Web Analytics
More
  Reklāma

  “Samsung” prezentē “Galaxy Flip6” un “Galaxy Fold6”, fokusējoties uz MI

  Jaunākie raksti

  Šovasar Parīzē norisinās divi lieli notikumi. Viens no tiem ir Olimpiskās spēles, kas pasaulē labākos sportistus mīlestības pilsētā pulcēs jūlija beigās. Otrs un, gribētos teikt, arī ļoti nozīmīgs pasākums ir “Samsung Galaxy Unpacked” produktu prezentācija, kas šogad norisinājās īpaši agri, 10. jūlijā. Kā ierasts vasarā uzņēmums cēla galdā salokāmos tālruņus, viedpulksteņus un austiņas. Bez īpaša pārsteiguma šoreiz tie bija “Galaxy Flip6” un “Galaxy Fold6” salokāmie viedtālruņi, “Galaxy Watch Ultra” un “Galaxy Watch7” viedpulksteņi, kā arī “Galaxy Buds3” un “Galaxy Buds3 Pro” austiņas. Parīzē gan arī prezentēja “Galaxy Ring” viedo gredzenu, kas acīmredzot Latvijas tirgum vēl nebūs aktuāls. Būtiski, ka visas šīs ierīces tikušas pie mākslīgā intelekta (MI) iespējām, kas ir sava veida pagrieziena punkts lietotāja pieredzē.

  Kā ierasts, pirms svinīgās un grandiozās prezentācijas Parīzē, norisinājās medijiem domāts pasākums, kur paši pirmie varējām iepazīties un izmēģināt jaunās ierīces. Šoreiz, pieskaņojoties vasarīgajam laikam, “Samsung Latvija” organizētais “Unpacked” pasākums norisinājās Jaunciema ostā, kur brīnišķīgu skatu pavadībā notestējām “Samsung” jaunāko veikumu.

  Reklāma


  Līdzīgi kā janvāra “Unpacked” pasākumā, kad “Samsung” prezentēja jauno “Galaxy S24” viedtālruņu sēriju, arī šoreiz būtisks fokuss likts uz MI piedāvātajām iespējām. Tās integrētas ne tikai jaunajos salokāmajos telefonos, bet arī viedpulksteņos un austiņās, nodrošinot to, ka visas jaunās “Samsung” ekosistēmas ierīces sadarbojas nevainojami un sniedz lietotājam vēl ērtāku un personalizētāku pieredzi.

  Uzlabotas MI iespējas un personīgais asistents

  Skaidrs ir tas, ka mākslīgais intelekts ieņems arvien svarīgāku lomu gan viedtālruņu, gan citu ierīču lietošanā. To pierāda arī “Galaxy Flip6” un “Galaxy Fold6” integrētās MI iespējas. “Samsung” uzlabojis gada sākumā prezentēto “Circle to Search with Google” iespēju un tagad šādā veidā iespējams gūt informāciju par interesējošo lokāciju vai risināt matemātiskos uzdevumus, apvelkot vajadzīgo vienādojumu.

  Vēl viena interesanta MI iespēja, ir “Smart Select & Skice attēlā”. “Smart Select” ļauj pieskarties un izvēlēties jebkuru objektu bildē, lai veiktu MI balstītas darbības. Savukārt “Skice attēlā” funkcija dod iespēju pārveidot lietotāja zīmētās skices tālrunī MI ģenerētos mākslas darbos.

  Daudziem ļoti noderīga varētu būt “Note Assist” funkcija, kas ar MI palīdzību ļauj ātri sagatavot melnrakstu, e-pasta sagatavi vai ziņas. Papildinājums tai ir iespēja ģenerēt tekstu, balstoties uz īsu aprakstu. Šādā veidā iespējams ātrāk uzrakstīt, piemēram, e-pastu vai ierakstu sociālajos medijos.

  Būtisku pienesumu MI sniedzis arī foto un video uzņemšanā. Šeit nav runa tikai par detaļu izcelšanu, pielāgotām gaismām, kas, protams, ļauj būtiski augstākā kvalitātē uzņemt un rediģēt saturu. Īpaši gribas izcelt jauno “Auto Zoom” funkciju, kas pēc vajadzības pietuvina objektus. Savukārt MI iespējotā intuitīvā tālummaiņas vadības iespēja ļaus uzņemt kopbildes, iekļaujot kadrā visus cilvēkus. Mākslīgais intelekts sniedz arī arvien plašākas bilžu rediģēšanas iespējas, ļaujot pēc savām vajadzībām pārveidot attēlu, pievienojot vai noņemt tajā objektus.

