Kompānija Fujifilm laidusi klajā divas jaunas budžeta klases fotokameras, kuras ietilpst ultrazoom sadaļā. Abi jaunumi – FinePix S9900W un FinePix S9800 ir aprīkoti ar objektīviem, kuru fokusa attālums ir 4.3 – 215 mm (24 – 1200 mm, 35 mm ekvivalentā). Tas nozīmē, ka kameras savam lietotājam piedāvā 50 x kārtīgu optisko attēla palielinājumu.

Abas kameras savā tehniskajā sadaļā ir praktiski identiskas, un atšķirība ir tikai tajā, ka FinePix S9900W ir iebūvēts Wi-Fi 802.11b/g/n adapters. Kamerās tiek izmantots BSI CMOS attēla sensors ar aizmugures izgaismojumu, izmēru 1/2,3 collas, un 16,2 megapikseļu izšķirtspēju. Kameras ISO diapazons ir no 100 līdz 12800. Lai bildes nesanāktu galēji drebelīgas un nebaudāmas ar tādām palielinājuma iespējām, kamerās tiek izmantota Fujifilm izstrādāta piecu asu stabilizācijas sistēma, kura ir kombinēta no divu asus optiskās un trīs asu elektroniskās stabilizācijas. Maksimālā diafragma ir robežās F/2,9 – F/6,5. Makro fotografēšanas režīmā iespējams pietuvināt kameru līdz pat attālumam 1 cm no objektīva.

Tāpat Fujifilm atzīmē arī kameras ātrdarbību, jo pēc ieslēgšanas tā ir gatava darbam 1 sekundes laikā, laiks starp kadriem ir 0,6 sekundes, bet autofokusēšanas sistēma savu darbu veic 0,15 sekunžu laikā. Sērijveida uzņemšanas režīmā ātrums ir 10 kadri sekundē. Kamera var arī filmēt Full HD 1080i standarta video materiālus.

Uzņemtie attēli vai video tiek ierakstīti SD, SDHC un SDXC standartu atmiņas kartēs, kā arī kamerai ir 38 MB iebūvētā atmiņa un USB 2.0 kā arī HDMI pieslēgvietas. Tāpat arī interesanti, ka kamerā var tik izmantotas arī parastās AA baterijas. Ar vienu četru bateriju komplektu būtu jāpietiek 300 attēliem. Tiesa, nav precizēts vai tas ir Duracell Profesional vai Maxima baterijas. Kameru izmēri ir 123 x 87 x 116 mm, bet svars 670 grami. Pārdošanā jaunumi Fujifilm FinePix S9900W un S9800 nonāks marta mēnesī un to cenai būtu jābūt 310 un 290 eiro.

02_003

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
7 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Artis Abols

50x zooms ir kā 2 metrīgs penis – it kā kruti, bet īsti pielietojuma nav. Turklāt starp kvalitāti un kvantitāti nav liekama “=” zīme. Iespējams, sakarība ir pat apgriezti proporcionāla…

Mikus Karlsons

Nu tas jau atkarīgs no roķeļu drebelīguma pakāpes un statīva (laba statīva) esamības vai neesamības. Bet principā labākais zoom ir kājas, tas nu 100%.

Artis Abols

Ir vesela sauja ar optiskajiem gļukiem, kas parādās jau fixfokāļos, nemaz nerunājot par 2x līdz 5x zoomiem. Ar 50x zoomu ir noteikti tik daudz kompromisi pieļauti, ka palicis vien uzraksts 50x. Visus citus parametrus var ignorēt.

Mikus Karlsons

Nu ar “guru” strīdēties es negrasos. Kaut pamatā kā rāda pieredze, attēla kvalitāti nosaka blīve aiz kameras.

KKTK

Tiešām sviests. Kā pēc gadiem smiesies par šitiem “tehnikas sasniegumiem”.
Ne LSDR gadījumā rokas sāk trīcēt (dēļ 3 atbalsta punktu trūkuma) jau pie 75mm :) Un vai tiešām staipīt līdzi statīvu (labu statīvu) ir vieglāk kā kādu 100mm prime? :D

Remarx

Jēziņ, ar tādu zoomu var lidmašīnas bildēt 8Km augstumā un izšķit kurai kompānijai pieder. Pašam ir pagaidām 36x zomms un tas jau ir pietiekams.

Artis Abols

Ārprāts, tauta! Pat teorētiski 50x zooms nevar būt nekas labs. 24-1200 mm nozīmē tikai to, ka arī no statīva fotografējot 1200 mm galā būs kaut kāda smērēšanās. Par to liecina vien tas, ka daži ir uzražojušu tādus objektīvus, bet to svars ir mērāms vairākos kilogramos un priekšējā lēca ir liela kā zupas bļoda. 50x ir kaut kāds teleskops, bet tad tam būtu jābūt vismaz metru garam. Domājams, ka 1200 mm galu var izmantot tikai ārkārtīgi spilgtā saulē, piemēram, tuksnesī.