Quantcast
More
    Reklāma

    Huawei P9 apskats

    Būtu ļoti sarežģīta izvēle starp Huawei P9 vai Samsung Galaxy S7...

    Jaunākie raksti

    Huawei P9 tika izziņots Londonā tikai aprīļa sākumā, un viedtālrunis jau ir nonācis pie pircējiem, kas ir uzskatāms par patīkamu izņēmumu. Vecais, labais HTC ar HTC 10 pieejamību pircējiem muļļājas kā pīle pa ledu.

    Par Huawei P9 jau pirms tā izziņošanas bija zināmas vairākas nianses – bija skaidrs, ka kamera tapusi sadarbībā ar Leica, kā arī bija pieejamas Huawei P9 fotogrāfijas. Faktiski viedtālrunis ticis pie divām visai līdzīgām kamerām, bet par to nedaudz vēlāk.

    Man pašam šķiet, ka Huawei ar P9 modeli beidzot ir sapratuši viedtālruņu tirgus prasības, lai konkrētais modelis tiktu sagaidīts ar atplēstām rokām un makiem – tam ir jāatšķiras. Minētais kameru pāris viedtālruņa aizmugurē ir neticami vilinošs, jo vairāk par kamerām pētīju, jo vairāk ideja iepatikās.

    Huawei P9 019

    Tehniskā specifikācija

    • Operētājsistēma: Android 6.0 Marshmallow, Emotion UI 4.1
    • Ekrāns: IPS-NEO LCD, 5.2 collas, 1080 x 1920, ap 423 ppi, skrambu drošs Corning Gorilla Glass 4 ekrāns
    • Procesors: HiSilicon Kirin 955, četri 2.5 GHz Cortex-A72 kodoli un četri 1.8 GHz Cortex-A53 kodoli, Mali-T880 MP4 video apakšsistēma
    • RAM: 3.0 GB
    • Atmiņa: 32 GB, microSD līdz 128 GB
    • Savienojumi: Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac, Wi-Fi Hotspot, Bluetooth 4.2 (A2DP, LE), 4G
    • Kameras: divi Leica f/2.2, 27 mm objektīvi, 12 megapikseļu Sony IMX286 sensori (1.25 µm pikseļa izmērs), 3968 x 2976, optiskā attēla stabilizācija, lāzera un fāzes nobīdes autofokuss, HDR, divkrāsu LED zibspuldze. 1080p ar 60 fps video. 8.0 megapikseļu priekšējā kamera
    • GPS: ar A-GPS, GLONASS, BDS
    • Papildus: e-kompass, barometrs, e-kompass, pirkstu nospiedumu lasītājs, ātra akumulatora uzlāde 37% 30 minūšu laikā, NFC, USB Type-C
    • Izmēri un svars: 145 x 70.9 x 7 mm, 144 g
    • Akumulators: lietotāja nenomaināms Li-Ion 3000 mAh
    • Krāsas: Colors Ceramic White, Haze Gold, Rose Gold, Titanium Grey, Mystic Silver, Prestige Gold
    • Cena: sākot no 550 eiro interneta veikalos

    Huawei P9 011

    Izskats un uzbūve

    Huawei ir viens no retajiem ražotājiem, kas spējis laicīgi attapties, piedāvājot metāla viedtālruņu uzbūvi par salīdzinošo zemu cenu. Līdzvērtīgi izveidoti bija jau Huawei Mate S, Mate 8 un P8 modeļi, tomēr Huawei P9 ir vēl viens ražotāja solis pareizā virzienā. Protams, te būtu jānorāda, ka Huawei P9 izskats, metāla krāsa, apmales un arī kameru noformējums aizmugurē liek šo viedtālruni noturēt par Apple produktu.

    5.2 collu Huawei P9 ir tikai 6.95 mm biezs, tam ir patīkams svars un plānas ekrāna apmales, kas piešķir viedtālrunim premium sajūtas. Atkal vēlētos norādīt, ka HTC 10 viedtālrunis ir par gandrīz 20 gramiem smagāks un 9 mm biezs. Izvēlētais metāls un Corning Gorilla Glass 4 ekrāna aizsargstikls nodrošina, ka Huawei P9 gandrīz vienmēr ir ideāli tīrs.

    Huawei P9 002

    Huawei P9 plānums nenāk par labu procesora silšanas slēpšanai – jaunais astoņu kodolu HiSilicon Kirin 955 procesors silst reti, bet silšana ir pamatīgi jūtama ar plaukstu. Interesanti, ka tā arī nesapratu, kuras darbības noslogo procesoru, līdz tas sāk jūtami uzkarst. Ne visas prasīgās spēles uzsilda viedtālruni.

    Huawei P9 teorētiski pieejams sešās krāsās, kas ir uzskatāms par sava veida rekordu. Pieļauju, ka neviens cits ražotājs nenodrošina tik plašu krāsu izvēli viedtālruņiem ar nenomaināmu aizmugures vāku.

    Viedtālrunim ir USB Type-C uzlādes pieslēgvieta, tāpēc pircējiem ir jābūt gataviem, ka uzlādes vadu nāksies stiept līdz. Aktīvākiem viedtālruņa lietotājiem ar vienu uzlādi no agra rīta līdz vēlam vakaram var nepietikt! Uzstādītais Li-Ion 3000 mAh akumulators ir nodeva Huawei P9 plānumam. Gribētos „P” modeļos redzēt „Mate” modeļu 4000 mAh akumulatorus!

    Huawei P9 008

    Ekrāns

    Huawei ir palielījies ar P9 ekrāna apmaļu platumu – 1.75 mm. Tiešām iespaidīgi! Praktisko latvieti būtu jābrīdina, ka tik šauras ekrāna sānu malas ir slikta ziņa dažādu biezāku „koveru” izmantošanai. Nebūs iespējams pavilkt no ekrāna sāna, atverot tā saucamos „hamburger menu” vai darbinot kādas citas funkcijas, kur nepieciešams vilkt ar pirkstu no ekrāna sāna.

    Huawei P9 saņēmis 1920 x 1080 izšķirtspējas 5.2 collu ekrānu. Daudzi fani no Huawei bija gaidījuši 2560 x 1440 izšķirtspējas ekrānu, kāds atrodams Nexus 6P, tomēr tikai pēc P9 modeļa izziņošanas Huawei uzsvēra, ka tikai nākamais ražotāja flagmanis gaidāms ar lielākas izšķirtspējas ekrānu.

    Huawei P9 006

    Viedtālruņa ekrāns attēlo ļoti glītas krāsas un patīkamu melno krāsu, tomēr automātiskais ekrāna spilgtuma regulētājs iestata pārāk spilgtu, īpaši tas notiek tiešā Saules gaismā. Manuāli piekoriģēt automātiskā ekrāna spilgtuma regulētāja līmeni nevar. Piemēram, šobrīd ikdienā izmantoju Sony Xperia Z sērijas viedtālruni un tam pastāv iespēja regulēt vairāk vai mazāk agresīvu automātisko izgaismojumu.

    Pieticīgāka ekrāna izšķirtspēja, protams, ir ikdienai pareizs lēmums, tomēr Samsung jaunie S7 sērijas flagmaņi noteikti atrod savus pircējus ar 2560 x 1440 izšķirtspējas ekrāna izmantošanu.

    Saskarne un iespējas

    Kā jau daži komentāros ir norādījuši, neesmu izteikts Huawei izveidotās Emotion UI saskarnes fans. Tomēr pat man būtu jāatzīst, ka pēdējās versijās Emotion saskarne ir pamatīgi augusi un kļuvusi mazāk kaitinoša nepieradušam lietotājam.

    Kopā ar Huawei P9 atnākusi Emotion saskarnes 4.1 versija, kas sedz Android Marshmallow operētājsistēmu. Huawei Emotion saskarnē ir ieviesis diezgan pamatīgu skaitu ar nekur citur neredzētām kontroles iespējām. Iespējams aktivizēt ekrāna ierakstu ar dubultu uzsitienu pa to, tāpat (kā man iepriekš komentāros norādīja lasītājs) iespējams ar „zoomošanas” kustības palīdzību paslēpt ikonas un pēcāk tās atgriezt kādā no mājas ekrāniem. Ieteiktu Huawei īpašniekiem nedaudz pastudēt viedtālruņu vadības iespējas, tās ir visai grandiozas. Un dažas diemžēl ir pamatīgi paslēptas.

    Šur tur var redzēt, ka Huawei ir paķēris idejas no konkurentiem, tomēr šoreiz tās ir noformētas nedaudz citādāk. Soļu skaitīšana visu laiku norit fonā, tā varētu atbilst Samsung S-Health lietotnes darbībai. No Meizu paķerta ierīces darbības optimizēšanas lietotnes pamatideja.

    Nezinu kādi pārdabiski spēki darbina Wi-Fi aktivizēšanu un izslēgšanu. Viedtālrunis pats saprot, kad neatrodas pazīstamu Wi-Fi tīmekļu zonā un Wi-Fi tiek deaktivizēts, lai taupītu enerģiju. Pēcāk, atgriežoties pazīstamu Wi-Fi tīmekļu zonā, savienojums atkal tiek iespējots.

    Huawei P9 izmēģināšanas laikā atnāca aptuveni 500 MB saskarnes atjauninājums, tomēr tā jēgu īsti nespēju ieraudzīt. Izmaiņu saraksts liecina, ka labotas vairākas kļūdas un ātrdarbība.

    Veiktspēja

    Huawei arī šoreiz savu P9 flagmani aprīkojis ar paša veidotu astoņu kodolu HiSilicon Kirin 955 procesoru, kas ir uzskatāms par nedaudz uzlabotu Kirin 950 procesoru no Mate 8 modeļa. HiSilicon Kirin 955 procesors darbojas roku rokā ar 3 GB RAM.

    Sintētiskās veiktspējas testi parāda, ka Huawei P9 ir ļoti spējīgs viedtālrunis, kas spēj sacenties ar Samsung Galaxy S7, tomēr Galaxy S7 ir nedaudz veiklāks (AnTuTu veiktspējas testā Galaxy S7 uzrāda atrāvienu par pamatīgiem 30 000 punktiem ar visu 2560 x 1440 ekrāna izšķirtspēju).

    Ikdienas veiktspēja nepievils nevienu, pat ne spēlīšu dzenātājus. Iepriekš minēju, ka Huawei P9 dažbrīd uzsila, bet tas varētu notikt komplektā ar maksimālā ekrāna spilgtuma izmantošanu tiešā saules gaismā. Iespējams, ka vienlaikus nedaudz silst arī akumulators.

    Leica kameras

    Huawei P9 galvenais mārketinga un pārdošanas instruments ir sadarbībā ar vācu fotoaparātu un objektīvu ražotāju Leica tapušās kameras. Faktiski Huawei P9 aizmugurē gozējas divas 12 megapikseļu kameras ar Sony IMX286 sensoriem, kas papildinātas ar optisko attēla stabilizāciju, lāzera un fāzes nobīdes autofokusiem. Viena no kamerām ir zaudējusi Bayer krāsu dalījuma filtru (uzņem melnbaltus attēlus). Identiska ideja tiek izmantota vienā no Leica digitālo fotoaparātu modeļiem Leica M Monochrom (Typ 246).

    Huawei P9 009

    Vairumam digitālo kameru pirms gaismjūtīgā sensora ir tā dēvētais Bayer filtrs, kas ļauj matricai interpretēt krāsas. Bayer filtrs spēj izdalīt trīs krāsas – sarkano, zilo un zaļo. Bez šī filtra gaismjūtīgais sensors spētu veidot tikai melnbaltu attēlu. Diemžēl Bayer filtrs „noēd” aptuveni 50% no gaismas, kas pamatīgi pabojā digitālas fotogrāfijas iespējas jau pašā pamatā. Daži avoti apgalvo, ka Bayer filtra noņemšana Huawei P9 trīskārt uzlabo gaismas spēju nonākt līdz matricai, kā arī par 50% tiekot uzlabots kontrasts, kad šos parametrus salīdzina ar konkurentu, piemēram, iPhone 6s uzstādītajām kamerām.

    https://www.youtube.com/watch?v=e4TXO49n0P8

    Huawei apgalvo, ka monohromatiskā kamera un RGB kamera darbojas vienlaicīgi un apvieno savas stiprās puses, piemēram, augstu izšķirtspējas jaudu, monohromatiskās kameras gaismas caurlaidi un RGB kameras krāsu ierakstīšanas spējas, rezultātā nodrošinot labākas kvalitātes attēlus. Ražotājs pat rosina aizsegt katru no šīm kamerām un uzņemt fotogrāfijas, bet pēc tam tās salīdzināt. Īsti atšķirība nebija manāma, varbūt minimāli…

    Huawei P9 foto 016 Huawei P9 foto 024 Huawei P9 foto 023

    Uzņēmu pāris fotogrāfijas ar Huawei P9 visai vājā apgaismojumā un nākas atzīt, ka nemaz tik ļoti labāki attēli netiek veidoti. Krāsu atveide ir drīzāk vāja, attēlam vērojams zems kontrasts, parādās trokšņi jeb artefakti.

    Viedtālruņa aizmugurē gozējas skaļi uzraksti „Leica”, „Summarit” un „1:2.2/27”. Ja par pirmo būtu tā kā skaidrs, tad pēdējais apzīmē objektīva gaismasspēju (f/2.2) un 27 mm objektīva leņķi 35 mm standartā.

    Huawei P9 foto 010 Huawei P9 foto 032 Huawei P9 foto 011

    Savukārt „Summarit” apzīmējums ir nācis no Leica objektīvu iedalījuma pēc to gaismasspējas. Noctilux apzīmējums tiek lietots gaismasspējai no f/0.95 līdz f/1.2, pēc tam nāk Summilux ar f/1.4, Summarex ar f/1.5, Summicron ar f/2.0, Summarit ar f/2.5, Elmarit ar f/2.8, Elmar ar f/3.5 un f/4.0 utt. f/2.2 ir reta gaismasspēja Leica objektīviem un to teorētiski apzīmē ar Thambar.

    Huawei P9 ieguvis lāzera un fāzes nobīdes autofokusu, kas, ja fotogrāfs labi pacenšas, strādā ļoti precīzi. Diemžēl necenšanās bieži tiek atalgota ar fokusēšanos kaut kur fonā. Īpaši tas attiecināms un cilvēku fotografēšanu, kad Huawei P9 nespēj automātiski izšķirt seju. Tātad gandrīz katru reizi nāksies ar pirkstu iebakstīt ekrānā, liekot Huawei P9 piespiedu kārtā fokusēties uz vēlamo objektu.

    Huawei P9 foto 031 Huawei P9 foto 026 Huawei P9 foto 029

    Arī Huawei P9 kameras lietotne tapusi sadarbībā ar Leica, tomēr pie tās izmantošanas nāksies piešauties. Daži iestatījumi ir paslēpti, dažu atrašanās vietas ir ne visai loģiskas. Arī piktogrammas neko īsti priekšā nepasaka – nākas lasīt visus paskaidrojumus. Pieļauju, ka laika gaitā var pierast. Manuālie kameras lietotnes iestatījumi ir vienkārši pieejami, tie piedāvā iestatīt ISO vērtības, gaismas mērīšanas metodi, ekspozīcijas kompensāciju.

    Izmēģināju arī visu kameru sniegto iespēju mākslīgi veidot kameras aizmiglojumu fokusā neesošiem objektiem. Līdzīgas iespējas piedāvā ar divām kamerām aprīkotais HTC One M8. Pat Sony Xperia Z sērijai ar vienu kameru ir iespēja uzstādīt Background defocus kameras lietotnes papildinājumu, kas īsti labi nestrādā. Jāatzīst, ka Huawei P9 iebūvētā iespēja ir vāja, drīzāk dēvējama par neizmantojamu, jo attēli izdodas acīmredzami nepareizi izrēķināti.

    Huawei P9 foto 034 Huawei P9 foto 033

    Kopumā – kamera darbojas veikli, autofokuss ir ļoti ātrs, bet ne vienmēr var uzticēties paša autofokusa izvēlei. Melnbaltās fotogrāfijas ir interesantas, tās ir nedaudz labākas par krāsainajām, tomēr jebkurš fotografētais notikums melnbaltā izpildījumā nedaudz atgādina bēres. Kameras lietotne piedāvā arī RAW (DNG) fotodatnes izveidošanu, bet no tā nekādu grandiozu papildus ieguvumu gaidīt nevajadzētu. No DNG var izvilināt kādu papildus detaļu tumšās vai gaišās vietās, bet tas arī viss.

    Noslēgumā

    Huawei P9 cena to nostāda nedaudz zem konkurentiem (Galaxy S7, iPhone 6s), tomēr atšķirība var nebūt pietiekami liela, lai izvēle kristu par labu Huawei P9. Līdzīgā cenā atrodams paša Huawei veidotais Nexus 6P ar augstākas izšķirtspējas ekrānu un Android jauninājumiem.

    Kopumā Huawei izdevies izveidot P9 atbilstošu šī gada flagmaņu prasībām – metāls, noapaļots stikls, plānas ekrāna apmales, pirkstu nospiedumu nolasītājs, USB Type-C pieslēgvieta, microSD utt.

    Huawei P9 017

    Pamatīgs Huawei P9 pluss ir kameras darbība labā apkārtējās vides izgaismojumā, bet sliktākā apgaismojumā biju gaidījis labākus rezultātus. Leica zīmola lietošana noteikti palīdzēs pārdot Huawei P9, tomēr uzskatu, ka bez Leica līdzdalības Huawei būtu spējīgs paveikt to pašu.

    Šādas klases viedtālrunim varētu vēlēties nedaudz ietilpīgāku akumulatoru. Huawei P9 uzrāda pieņemamu darbības laiku ar vienu uzlādi, bet Huawei ir citās viedtālruņu sērijās iekļāvis lielākus akumulatorus, kas nedaudz liek padomāt pie izvēles izdarīšanas par labu Huawei P9. Tiesa, arī Samsung šogad nav uzstādījis flagmaņos milzu akumulatorus.

    Biju ļoti skarbs pret Huawei P9, tomēr – patika! Šādu viedtālruni var ieteikt iegādāties.

    Būtu ļoti sarežģīta izvēle starp Huawei P9 vai Samsung Galaxy S7...

    Detalizēts novērtējums

    Dizains & korpuss
    9
    Ekrāns
    7
    Kamera
    8
    Veiktspēja
    8
    Programmatūra
    7
    Akumulators
    6
    Reklāma
    Paziņot par jaunumiem
    Paziņot par
    197 komentāri
    vecākie
    jaunākie novērtētākie
    Inline Feedbacks
    View all comments
    Raivis Rasnačs
    16.05.2016 11:38

    Ja Huawei, tad Nexus 6P. Ja LG, tad Nexus 5X. Viss pārējais Android pasaulē ir 2. šķiras produkti. Motorola kaut kur pa vidu.

    Janis
    16.05.2016 13:49

    Vai vienkārši paņem Samsung un miers, vismaz viss ir līmenī, nevis, kā pārējiem andrīšiem, kaut, kas “pieklibo”…

    wils_w
    16.05.2016 14:46
    Reply to  Janis

    Par divkāršu cenu? Nē, paldies.

    Janis
    16.05.2016 15:34
    Reply to  wils_w

    Nu nav jau tik traki, tā divkārša cena ir uzreiz, kad iznāk jauns viedtālrunis, pagaidi nedaudz un cena ir ok :)

    Raivis Rasnačs
    16.05.2016 14:46
    Reply to  Janis

    Samsungam līmenī? Pilns ar bloatware.. Nexusi vismaz tīri no tās drazas.

    Janis
    16.05.2016 15:34

    Jā tas ir mīnus pamatīgs, Tur es Tev pilnīgi piekrītu, bet atskaitot to, kas vel?
    Neesmu fanāts, bet manuprāt no “andrīšiem” s7 un pirmstam s6 pagaidām ir labākais viedtālrunis

    Raivis Rasnačs
    16.05.2016 15:45
    Reply to  Janis

    Ir visādi sīkumi – vecais microUSB nevis USB-C. Divpakāpju kameras pogas nav. Kopumā ņemot, protams, labāku grūti atrast.

    wils_w
    16.05.2016 16:05
    Reply to  Janis

    Pēc Galaxy S un Galaxy Note 2, nosolījos sev vairāk Samsung neiepirkt.

    Janis
    16.05.2016 17:01
    Reply to  wils_w

    Kas par galaxy s ? Kas tieši tev nepatika?

    Kādreiz biju heiteris, visiem android (un īstenībā pamatoti), bet tagad viss ir nedaudz mainījies.

    wils_w
    16.05.2016 17:11
    Reply to  Janis

    Man nepatika uzpūsta cena. Nu neesmu es pircējs, kurš pārmaksās.

    Janis
    16.05.2016 17:13
    Reply to  wils_w

    Nu jā, citi arī nesaprot kādēļ par Audi ir jāmaksā vairāk nekā par Mitsubishi, vai Mazda :)

    wils_w
    16.05.2016 17:29
    Reply to  Janis

    Kā vienmēr, visa starpība ir niansēs. Un ja es ar komfortu varu izdarīt uz 2x lētāka telefona to ko man vajag, tad Samsung iet aiz stūra nervozi uzpīpēt.

