ar vienu roku turoties pie buras, kad viļņi uz pusmetru un šļakatas pāri galvai cērt? :)

  Reihards
  25.10.2016 23:12

  Pirmais ar 3 spārniem :D vienīgi tiem kas agrāk nav redzējuši. Teorētiski ar to pietiek, bet praktiski, kāpēc labi zināmi brendi pieturās pie 4 spārniņiem? Tā vadīšana no telefona – nelēš uzticību. Iespējams kādam iepatiksies tas futūristiskais koferi-kaste un nopirks. Tad jābūt labai cenai, lai aizietu. Prieks ka dara, lai izdodas.

  Reklāma