Web Analytics
More
  Reklāma

  SIA “Mikrotīkls” Latvijas Universitātei ziedo 1 miljonu eiro

  Jaunākie raksti

  Viens no Latvijas pelnošākajiem un reizē arī klusākajiem uzņēmumiem SIA “Mikrotīkls” turpina patīkami pārsteigt ar kārtējo milzīgo ziedojumu. Šoreiz uzņēmums nākamo dabaszinātņu un medicīnas nozares projektu realizēšanai ir ziedojis 1 miljonu eiro Latvijas Universitātes Fondam.

  “Ziedojums uzliek lielu atbildības sajūtu un dod stimulu un enerģiju saskatīt plašākus apvāršņus, lai mēs varētu kādu dienu lepoties ar Nobela prēmijas cienīgiem zinātniekiem un viņu atklājumiem. LU Fonds un LU vadība ar prieku un no sirds pateicas uzņēmumam par šo dāsno ziedojumu un gādās, lai tā izlietošana dotu maksimāli lielu efektu studiju vides uzlabošanai un pētniecības kvalitātei Latvijas Universitātē,” par saņemto atbalstu saka LU Fonda izpilddirektore un valdes locekle Laila Kundziņa-Zvejniece.

  Reklāma

  2015. gada nogalē SIA “Mikrotīkls” Latvijas Universitāti atbalstīja, lai tā varētu realizēt 12 projektus par kopējo summu 424 tūkstoši eiro. Starp šiem projektiem ir:

  • LU Mazo dabaszinātnieku skolas izveide;
  • atbalsts sešiem spēcīgiem LU Cietvielu fizikas institūta un LU ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultātes pētniekiem;
  • LU Datorikas fakultātes pētnieki radījuši unikālas virtuālās laboratorijas datortīklu speciālistu apmācībām, un ziemā plāno atklāt Baltijā plašāko atvērto IT radošo darbnīcu;
  • LU Medicīnas fakultāte izstrādā starptautisko platformu agrīnai sepses diagnostikai kopā ar LU Atomfizikas un spektroskopijas institūta Biofotonikas pētnieku grupu un Baltijā vadošās specializētās Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Sepses klīnikas speciālistiem;
  • LU FMF Fizikas nodaļa svinīgi atklāja no jauna aprīkoto praktikuma laboratoriju, kurā studentiem tagad ir pieejamas mūsdienīgas digitālas mērierīces un sensori efektīvākam studiju un pētniecības darbam.

  Kopumā uzņēmums Latvijas Universitātei ir noziedojis jau 1.5 miljonus eiro un tas padara SIA “Mikrotīkls” par vienu no visu laiku lielākajiem LU atbalstītājiem.

  Atgādināsim, ka pagājušā gada pašā nogalē SIA “Mikrotīkls” ziedoja 1 miljonu eiro Bērnu slimnīcas fondam. Tas ir lielākais ziedojums šī fonda pastāvēšanas vēsturē. Tāpat uzņēmums ar savu produkciju apdāvina Latvijas izglītības iestādes.

  Pagājušajā gadā uzņēmums strādāja ar 202.395 miljonu eiro apgrozījumu un salīdzinot ar 2014. gadu, tas ir pieaudzis par 49.5%. Savukārt uzņēmuma peļņa šajā laika periodā ir pieaugusi par 78.4% un sasniedza 61.367 miljonus eiro. Uzņēmums vienādās daļās pieder Arnim Riekstiņam un ASV pilsonim Džonam Martinam Tallijam.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  6 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  davfreim
  06.10.2016 21:09

  Diezgan novēloti ziņojat… bet prieks, ka MikroTik atbalsta LU. Malači.

  06.10.2016 21:11
  Reply to  davfreim

  Jā, šī nav pirmā svaiguma ziņa. Es, vienkārši, šodien sapratu, ka par šo lielisko notikumu joprojām nezina daudzi cilvēki (arī IT sfērā strādājošie) un likās, ka ir jālabo šī nejēdzība.

  Rūdolfs Rancāns
  06.10.2016 22:08

  Tāds normāls standartiņš Mikrotikam :)

  Pumba
  07.10.2016 08:52

  Ka tik amerikānis nepaliek dusmīgs uz Riekstiņu. :)

  Putnis
  07.10.2016 12:35

  Nu ko tur Amerikānim dusmoties, ja Riekstiņs legāli samazina Valstij maksājamos nodokļus, jo pa lielam viņi jau tāpat daudz maksā…
  Viss iespējams, ka tiešām ir šāda nesavtīga ricība, bet man tā izskatās pēc legālās nodokļu optimizācijas, kas ar nav slikti :) Miljons tur, otrs tur, un ja paskaita, ka par katru ziedojumu var dabūt no valsts atapakaļ 85% no ziedotās summas un pretī saliek viņu nomaksāto nodokļu summu..malači, labāk tā, kā piesaistīt nelegālos darboņus..te sanāk i vilks paēdis i kaza dzīva :)

  Deace Duck
  09.10.2016 00:28
  Reply to  Putnis

  Tā ir. De facto noziedoja 150 000

  Reklāma