    Janis
    16.05.2016 17:40
    Reply to  wils_w

    Nu jā ar mazdu arī var braukt, tā pat, kā ar žiguli, un velosipēdu, par to jau neviens nesarīdās :)

    Turklāt pārkāpjot no žiguļa mazdā tā ir bauda…

    wils_w
    16.05.2016 17:48
    Reply to  Janis

    Nu veļasmašīnu meistars nevar uztaisīt ideālu telefonu. Tam pašam S7 sabojāt pirktu nospieduma lasītāju ir pietiekami viegli.

    Janis
    16.05.2016 17:59
    Reply to  wils_w

    Nu protams, ogļracim un sētniekam ir viegli sabojāt pirkstu nospiedumu lasītāju…..

    wils_w
    16.05.2016 18:05
    Reply to  Janis

    Ja jau S7 tik ideāls, kāpēc tiek ik mēnesi izlaists spainītis ar Shamesung jauniem modeļiem?

    Janis
    16.05.2016 18:12
    Reply to  wils_w

    Kādiem jaunajiem modeļiem?
    Tu gadījumā kaut, kāds trollis neesi? Sāc jau runāt kaut, kādus murgus.
    Zini kādēļ Samsung izlaiž citus lētākus modeļus?
    Lai tādi cilvēki, kā Tu varētu tos atļauties :)

    Ok, ja godīgi es ākstos, vienkārši gribēju redzēt, kā cilvēki huawei aizstāv.

    wils_w
    16.05.2016 19:04
    Reply to  Janis

    Es neaizstāvu Huawei. Viņi, tāpat kā Samsung, jau pārāk daudz grib. Tas apbēdina.

    p.s. Varu atļauties S7, bet viņam nav dual SIM.

    Janis
    16.05.2016 22:06
    Reply to  wils_w

    Nu tad neko darīt, ja grib par daudz tad atsakies no šiem tālruņiem un lieto kko citu, kur problēma? Kāda jēga šeit diskutēt par tālruņiem kurus Tu nekad nepirksi un nelietosi?

    wils_w
    17.05.2016 11:37
    Reply to  Janis

    Kas teica, ka es nekad nepirkšu Huawei viedtālruni?

    Janis
    17.05.2016 12:20
    Reply to  wils_w

    Nu paga Tu pats augstāk rakstija, ka samsung un huawei no Tevis pārāk daudz prasa.

    Janis
    17.05.2016 12:22
    Reply to  wils_w

    Nu augstāk Tu taču pats rakstiji, ka samsung un huawei no Tevis prasa parak daudz.

    wils_w
    17.05.2016 13:23
    Reply to  Janis

    Tur runa gāja par P9, bet tas nav vienīgais flagmanis Huawei klāstā.

    Janis
    17.05.2016 13:27
    Reply to  wils_w

    A kam Tev flagmani?
    Es nesaprotu cilvēkus tādus, kā Tevi. Tu meklē flagmani, vai telefonu, kas labi darbojas, vai arī esi viens no tiem kam viss šķiet par dārgu!?
    Paņem vidējās klases samsungu būs tas pats, kas hueavei flagmanis, un cena arī tāda pati :D
    Vai vienkārši nopērc to huavei flagmani un liecies mierā, neviens taču Tev neaizliedz pirkt, ko sirds kāro :)

    wils_w
    17.05.2016 14:19
    Reply to  Janis

    Es labi apzinos, ko es gribu un ko meklēju. Jā, manis izteiktais
    viedoklis par vienu vai otru aparātu ir subjektīvs. Bet tas ir mans
    viedoklis. Tas var likties pareizs vai aplams, bet tas neuzliek nekādu
    pienāku jums kā lasītājam. Bet ir viena lieta, ko es nekad nedarītu –
    neieteiktu citam telefonu, balstoties uz savām prioritātēm.

    Janis
    17.05.2016 15:17
    Reply to  wils_w

    Protams, taču te jau sākas runa nevis par, to kas Tev patīk, bet par ierīces cenu, un tavas domas formulējums bija skaidrs, proti huaweis ir lētāks un tik pat labs, ja ne labāks par citām dārgākām ierīcēm, kam es savukārt nepiekrītu. Gribi pērc, negribi nepērc, tavs sākotnējais apgalvojums par samsung uzposto cenu vienkārši neiztur kritiku, jo cena attiecībā pret ierīci, ko tā piedāvā, turklāt salīdzinot ar citiem viedtālruņiem nav tā augstākā! Kad jūs vienreiz sapratīsiet, ka vismaz pagaidām neviens neražos viedtālruni, kuru jūs variet “nokomplektēt” pēc saviem uzskatiem, kā automašinu! Nu nepatīk nfc, tad neliekam, līdz ar to maksājam mazāk… Read more »

    wils_w
    17.05.2016 15:47
    Reply to  Janis

    S7 un P9 nav savas cenas vērti. Vismaz šobrīd.

    Janis
    17.05.2016 17:41
    Reply to  wils_w

    Pēc kā Tu to spried?

    Uldis Tillers
    16.05.2016 15:42

    Bloatware ir, SGS6 daļa ļaujas uninstall, daļa (man 16gab) disable. Tas ir 3min darbiņš un var aizmirst uz visiem laikiem.

