DARPA jeb Defense Advanced Research Projects Agency (angļu: “Aizsardzības attīstīto projektu aģentūra”) ir ASV Aizsardzības ministrijas aģentūra, kas nodarbojas ar jaunu tehnoloģiju izstrādi bruņotajiem spēkiem. DARPA uzskata, ka GPS vairs nav uzskatāma par modernu tehnoloģiju. To pašu noteikti teiks arī daudzi viedtālruņu lietotāji – GPS signāls tiek ilgi meklēts, tas nav visai precīzs un bieži sagādā lietotājam tikai galvassāpes.

DARPA ir ķērušies pie jaunas pozicionēšanas tehnoloģijas izveides militāriem mērķiem un, visticamāk, pāris gadu laikā jaunā pozicionēšanas tehnoloģija nonāks arī pie mums – vienkāršajiem ļautiņiem. Armijai ir nepieciešama tehnoloģija, kas darbotos ātrāk un precīzāk par esošo GPS. Tāpat nevajag piemirst, ka GPS ne visur ir pieejama un precīza tehnoloģija. Biezi meži un šauras ielas starp augtām mājām ir tikai daži no piemēriem, kas pamatīgi traucē GPS signāliem.

Projekta ietvaros DARPA veido arī paškalibrējošus žiroskopus un akselerometrus, kas palīdzētu noteikt precīzu atrašanās vietu telpās un pat pazemē, kur nav pieejami nekādi bezvadu signāli. Ja ierīce zinās izejas punktu, tā spēs pateikt kur esi pārvietojies un precīzi varēs kartē parādīt tavu atrašanās vietu. Nākotnē tiekot plānots izveidot tehnoloģiju, kas precīzu vietu spēj noteikt, izmantojot radio un televīzijas signālus, un pat saules gaismu.

3
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Sergejs BižānsKristaps Skutelis Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Sergejs Bižāns
Guest
Sergejs Bižāns

Klau, kad absolūtu sviestu publicējat, jūs paši to vismaz pārlasāt? Varbūt tomēr vajadzētu vismaz painteresēties, vai konkrētais raksts nav totāls bullšits, kas paredzēts vienīgi ASV dzīvojošajiem, lai ļautu saglabāt esošajā līmenī lokālo militāro projektu finansējumu.
GPS kā tehnoloģija publiski ir pieejama tikai autiņu līmenī un biezs mežs vai blīva apbūve vispār ir sīkums, piemēram, jaunajām Japānas un Indijas pozicionēšanas sistēmām, kas ir GPS loģisks turpinājums.

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Klau, kad lecīgu komentāru publicē, Tu pats vispār to vismaz pārlasi? Ko nozīmē “GPS kā tehnoloģijas publiski ir pieejama tikai autiņu līmenī”? Kur konkrētība? Par kurām “jaunajām Japānas un Indijas pozicionēšanas sistēmām” runā? Konkrēti nosaukumi un salīdzinājums ar GPS (vai GLONASS)? Sēdies, trīs-ar-pusi!

Sergejs Bižāns
Guest
Sergejs Bižāns

1. Ja jau mēs par konkrētību. No šī brīnišķīgā raksta rezumējot, tieši ko DARPA izstrādā?
2. Japāna: http://en.wikipedia.org/wiki/Quasi-Zenith_Satellite_System
3. Indija: http://en.wikipedia.org/wiki/Indian_Regional_Navigation_Satellite_System
4. Ja tiešām nav sajēgas, cik ļoti maz no GPS mēs izmantojam (mums ir atļauts izmantot) ikdienā: https://www.coursera.org/course/gpslab Ļoti vērtīgi pavadītas pāris nedēļas.