Tehnoloģiju nozare ir tik sarežģīta, ka Microsoft saņem patentmaksas no Android viedierīču veidošanas un programmatūras gigants arī iemanījies izmantot milzīgi populāro Android operētājsistēmu, lai reklamētu savas galddatoru lietotnes un pat iegūtu lietotāju atsauksmes par dažādām jaunām iespējām pirms tās nonāk galddatoros.

Iepriekš Microsoft bija noslēdzis sadarbības līgumu ar Samsung un ražotāja viedtālruņos nonāca vairākas Microsoft lietotnes. Daži teiks, ka tas nav pieņemami, tomēr kvalitatīva ofisa lietotne ir labāka par kaut kādu “bateriju doktoru” un citu lieko programmatūru mazo ražotāju Android viedtālruņos. Šobrīd Microsoft lietotnes tiek uzstādītas Samsung Galaxy S6, Galaxy S6 edge un Galaxy Note5.

Reklāma

Šo pašu ceļu izvēlējies ASUS, kas arī turpmāk Android viedierīcēs izvietos vairākas Microsoft radītas lietotnes. Tiek norādīts, ka tādējādi ASUS nenāksies kādu laiku maksāt Microsoft patentu maksas. Līdzvērtīgus darījumus ar Microsoft noslēguši vēl vismaz 30 Android viedierīču ražotāju uzņēmumi.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
2 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Matiss

Varējāt vēl vecāku logo ielikt.. :) Vai tad uzstādīs MS Office 2003?

Mārcis Buhholcs

Neslikts gājiens. Google var teikt ko grib, bet viņi docs sheets utt nestāv blakus word, excel un power point.
Cits jautājums – cik daudz cilvēku darbojas ar Exceli planšetēs un telefonos.