web analytics

Lielbritānijas iedzīvotājiem var nākties licencēt savas fotogrāfijas

Jaunākie raksti

Īlons Masks samaksās 100 miljonus dolāru tam, kurš piedāvās labāko CO2 savākšanas tehnoloģiju

"Tesla" dibinātājs un vadītājs, kā arī pasaulē bagātākais cilvēks Īlons Masks (Elon Musk) saviem sekotājiem "Twitter" izteicis piedāvājumu -...

Serviss Beeper ļaus izmantot Apple iMessage servisu Android ierīcēs

Tieši šajā nedēļā aizdomājos par to, ka šobrīd ar mūsu mākoņservisiem varam ērti piekļūt dažāda veida informācijai vairākās ierīcēs,...

Apple samazina iPhone 12 mini ražošanas apjomus, lai ražotu vairāk Pro modeļus

Oktobrī, kad tika prezentēti četri jauni Apple iPhone 12 modeļi, tika prognozēts, ka tieši parastais iPhone 12 un mazais...

Jaunais 28 collu Philips 4K UHD monitors 288E2UAE ir gatavs pārsteigt ar krāsām un produktivitāti

Jaunais Philips 288E2UAE monitors (28 collas / 71,1 cm) ar tā 4K izšķirtspēju, 10 bitu IPS paneli, USB 3.2...

“Toyota GR Yaris” apskats – rallija mašīna ikkatram

Rallijs ir nodarbe, kas mani ievilka ne tikai autosporta, bet arī vienkārši automašīnu pasaulē. Viss sākās bērnībā ar videospēli...Lielbritānijas iedzīvotājiem drīz var nākties licencēt pašu uzņemtas fotogrāfijas, kurās redzamas lietas, ko viņi paši iegādājušies. Izmaiņas Lielbritānijas autortiesību likumā var likt fotogrāfiem izņemt licenci, ja tiek plānots fotografēt dizaina objektus, kaut arī tie pieder fotogrāfam.

Ja autortiesību likums stāsies spēkā, autortiesības uz dizaina krēsliem tiks pagarinātas no 25 gadiem, kas pagājuši pēc krēsla ražošanas uzsākšanas, līdz 70 gadiem pēc krēsla dizaina autora nāves.

Attēlā raksta sākumā redzamais Barcelona Chair ir viens no zināmākajiem dizaina krēsliem pasaulē. To radījis vācu dizaineris Ludwig Mies van der Rohe 1929. gadā. Pats dizaineris mira 1969. gadā, kas nozīmē, ka bez licences krēslu varēs fotografēt tikai 2039. gadā. Barcelona chair redzams neskaitāmās filmās, tai skaitā 2000. gada filmā American Psycho.

6 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
6 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
LOOK

Briti kā vienmēr izceļas!

Artis Abols

Mēs jau arī nedrīkstam fotografēt ēkas un pieminekļus (ja nemaldos)! ES ir vairākas valstis, kurās nav panorāmas brīvības.

x

Nestrīdēšos par šo, jo nekad neesmu lasījis likumu, bet visdrīzāk ka fotografēt nav aizliegts, runa drīzāk par publicēšanu.

x

Jāpalasa par iemesliem. Neba nu šo krēslu lietotāji ir ķērušies pie masīvas attēlu publicēšanas, dzenot izmisumā autortiesību turētājus. Kazi, britu autortiesību parazīti ir izdomājuši sev jaunu barotni.

Gan jau uzradīsies kāds jurists, kas pierādīs, ka pirkuma brīdī šis bleķis nebija spēkā un tam nav spēka ar atpakaļejošu datumu.

Nelabojams

bļāviens, kopirastu parazīti…

Uģis Zieds

Pilnīgs murgs! Kārtējais © tiesību turētāju mēģinājums izspiest naudu it kā cēlās autoru aizstāvības idejas vārdā, bloķējot/ierobežojot pieeju cilvēku radītajām idejām/produktiem.

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: