Lielbritānijas iedzīvotājiem drīz var nākties licencēt pašu uzņemtas fotogrāfijas, kurās redzamas lietas, ko viņi paši iegādājušies. Izmaiņas Lielbritānijas autortiesību likumā var likt fotogrāfiem izņemt licenci, ja tiek plānots fotografēt dizaina objektus, kaut arī tie pieder fotogrāfam.

Ja autortiesību likums stāsies spēkā, autortiesības uz dizaina krēsliem tiks pagarinātas no 25 gadiem, kas pagājuši pēc krēsla ražošanas uzsākšanas, līdz 70 gadiem pēc krēsla dizaina autora nāves.

Attēlā raksta sākumā redzamais Barcelona Chair ir viens no zināmākajiem dizaina krēsliem pasaulē. To radījis vācu dizaineris Ludwig Mies van der Rohe 1929. gadā. Pats dizaineris mira 1969. gadā, kas nozīmē, ka bez licences krēslu varēs fotografēt tikai 2039. gadā. Barcelona chair redzams neskaitāmās filmās, tai skaitā 2000. gada filmā American Psycho.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
6 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
LOOK

Briti kā vienmēr izceļas!

Artis Abols

Mēs jau arī nedrīkstam fotografēt ēkas un pieminekļus (ja nemaldos)! ES ir vairākas valstis, kurās nav panorāmas brīvības.

x

Nestrīdēšos par šo, jo nekad neesmu lasījis likumu, bet visdrīzāk ka fotografēt nav aizliegts, runa drīzāk par publicēšanu.

x

Jāpalasa par iemesliem. Neba nu šo krēslu lietotāji ir ķērušies pie masīvas attēlu publicēšanas, dzenot izmisumā autortiesību turētājus. Kazi, britu autortiesību parazīti ir izdomājuši sev jaunu barotni.

Gan jau uzradīsies kāds jurists, kas pierādīs, ka pirkuma brīdī šis bleķis nebija spēkā un tam nav spēka ar atpakaļejošu datumu.

Nelabojams

bļāviens, kopirastu parazīti…

Uģis Zieds

Pilnīgs murgs! Kārtējais © tiesību turētāju mēģinājums izspiest naudu it kā cēlās autoru aizstāvības idejas vārdā, bloķējot/ierobežojot pieeju cilvēku radītajām idejām/produktiem.