Web Analytics
More
  Reklāma

  Gada nogales svētkos palielinājies viedierīču pārdošanas un negadījumu apjoms

  Jaunākie raksti

  Aizvadītā gada nogalē īpaši iecienīta bija mobilo telefonu un citu viedierīču iegādāšanās savu tuvinieku iepriecināšanai Ziemassvētkos vai Jaunajā gadā. Arī „Samsung Electronics Baltics” dati rāda, ka Latvijā arvien vairāk palielinās pieprasījums pēc elektroprecēm, it īpaši planšetdatoru tirgū, kura apjomi 2013.gada pirmajos 11 mēnešos pieauga par 151,7%, salīdzinot ar to pašu periodu 2012.gadā. Taču, kā liecina Latvijā lielākā apdrošinātāja BALTA (RSA Group) dati, līdz ar pārdošanas apjoma pieaugumu palielinās arī netīši saplēstu, nozaudētu vai nozagtu mobilo telefonu, planšetdatoru un citu moderno ierīču skaits.

  Kā liecina portāla „Inbox Polls” aptaujas dati*, vairāk nekā 60% Latvijas iedzīvotāju pērn Ziemassvētkos vēlējās saņemt elektronisku ierīci ar piekļuvi internetam. Ceturtā daļa cilvēku vēlējās jaunu klēpjdatoru, katrs piektais – planšetdatoru, bet 19% – viedtālruni. Arī mobilo sakaru operatoru novērojumi liecina, ka pārdošanas apjoms mobilajām ierīcēm pirms Ziemassvētkiem pieaug pat trīs un četras reizes.

  Reklāma
  Advertisement

  „Protams, līdz ar dažādu viedierīču pārdošanas apjomu pieaugumu un to biežāku izmantošanu ikdienā pieaug arī negadījumu skaits. BALTA dati liecina, ka 2013.gadā pēdējo septiņu mēnešu laikā no visām BALTA apdrošinātajām precēm, ko pircēji apdrošināja, iegādājoties sadarbībā ar mūsu partneriem „Tele2” vai „RD Electronics”, 38% negadījumu bija cietuši tieši planšetdatori, savukārt 31% gadījumu tie bija mobilie telefoni, tikpat arī datori. Mobilās ierīces visbiežāk cietušas sadzīviska rakstura negadījumos – tās izkritušas no rokām, kāds netīšām tām uzsēdies virsū, tās aplietas ar kādu šķidrumu. Retāk tās pazaudētas vai nozagtas. Šādos gadījumos, kad nedarbojas ražotāja garantija, ir palīdzējusi BALTA apdrošināšana, ko klienti iepriekš ir izvēlējušies, iegādājoties ierīci, sadarbībā ar „Tele2” vai „RD Electronics””, skaidro BALTA korporatīvo partneru pārvaldes vadītājs Kaspars Lukačovs.

  Arī „Samsung Electronics Baltics” dati rāda, ka Latvijā arvien vairāk palielinās pieprasījums pēc elektroprecēm, it īpaši planšetdatoru tirgū, kura apjomi 2013.gada pirmajos 11 mēnešos pieauga par 151,7%, salīdzinot ar to pašu periodu 2012.gadā. „Šādus izaugsmes rādītājus nodrošinājis tas, ka ražotāji piedāvā ļoti plašu planšetu sortimentu un šie produkti kļūst pieejamāki arvien lielākam cilvēku lokam. Mūsdienu dinamiskajā dzīves ritmā lietotāji novērtē planšetdatoru sniegto mobilitāti,” vēstī „Samsung Electronics Baltics” Telekomunikācijas nodaļas vadītājs Māris Ķikāns.

  Savukārt to, ka Latvijā vidēji mēnesī remontā tiek nodoti 1400 mobilie telefoni, 550 tiek nozaudēti vai nozagti, savukārt 50 ir neremontējami mitruma vai trieciena rezultātā, rāda „Tele2” dati. Attiecīgi Latvijas trim mobilajiem operatoriem kopumā šie statistikas dati varētu būt vairāk nekā divas reizes lielāki.

  *Portāla „Inbox Polls” pētījuma rezultāti, no 2013.gada 22.novembra līdz 5.decembrim interneta vidē aptaujājot 1902 Latvijas iedzīvotājus.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma