Web Analytics
More
  Reklāma

  Sems Altmens atlaists no “OpenAI” izpilddirektora amata

  Jaunākie raksti

  Aizvadītās nedēļas piektdienā, 17. novembrī, ar skaļu paziņojumu nāca klajā mākslīgā intelekta (MI) čatbota izstrādātāja “OpenAI” valde. Tā lēmusi, ka no darba jāatlaiž izpilddirektors Sems Altmens, jo viņš nav bijis “konsekventi atklāts saziņā ar valdi, kavējot tās spēju pildīt savus pienākumus. Līdz ar to valdei vairs nav pārliecības par viņa spēju turpināt vadīt “OpenAI””. Par uzņēmuma pagaidu izpilddirektori tūlītēji iecelta “OpenAI” galvenā tehnoloģiju vadītāja Mira Murati.

  Jāatzīst, ka Sema Altmena atlaišana bija visai negaidīts lēmums. Viņš bija uzņēmuma seja un pārstāvēja “OpenAI” dažādos pasākumos. Tāpat vēl tikai 6. novembrī veiksmīgi tika aizvadīta “OpenAI” pirmā izstrādātāju konference “DevDay“, kurā Altmens uzstājās ar galveno runu. Savukārt dienu pirms atlaišanas, 16. novembrī, viņš pārstāvēja uzņēmumu Āzijas un Klusā okeāna reģiona ekonomiskās sadarbības konferencē.

  Sema Altmena atlaišana liek uzdot daudz jautājumu par uzņēmuma turpmāko nākotni. Pagaidām ir diezgan skaidrs, ka “Microsoft”, kas ir ieguldījis miljardus “OpenAI”, turpinās ilgtermiņa sadarbību ar uzņēmumu.

  Jāpiebilst, ka neilgi pēc paziņojuma par Sema Altmena atlaišanu “OpenAI” līdzdibinātājs Gregs Brokmens informēja, ka atkāpsies no valdes priekšsēdētāja amata. Tiesa, viņš pavisam no uzņēmuma neaizies.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  1 komentārs
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reinis Rozitis
  19.11.2023 22:19

  > Pagaidām ir diezgan skaidrs, ka “Microsoft”, kas ir ieguldījis miljardus “OpenAI”, turpinās ilgtermiņa sadarbību ar uzņēmumu.

  Pārlieku ātri un cieši neturētos pie šādiem apgalvojumiem, ja atceras, piemēram, GM un Nikola epopeju, kur ar zaudējumi tika mērāmi miljardos, pirms tika “izrauta dakša no kontakta”.

  .. tāpat kontekstā arī ar https://kursors.lv/2023/11/04/microsoft-velas-buvet-kodolreaktorus-lai-darbinatu-maksligo-intelektu/ , kur Altmens ir viens no lielākajiem investoriem Helion Energy un gan jau arī ir iemesls MS interesei..

  Tā kā viss atkarīgs no tā, kas patiesībā slēpjas zem “konsekventi atklāts”, jo nu otram Semam ar šo sanāca čābīgi ( https://kursors.lv/2023/11/04/ftx-dibinatajam-semam-benkmanam-fridam-draud-110-gadu-cietumsods/ )

  Reklāma