Web Analytics
More
  Reklāma

  “Pieslēdzies Latvija!” kursos datoru un interneta lietošanas iemaņas apguvuši vairāk nekā 3700 seniori

  Jaunākie raksti

  3709 seniori iemaņas darbā ar datoru šogad apguvuši Lattelecom sociālās atbildības iniciatīvas Pieslēdzies, Latvija! reģionālajos kursos, savukārt Rīgā un tās apkārtnē mācības joprojām turpinās. Vairāk nekā trešdaļa reģionālo dalībnieku interneta lietošanu uzsāka pirmspensijas vecumā, ne vien gūstot jaunas prasmes saziņai, bet arī ceļot savu konkurētspēju. Savukārt vairāk 110 seniori pierādīja, ka nekad nav par vēlu apgūt jaunas zināšanas, mācībās piedaloties pēc 81 gada vecuma.

  Aktīvākie šogad bijuši Zemgales reģiona seniori – gandrīz 1400 dalībnieki (38%), viņiem seko vidzemnieki – 914 (25%), kurzemnieki – 710 jeb 19% un 686 (18%) Latgales iedzīvotāji pēc 50 gadu vecuma. Lielākoties seniori datora un interneta lietošanu apguva latviešu valodas grupās, savukārt 28% izvēlējās apmeklēt krievu valodas nodarbības. Plašākais krievvalodīgo dalībnieku skaits bija Latgalē – 59%, kā arī Zemgalē – 33%. Rīdzinieki, tās apkārtnes iedzīvotāji, tostarp jūrmalnieki ir bijuši tik zinātkāri, ka šajās pilsētās mācības turpināsies, kamēr datorzināšanas būs apguvuši visi interesenti, kuri tām pieteicās līdz 30. septembrim.

  „Latvijas reģionos iemaņas darbā ar datoru un internetu ir apguvuši vai papildinājuši Latvijas seniori, kuru kopskaits ir līdzvērtīgs Raunas novada iedzīvotāju skaitam. Tas pierāda, ka sadarbojoties dažādu jomu speciālistiem – profesionāliem skolotājiem, mācību iestādēm, pašvaldībām un uzņēmumiem, ir iespējams sasniegt augstus rezultātus un kopīgiem spēkiem nojaukt barjeras starp cilvēkiem un tehnoloģijām,” saka Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

  Vairāk nekā 30 pašvaldībās jaunākās tehnoloģijas senioriem palīdzēja apgūt gandrīz 50 skolotāji. Aktīvākās pilsētas reģionos šogad bija Jelgava ar 648 dalībniekiem, Liepāja – 350, Rēzekne – 303 un Jēkabpils – 278 audzēkņiem. Gandrīz trešdaļa dalībnieku, kuriem šī bija pirmā saskarsme ar datoru, mācības uzsāka pirmajā līmenī. Tikpat daudzi apmeklēja trešo līmeni, apgūstot sociālos tīklus, darbu ar attēliem, CV sagatavošanu un vakanču meklēšanu internetā, Excel un Word programmas. Savukārt 40% apmeklēja otro līmeni, darbojoties ar Google meklētāju, e-pastiem, Skype, internetbanku utt.

  Latvijas reģionos Pieslēdzies, Latvija! datorapmācības cilvēkiem vecumā pēc 50 gadiem norisinājās no maija līdz novembrim. Mācību laikā senioriem tika nodrošinātas bezmaksas mācību grāmatas, savukārt mājaslapā www.piesledzieslatvija.lv ikvienam joprojām pieejama mācību programma „Mācies pats” latviešu un krievu valodā.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma