Eiropas Savienība (ES) paziņojusi, ka “X” konkurents “Bluesky“, kas pēdējo nedēļu laikā strauji audzējis lietotāju skaitu, pārkāpj Digitālo pakalpojumu likumu (Digital Services Act – DSA), kas paredz tiešsaistes platformām atklāti paust nepieciešamo informāciju. Taču, tā kā “Bluesky” vēl nav izaudzis līdz “ļoti lielai tiešsaistes platformai”, regulators to nevar regulēt tāpat kā konkurentus – “X” vai “Threads”.
Eiropas Komisijas (EK) pārstāvis Tomass Reņjē norādīja, ka visām lielajām platformām ES jābūt īpašai tīmekļa lapai, kurā norādīts lietotāju skaits ES, kā arī platformas juridiskā adrese. Taču tā kā “Bluesky” vēl nav tik ievērojama platforma, uz to šie noteikumi šobrīd neattiecas.
Lai gan DSA mērķis ir padarīt tiešsaistes platformas juridiski atbildīgas par tajās publicēto saturu, “Bluesky” lietotāju skaits vēl nav sasniedzis zīmīgos 45 miljonus, lai to ES klasificētu kā “ļoti lielu platformu”. Vienlaikus nevar ignorēt faktu, ka “Bluesky” pēdējo dažu mēnešu laikā strauji audzējis lietotāju skaitu, kas šobrīd pārsniedzis zīmīgo 20 miljonu robežu. Līdz ar to, iespējams, nebūs tik ilgi jāgaida, līdz DSA noteikumi pilnībā attieksies arī uz “Bluesky”.




Tad pārkāpj vai nepārkāpj – īsti nevar saprast 🙄
Viņi vēl nav tik lieli, lai saņemtu sodu, bet birokrāti jau norāda uz lietām, ko derētu salabot.
Kāpēc tiek dzēsti komentāri? Taisnība kož acīs?
Komentāri tiek dzēsti tad, kad tajos ir klajas rupjības vai to pievienotā vērtība tiecas uz nulli. Ja uzskati, ka komentārs idzēsts nepamatoti, vari mēģināt vēlreiz.