Web Analytics
More
  Reklāma

  “OpenAI” bijušais galvenais zinātnieks dibina jaunu MI uzņēmumu

  Jaunākie raksti

  Maija vidū uzreiz pēc jaunākā mākslīgā intelekta (MI) modeļa “GPT-4o” izlaišanas amatu atstājaOpenAI” līdzdibinātājs un galvenais zinātnieks Iļja Sutskevers (Ilya Sutskever). Viņš uzņēmumā darbojās teju desmit gadus, kuru laikā sniedza ievērojamu ieguldījumu pētniecībā un produktu attīstībā. Tagad Sutskevers sācis jaunu posmu savā dzīvē, līdzdibinot MI uzņēmumu Safe Superintelligence Inc. (SSI).

  Sutskevers izveidojis SSI kopā ar bijušo “Apple” AI vadītāju Danielu Grosu un bijušo “OpenAI” inženieri Danielu Leviju. Norādīts, ka jaunā MI uzņēmuma fokuss vērsts uz drošību un tā galvenais mērķis ir izveidot drošu un jaudīgu MI sistēmu.

  Reklāma

  Paziņojumā SSI aprakstīts kā startaps, kas “pievēršas drošībai un iespējām tandēmā”, kas ļaus uzņēmumam ātri attīstīt savu MI sistēmu, vienlaikus joprojām fokusējoties uz drošību.  Tāpat SSI informējis, ka “tā biznesa modelis nozīmē, ka drošība, privātums un progress ir izolēti no īslaicīga komerciāla spiediena”.

  Jāpiezīmē, ka Iļja Sutskevers bija tas, kurš aktīvi centās gāzt Semu Altmenu no izpilddirektora posteņa. Viņš “OpenAI” atstāja maijā un deva mājienu par jauna projekta sākšanu.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  1 komentārs
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Karlis
  21.06.2024 21:57

  Drīz būs šovi. Kā kulinārijas. Tikai sacentīsies mākslīgie intelekti.
  Gaidu, kad viens anonsēs kāda cita pārņemšanu un integrāciju

  Reklāma