    Janis
    16.05.2016 15:43
    Reply to  Uldis Tillers

    Diemžēl tikai daļa, bet varētu būt labāk :)

    16.05.2016 15:46

    Pārāk lecīgs apgalvojums.

    PurvaVelns
    16.05.2016 12:08

    “Huawei P9 izskats, metāla krāsa, apmales un arī kameru noformējums aizmugurē liek šo viedtālruni noturēt par Apple produktu.” Tu esi akls vai izliecies???? Grūti atrast kādu detaļu, kas pat radītu attālu līdzību!

    OK: man ir divi secinājumi – Artis ir riktīgs huawei heiteris – eto raz. Par kameru un bildēm – man pamzām nostiprinās apjausma, ka Tu kaut ko vienkārši nemāki.

    Un vēl ir daudz blēņu un apgalvojumu: par baterijas darbības laiku, ekrānu… Liekas, ka mēs lietojam dažādus izstrādājumus.

    16.05.2016 12:18
    Reply to  PurvaVelns

    Vai arī… Tu esi Huawei fanbojs, kas pasauli redz rozā krāsiņās :D

    PurvaVelns
    16.05.2016 12:44

    nope. sāksim ar divām lietām: man baterija velk divas dienas. un šad tad palietoju i soc tīklus, i pafotografēju, ēpastus (ok, spēlītes nespēlēju); un tik draņ”kīgas fotogrāfijas man nesanāk pat ļoti cenšoties.

    16.05.2016 13:07
    Reply to  PurvaVelns

    Par kameru spriest nevaru (man šķita, ka tā spēj darboties vismaz tikpat labi kā Galaxy S7 kamera), bet baterija gan tur viduvēji. Man tā bija aptuveni viena diena.

    PurvaVelns
    16.05.2016 13:17

    nu un viena diena ir normāli. neviens telefons parastais netur divas dienas – tāpat otrā dienā var sākt ģorgāties pēcpusdienā, ja gadās būt on ze go. Tāpēc 99% cilvēku šodien lādē pa nakti.

    16.05.2016 13:25
    Reply to  PurvaVelns

    Protams, protams, bet arī ne visi “vienas dienas” telefoni rada drošības sajūtu, ka izvilks līdz pašam vakaram. Diezgan liela vilšanās man bija ar Galaxy S7 edge, kam it kā “uz papīra” ir liela baterija, bet dienas beigas sagaidu ar gandrīz tukšu telefonu. Man šķiet, ka P9 bija mazliet labāka situācija. Pa nakti gan jāuzlādē abi.

    x
    16.05.2016 13:26
    Reply to  PurvaVelns

    Ja nav kritiskās dienas, tad normāli ir pielādēt tiklīdz nokrīt zem 50-40%, negaidot 0-5% un paziņojumus ščas mēs jums atslēgsim visu ko var. Tātad, ja aktīvi izmanto, tad viena diena ir vēlmju virsotnes.

    PurvaVelns
    16.05.2016 13:22

    un, starp citu – pēc ši, un starp citu – arī pēc aifona – paņemot samsunga ekrānu acīm iestājas pzdc no nenormālā spilgtuma un saturizācijas. kā lētā korejiešu restorānā :D neesi pamanījis? un tā 2 un 4K izšķirtspēja ir pilnīgs bulšits. tieši baterijas rijējs. un optimizācijas iespējas paver plašu darba lauku saudzīgai baterijas tērēšanai.

    Janis
    16.05.2016 13:54
    Reply to  PurvaVelns

    Iespējams Tev ar acīm kaut, kas nav kārtībā.. :(

    PurvaVelns
    16.05.2016 14:08
    Reply to  Janis

    iespējams, ka Tev ar smadzenēm. Regulāri to pierādi. Tālāk vari cepties viens.

    Janis
    16.05.2016 15:37
    Reply to  PurvaVelns

    Tieši tavs pēdējais teikums apstiprina, ka Tu uzskati sevi par viszini, un ka tikai Tavs viedoklis ir pareizais…
    Kā saka vecums nenāk viens.. :).

    PurvaVelns
    16.05.2016 15:43
    Reply to  Janis

    pirms publiski ķēzīties, palasi gūgli, ko tā saka par amoled mirgojošajiem ekrāniem un to ietekmi uz redzi. vecums, ne vecums, bet acis jāsaudzē.

    Janis
    16.05.2016 15:52
    Reply to  PurvaVelns

    Nu nav tur nekas traks salīdzinot ar to, cik mūsdienās cilvēks pavada pie pc ekrāniem un TV, protams redze jāsaudzē:) Par ekrāna kvalitāti nepiekritīšu, jo personīgi nezinu nevienu, kas sūdzētos par samsung flagmaņu ekrāniem, taču zinu, daudzus, kuri ar skaudību skatās, nu ir redzama tā atšķirība, tajā ppi un izšķirtspējā iphone 6s ekrāns izskatās ko veca pastala salīdzinot ar S7, un tici man huaweis izdarīs to pašu, būs amoled un būs augsti ppi, un būs augsta izšķirtspēja, par cik labāks ekrāns prasa arī labāku procesoru(lai viss būtu normāli) tad šis ir viens no iemesliem, kādēl huawei tādu pagaidām nav, jo… Read more »

