Web Analytics
More
  Reklāma

  Pašbraucošas automašīnas var izraisīt sliktu dūšu

  Jaunākie raksti

  Mičiganas Transporta pētniecības institūta zinātnieki iesaka – dodoties savā pirmajā ceļojumā ar pašbraucošu automašīnu, ņem līdz vemjamo maisiņu. Vai divus. Un tam ir vairāki iemesli. Pirmais un galvenais iemesls ir tehnoloģiju nespēja vadīt automašīnu tā, kā to paveic cilvēks. Pat pieredzējis auto vadītājs, sēžot blakussēdētāja krēslā, nespēs paredzēt un noteikt pašbraucošas automašīnas uzvedību. Otrais iemesls ir pats vadītājs, kurš ir tikai cilvēks, tāpēc arī viņš pamatoti izvairīsies no manevriem, kas var novest pie sliktas dūšas.

  Pētījumā norādīts, ka absolūts vairums no 3200 aptaujātajiem respondentiem Mičiganas Transporta pētniecības institūta anketā norādījuši, ka plāno nākotnē izmantot pašbraucošā automašīnā pavadīt laiku lasot, rakstot, spēlējot spēles vai skatoties filmas. Pētnieki pieļauj, ka liela daļa no aptaujātajiem cilvēka vadītā transportā tiešām to var darīt, bet pašbraucoša automašīna savos pirmsākumos šos paradumus izskaudīs.

  ReklāmaAdvertisement

  Mans novērojums ir tāds, ka katrs pats var jau šobrīd mēģināt izbaudīt nelielu daļu no nākotnes. Atliek vien esošai automašīnai ieslēgt kruīza kontroli un pabraukāt pa kalnainu un līkumainu ceļu, piemēram, no Siguldas līdz Bērzkrogam. Kruīza kontrole raus mašīnu kalnā ar vienmērīgu ātrumu, kur vadītājs parasti netīšām zaudētu pāris kilometrus stundā. Tiesa, pie katra konkrēta dzinēja un kruīza kontroles īpatnībām var ar laiku pierast. Visticamāk, tas pats notiks arī ar pašbraucošām automašīnām.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  1 komentārs
  Inline Feedbacks
  View all comments
  KKTK
  14.04.2015 17:50

  Kurās tur gudrajās ātrumkārbās jau ir sasaiste ar GPS un karti, zinot līkumu un kalnu eksistenci. Tādejādi ar dažiem tūkstošiem kodu rindiņām šito varētu izlabot ;)

  Reklāma