Yamaha vairumam asociējas ar klavierēm un motocikliem, tomēr Tokijas autošova ietvaros Yamaha parādījusi koncepta automašīnu, pāris elektromočus un pat robotu, kas kādreiz spēs sacensties ar labākajiem motosportistiem.

Koncepta automašīnas nosaukums ir Sports Ride Concept un tā atgādina nelielu McLaren ar Pagani interjera iezīmēm. Nelielās automašīnas svars ir 750 kg un tā ir 3900 mm gara. Lotus Elise ir aptuveni tik pat liels auto, tomēr Sports Ride Concept ir par 180 kg vieglāka. Tiek pieļauts, ka Yamaha savu automašīnu grasās darbināt ar vienu vai vairākiem motociklu dzinējiem.

Yamaha autošova ietvaros parādīja arī divus elektrodzinēju motociklus PED2 (Passion Electric Dirt sport 2) un PES2 (Passion Electric Street sport 2).

yamaha-motobot

Protams, interesantākais Tokijas autošova jaunums no Yamaha ir Motobot robots, kas spēj vadīt šosejas sporta motociklu. Šobrīd Motobot robots ir visai neveikls, bet Yamaha cer jau tuvākajā laikā to “uztrenēt”, lai robots spētu braukt autonomi līdz 200 km/h un varbūt pat kādreiz sacensties ar cilvēku.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
2 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Edgars Labans

Tad jau tālu nav diena kad robots uzvarēs Moto GP.

bombelats

Redz šahā jau cilvēks vs robots cilvēkam iet grūti. Tagad vēl jāattīsta mehānika un šajās jomās ar vairs nebūs labi. Šim motobotam pat varētu implantēt šaha DeepBlue smadzenes, izskats pieļauj.
Jākravā čemodāni uz Marsu ?