  “Galaxy Flip6” – uzlabota izturība

  Sekojot iepriekšējo gadu modeļiem, “Samsung” turpina “Flip” sēriju un prezentējis “Galaxy Flip6” viedtālruni. Bez MI funkcijām uzņēmums būtisku fokusu šogad licis uz izturību. Piemēram, tam par 10% uzlabota izturība pret skrāpējumiem. Uzņēmums norāda, ka “Galaxy Flip6” ir uzlabots gan ārējais korpuss, gan ekrāns, ietverot locīšanas zonu. Līdzīgi kā “Galaxy Flip5” arī šajā iestrādāts “Gorilla Glass Victus 2” aizsargstikls, kas nodrošina paaugstinātu izturību un pasargā no spēcīgiem triecieniem.

  Jaunums, kas šogad parādījies “Galaxy Flip6”, ir citāda dzesēšanas sistēma. To nodrošina ierīcē iebūvētā tvaika kamera, kas nodrošina ātrāku dzesēšanu. Tāpat tālrunī iestrādāta lielāka dzesēšanas sistēma labākai siltuma izkliedēšanai.

  Runājot par tehniskajiem parametriem, “Galaxy Flip6” ārējais ekrāns sasniedz 3,4 collas, kas ir tikpat, cik pērnā gada modelim. Ekrāns veidots no Super AMOLED, tā atsvaidze sasniedz 60 Hz un maksimālais spilgtums 1600 nitus. Kas attiecas uz galveno ekrānu, arī tā lielums palicis nemainīgs un sasniedz 6,7 collas pa diagonāli. Tas veidots no Dynamic AMOLED 2X, atsvaidze sasniedz 120 Hz un maksimālais spilgtums 2600 niti. Arī izmēru ziņā lielu izmaiņu nav. Salocītā veidā “Galaxy Flip6” biezums sasniedz 14,9 mm, savukārt atvērts 6,9 mm. Tā svars palicis nemainīgs, iekļaujoties 187 gramos. 

  Kas attiecas uz kamerām, “Galaxy Flip6” šoreiz nepārsteidz, piedāvājot to pašu sniegumu, ko pērnā gada modelī – 50 MP aizmugurējo primāro kameru un 12 MP platleņķa, kā arī 10 MP priekšējo kameru. 

  Tāpat būtiski pieminēt, ka “Galaxy Flip6” darbojas uz “Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3” pamata. Tajā iebūvēts akumulators ar 4000 mAh ietilpību, kas ir būtisks uzlabojums salīdzinājumā ar “Galaxy Flip5”. Praktiski tas nozīmē, ka lietotāji varēs atskaņot video līdz 23h. Ierīce būs pieejama divos atmiņas ietilpības variantos 12GB + 256 GB un 12 GB + 512 GB zilā, sudrabaini pelēkā un piparmētru krāsā.

  “Galaxy Fold6” – tehnoloģiju pasaules sasniegumi vienā ierīcē

  Līdztekus “Galaxy Flip6” prezentēts arī tā lielais brālis “Galaxy Fold6”. Salīdzinot ar pērnā gada modeli, arī tas, protams, ticis pie vairākiem uzlabojumiem, kas ietver optimizētu mobilitāti, vēl labāku spēļu pieredzi, uzlabotu izturību, jaunas foto un video iespējas, jaudīgāku akumulatoru.

  “Galaxy Fold6” saglabājis savu triecienizturības standartu, ko tāpat kā “Galaxy Fold5” nodrošina “Gorilla Glass Victus 2” aizsargstikli, kas sniedz par 25% lielāku izturību pret triecieniem. Izmēru ziņā “Galaxy Fold6” ir teju identisks “Galaxy Fold5”. Tā ārējais ekrāns pa diagonāli ir 6,3 collas liels. Tas veidots no HD+ Dynamic AMOLED 2X un atsvaidze sasniedz 120 Hz. Tikmēr galvenais ekrāns sasniedz 7,6 collas pa diagonāli. Tajā iebūvēts QXGA+ Dynamic AMOLED 2X ekrāns un piedāvāts “S Pen” atbalsts. 

  Salīdzinājumā ar pērnā gada modeli jaunais “Galaxy Fold6” ir kļuvis kantaināks un dizaina ziņā ir ļoti līdzīgs “Galaxy S24 Ultra” modelim. Vienlaikus telefons ir mazliet vieglāks un plānāks, ko īpaši spēs novērtēt “Samsung” salokāmo telefonu lietotāji. “Galaxy Fold6” svars sasniedz 239 gramus, kas ir par 14g mazāk nekā “Galaxy Fold5”. Tāpat šī gada modelis ir par 1,2 mm plānāks salocītā veidā (12,1 mm) un par 0,5 mm atvērtā veidā (5,6 mm).