    PurvaVelns
    16.05.2016 16:33
    Reply to  Janis

    jā. iezemiešus, bērnus var paņemt ar spožām mantiņām. 6s izskatās pēc pastalas tāpēc, ka ekrāns aizņem tikai drusku vairāk kā pusi virsmas un ir piebāzts ar raibām un nesmukām ikonām uz izplūduša un blāva fona (https://www.google.com/search?q=ios+9.3+home+screen&espv=2&biw=1920&bih=955&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjk9by-2t7MAhUDCpoKHbYsD04Q_AUIBigB#imgrc=_), ar kurām neko nevar iesākt… vari palikt pie sava, bet nevar cilvēka acs izšķirt starpību starp 400 un 500 ppi. citi pat apgalvo, ka 300. nezinu. Un pierast var pie daudz kā – pierod pie mazām krāsainām, pārsaturizētām bildītēm telefona ekrānos, pierod pie uzpumpētām krūtīm, pierod pie vardarbības pa tēvē, pierod pie dehumanizācijas, psihologiem. Pamēģini – zīdainis pārstās bļaut no bada kolīdz ieraudzīs mirdzošā… Read more »

    Janis
    16.05.2016 17:12
    Reply to  PurvaVelns

    Nu var redzēt atšķirību! Un ne jau, kā Tu te minēji blenžot uz ikonām, bet arī kaut, foto aplūkojot, krāsas, izšķirtspējas atšķirību un ppi var redzēt izmantojot RD client un līdzīgas aplikācijas. Un Tu runā aplinkus, saprastu, ja tu būtu dinozaurs ar 3310 nokiju un bez pc majās un bez tv un bez citām elektroiekārtām, bet reāli mēs šeit apspriežam viedtālruņu displejus un patīk Tev tas vai nē samsung ir galvastiesu pārāks par huawei, un īstenībā arī citiem.. nekas nākošgad huawei arī ieliks labāku ekrānu un ko tad? Nepirksi vairs to viedtālruni, jo būs bail palikt atkarīgam no spilgtām gaismiņām?… Read more »

    PurvaVelns
    16.05.2016 17:25
    Reply to  Janis

    beidz kasīties. man ir bijuši samsungi, bērniem ir samsungi; amoled ekrāni nepatīk. tas viens no maniem izvēles kritērijiem apzināts. huawei pats neražo ekrānus. zini, kur huawej ieliek samsungam konkrēti? antenas/uztvērēji. p8 bija divas antenas, p9 ir pat trīs. man dāčā pie jūras vienmēr signāls – citiem – kā kuro reizi. ja nav lv, tad vismaz atvelk estipoisus. ā – esmu dinozaurs – man mājās nav TV. Bet par amoled tomēr iesaku pagūglēt un aizdomāties.

    Janis
    16.05.2016 17:37
    Reply to  PurvaVelns

    Par to antenu negribētos piekrist, viena laba vai trīs sūdīgas nu nez, nez kurā nostūri Tev ir dača, taču domāju, ka netā par to visu var atrast info:) Vispār man liekas Tu esi kaut, kāds dīvains dinozaurs, jo vienā raksta par TV citīgi ar visiem diskutēji, ka pie sava lielā ekrāna sēdi tieši pa vidu, lai dzirdēto savu perfekto, skaņu no savas perfektās audio sistēmas, kuru Tu esi atlasījis no labākajām letajām huawei un citām komponentēm, un ka pārējie tikai pārmaksā par savām sistēmām, un neko nesaprot :D Vai varbūt tas ir ir bijušās sievas, vīra macbooks, kura enģes Tu… Read more »

    PurvaVelns
    16.05.2016 17:51
    Reply to  Janis

    pāķis tu esi. letiņš parastais. līvi dzīvi.

    Janis
    16.05.2016 17:57
    Reply to  PurvaVelns

    Nu neuztraucies, mēģini tikt galā ar saviem kompleksiem, mēs jau visi zinām, ka Tu esi “īpašais cilvēciņš”
    Tā jau izturamies, pret Tevi, kā pret jēlu olu…

    16.05.2016 18:00
    Reply to  PurvaVelns

    Man šķiet, ka visi modernie flagmaņi ir aprīkoti ar vairākām antenām. Vismaz Snapdragon 820 jau čipseta līmenī par to ir gana daudz padomāts: http://www.knowyourmobile.com/samsung/qualcomm-snapdragon-820/23126/qualcomm-snapdragon-820-release-date-specs-features-samsung-galaxy-s7-lg-g5

    16.05.2016 13:38
    Reply to  PurvaVelns

    Aizmugurē augšā melnā kameru līnija un telefona krāsa toč izskatās pēc iPhone 5/5s – tam arī aizmugurē ir melna līnija pie kamerām.

    Jā, es turu Huawei nepareizi (kopīraits no Džobsa).

    Kristaps Lācis
    16.05.2016 16:11
    Reply to  Artis Abols

    Visi telefoni atgādina Apple produktus neatkarīgi no kameras novietojuma un līnijām uz muguras. To visu var izlasīt Kursorā.

    16.05.2016 19:03

    Spešalī for jū!

    16.05.2016 19:37
    Reply to  Artis Abols

    Pieliec arī apakšiņas bildi :)

    Kristaps Lācis
    16.05.2016 22:35

    aapakšiņa

    x
    16.05.2016 12:49

    >gozējas divas 12 megapikseļu kameras

    beidzot arī kursors ir pārņēmis apollo sliktākos stila paraugus.
    gozēties var ķirzaka saulē vai blondīne pludmalē, bet kamera…tā vienkārši ir.
    ja vien nav domāts, ka slinki atpūšas un tāpēc rezultāti nepārsteidz.

    leica objektīvu mambo-džambo sarakstā ir izlaists hektor f/4.5 :) šis telefons taču iecerēts kā gateway drug…

    16.05.2016 13:24
    Reply to  x

    Nu, nevaram mēs taču visu laiku rakstīt garlaicīgi rakstīt. Vajag ik pa laikam iekļaut arī pa kādam jestrākam vārdiņam :)

    x
    16.05.2016 13:29

    es saprotu. varat iekļaut un vajag.

    bet!

    gozējas – tas ir no tās pašas sērijas, kas smūtijs, mērcīte un vietējās slavenības.

    16.05.2016 13:33
    Reply to  x

    Paldies par komentāru! Domu sapratu un raudzīsim pārāk neiebraukt smūtijos un mērcītēs :)

    16.05.2016 14:24

    Izklausās jancīgi ;)

    maksis
    16.05.2016 13:17

    tas vērtējums ir jocīgs… un nepateicāt, ka P9 piedāvā 3 gadu vip garantiju

    PurvaVelns
    16.05.2016 13:17
    Reply to  maksis

    kas tā tāda? man uz kastītes nebija nekas rakstīts…

    16.05.2016 13:23
    Reply to  PurvaVelns
    wils_w
    16.05.2016 15:21

    Man vienīgajam uzspiežot uz “P9”, lapa ielādējas lietuviski. Pie latviešu valodas tiekam, tikai izlabojot saiti manuāli?

    Rubenis
    16.05.2016 13:26
    Reply to  maksis

    Un??? Samsungam ir apdrošināšana uz gadu, bet Huawei tikai 3 mēnešus. Pagarinātā garantija gan ir laba lieta.

    16.05.2016 13:35
    Reply to  maksis

    Tātad par to “VIP garantiju”.

    Diemžēl telefons ir testu, tātad nav pirkts, čeka mums nav ko reģistrēt.

    Bet ir viens BET! Eiropas noteikumi paredz tikai 2 gadus telefonam, 6 mēnešus akumulatoram un 3 mēnešus aksesuāriem. Vismaz tā saka paša telefona HiCare lietotne. Tie 3 gadi, visticamāk, ir ASV nosacījums un lapā esošais ir 1:1 tulkots no ASV.

    x
    16.05.2016 13:41
    Reply to  Artis Abols

    ASV standarta garantija, šķiet, ir tikai gads, bet var piepirkt papildus garantiju līdz 5 gadiem, kā tas minēts arī šajā VIP servisā.

    LV veikali arī piedāvā papildus garantiju precēm. Jādomā, statistiskie dati apliecina to, ka elektronika vai nu noplīst neilgi pēc lietošanas sākšanas (pārdevējs apmaina pie piegādātāja/ražotāja) vai kalpo ilgi un laimīgi (pārdevējam atkal ienākumi, ne izdevumi).

    wils_w
    16.05.2016 13:58

    Huawei mēģina iekāpt dārgajā galā. Pagaidām ne pārāk labi sanāk. 500+ eur vērts telefons ar nebūt ne top proci. Salīdzināms ar Snapdragon 652. Tātad middle class. EVA-L09 – 3 GB ram/32 GB rom, single sim, bez NFC – pieļauju ka tik šo modeli varēs iegādāties pie operatoriem, jo pārējie divi modeļi ir dual sim. Par microSD varat aizmirst, ja lietojat divas sim kartes. Vai ar 32GB rom nebūs pa īsu? Būs, bet Huawei zina labāk. Jā, kamera ir rozīnīte, kas pievilina, bet vai tā spēs izvilkt? Es godīgi pateikšu, nezinu par Huawei atbalstu viņu flagmaņiem, bet 300+ eur modeļiem atbalsts… Read more »

    16.05.2016 14:03
    Reply to  wils_w

    Interesanti ar to NFC (ne)atbalstu. Paldies par norādi! Atjauninājumu tiešām nav? Kamēr ierīce ir jauna, tikmēr dažas reizes taču atceļo pa kādai programmatūras porcijai. Vismaz tā bija ar Mate S un arī jaunais P9 ir saņēmis vismaz vienu kļūdu labojumu sauju.

    Ar mājaslapu interesanti, jo pie jaunajiem telefoniem mūsu reģionam nerāda P9, taču pilnākā sarakstā to var atrast: http://consumer.huawei.com/lv/mobile-phones/index.htm

    PurvaVelns
    16.05.2016 14:06

    cilvēks dzen pinīgu sviestu. atjauninājumi nāk pat ļoti regulāri.

    wils_w
    16.05.2016 14:56
    Reply to  PurvaVelns

    Izlasam ko rakstīju – “Es godīgi pateikšu, nezinu par Huawei atbalstu viņu flagmaņiem”. Tad par ko cepšanās?
    Man ir pieredze ar Huawei X2. GEM-701L
    Officiāli tam aparātam, neviens updeits nepienākas kopš nonākšanas tirdzniecībā. Stāv 5.0 andrītis ar EMUI, ar kaudzi mazām, bet iespaidu atstājošām, kļūdiņām.
    Tajā pašā laikā, ķīniešu variants GEM-703L regulāri tiek pie updeitiem – stabili strādā 5.1, izstrādē 6.0 (beta).

    PurvaVelns
    16.05.2016 14:57