Web Analytics
More
  Reklāma

  Audi Q8 e-tron ražošana varētu tikt pārtraukta priekšlaicīgi

  Jaunākie raksti

  Vācu autoražotājs Audi priekšlaicīgi varētu pārtraukt sava elektriskā Q8 e-tron modeļa ražošanu, raksta britu automedijs Autocar, norādot, ka Audi apsver ideju slēgt rūpnīcu Briselē, kur šis auto tiek ražots. Šobrīd aktuālais Q8 e-tron ir nevis jauns, atsevišķs modelis, bet gan pamatīgi modernizēts Audi e-tron. Līdz ar feisliftu auto saņēma kosmētiskus uzlabojumus, kā arī lielāku akumulatoru un citus labumus.

  Modernizētā versija apritē nonāca 2022. gadā un plāni paredzēja, ka vēl kādu laiku tai būtu jāsaglabājas apritē, tomēr aktuālā situācija varētu piespiest mainīt plānus.

  Audi norāda, ka visā pasaulē samazinās pieprasījums pēc šāda veida mašīnām, kas tādējādi apdraud modeļa nākotni. Kompānija izstrādā plānus, kā restrukturizēt darbu Briseles rūpnīcā, bet netiek izslēgta arī pilnīga tās slēgšana. Beļģijas likumdošana pieprasa, lai Audi uzsāktu pārrunas ar darbinieku padomi un citiem sociālajiem partneriem, lai diskutētu par nākotnes plāniem.

  Audi gan īpaši uzsver, ka pieprasījuma kritums novērojams tieši segmentā, kurā pozicionēts Q8 e-tron, bet tas neattiecoties uz citiem modeļiem. Tāpat tiek atzīmēts, ka pamazām palielinās ražošanas apjomi jaunajiem modeļiem uz PPE platformas, tostarp jaunajam Q6 e-tron, attiecīgi arī tas ietekmē pieprasījumu pēc lielā Q8 e-tron. Šobrīd visas iesaistītās puses turpinās pārrunas, lai lemtu par nākamajiem soļiem gan par pašu mašīnu, gan arī rūpnīcu, kur tā tiek ražota.

  AvotsAutocar
  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  3 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  karlis
  11.07.2024 14:34

  viss ir tik slikti, ka auto pa 8x-10x naudiņām vairs nevienam nevajag.
  tā arī ir. ja mūžš ir samazināts līdz knapiem 200k nobraukuma, tad nav jēga investēt.

  Skābene
  11.07.2024 15:18
  Reply to  karlis

  Dīzeli ar 200k nopirks jau rīt, bet kādu, kas gribētu EV ar 200+K nobraukumu būs ilgi jāmeklē. Te drīzāk vajadzētu kādu atpirkuma programmu, kad ražotājs atpērk lietoto EV, ja pērk jaunu modeli. NU līdzīgi kā ar telefoniem, kad ir atlaide, iegādes bonuss+atpirkums.

  Last edited 11 days ago by Skābene
  juris
  11.07.2024 17:24

  tas pats ir ari ar VW razotni Vacija kura elektrauto izlaide ir 2/3 jaudas laidis katru 3. vala.

  Reklāma