  Līdzīgi kā iepriekšējo gadu modeļiem arī “Galaxy Fold6” kameru segmentā tehniski būtisku izmaiņu nav. Tālrunis aizmugurē aprīkots ar 50 MP primāro kameru, 12 MP platleņķa un 10 MP (3x optiskā) telefoto kameru. Savukārt kvalitatīvus selfijus varēs uzņemt ar 10 MP priekšējo kameru. Tāpat ierīcē iestrādāta 4 MP zemdispleja kamera. Ar MI palīdzību šīs kameras var sniegt īpaši profesionālus un personalizētus foto. Piemēram, lietotāji var uzņemt spilgtus, skaidrus un detalizētus nakts foto un video. Savukārt “Space Zoom” funkcija ar MI nodrošinās vairāku kadru apstrādi uzlabotai tālummaiņas izšķirtspējai.

  Arī “Galaxy Fold6” darbina “Snapdragon 8 Gen 3” procesors, kas nodrošina vēl lielāku jaudu un labāku veiktspēju. Tāpat kā pērnā gada modelis arī šis aprīkots ar 4400 mAh duālo akumulatoru, kas tam ļauj darboties līdz 23h video skatīšanās režīmā un līdz 76h audio režīmā. Īpaši steidzīgie varēs izmantot īpaši ātrās uzlādes iespēju.

  “Galaxy Fold6” būs nopērkams sudrabaini pelēkā, tumši zilā un melnā krāsā ar atmiņas ietilpību 12 GB+ 256 GB, 512 GB vai 1 TB.

  Cena un pieejamība

  “Galaxy Fold6” un “Galaxy Flip6” būs pieejami iepriekšpasūtīšanā no šodienas, 10. jūlija, bet plašāk pieejamas no 24. jūlija. “Galaxy Fold6” maksās sākot no 2019 eiro (12 GB + 256 GB), savukārt “Galaxy Flip6” cena ir sākot no 1209 eiro.

  Kopējie iespaidi

  Apkopojot savas domas par “Samsung” jaunajiem salokāmajiem telefoniem – “Galaxy Flip6” un “Galaxy Fold6”, – tehniskā ziņā būtiskas izmaiņas tie nav ieguvuši. Izmēri un kameras palikuši principā tie paši, salīdzinot ar pērnvasar prezentētajiem modeļiem. Tas īpaši attiecas uz “Galaxy Flip6”, kur arī izmaiņas dizainā bija grūti ieraudzīt. Tikmēr “Galaxy Fold6” pārsteidz ar ārkārtīgi līdzīgo dizainu “Galaxy S24 Ultra” modelim. Vienlaikus priecē tas, ka jaunās ierīces bagātīgi aprīkotas ar MI iespējām, dod iespēju iegūt maksimālu pievienoto vērtību no ierīces.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  8 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Skābene
  11.07.2024 15:33

  Cik daudz Flip/Foldi tiek pārdoti, ja salīdzina ar agrākajiem Note sērijas pārdošanas rezultātiem?

  Kaspars
  11.07.2024 15:39
  Reply to  Skābene

  Manuprāt note jau nav nekāda sakara ar fold un vēl mazāks ar flip

  Note tika pieblendots pie ultras un sablendots kopā ar to

  Skābene
  11.07.2024 17:20
  Reply to  Kaspars

  Note tika nogalināts, lai attīstītu lokanos. Lai Note fani neraudātu, S sērijai iedeva irbuli.
  Pirmsākumos Note bija uh un ah, ja salīdzina ar S sērijas pirmsākumiem.

  Kaspars
  11.07.2024 17:42
  Reply to  Skābene

  Nu jau nu – kas note bija tāds, kas tajā brīdī nebija ultra?
  irbulis un labākās kameras? tās dabū ultra..kas tad vēl?

  uz ko pārgāja cilvēki, kas iepriekš pirka note? uz ultru, nejau flip
  imho loģiski, ka ultra un note nespēja viens otru apsteigt reizi pusgadā un bija jāapvieno

  Skābene
  11.07.2024 22:42
  Reply to  Kaspars

  Nu salīdzini Note pirmsākumos ar S sēriju pirmsākumos. S3 ar Note3, S4 ar Note 4.

  Jānis
  12.07.2024 09:19
  Reply to  Skābene

  S4 iznāca 2013 g. maijs,bet Note3 2013 g. septembris.

  Kaspars
  11.07.2024 17:44
  Reply to  Skābene

  bet, ja nemēģinam piesieties ideoloģijai, tad kas būtu objektīva statistika?
  nejau note 20 vs fold 6

  drīzāk S sērija + note vs s sērija + F

  Foldable gold
  12.07.2024 14:17

  Fold6 nodaļas sākumā teikts, ka ir jaudīgāks akumulators, savukārt nodaļas beigās , ka tas ir tāds pats kā Fold5

  Reklāma