Web Analytics
More
  Reklāma

  Volkswagen Golf svin 50 gadu jubileju un auto jaunais modelis pieejams Latvijā

  Jaunākie raksti

  Modernizētais Volkswagen Golf tagad ir pieejams Latvijā, atzīmējot ikoniskā modeļa 50 gadu jubileju. Ar vairāk nekā 37 miljonu pārdoto vienību, Golf ir pasaulē populārākais kompaktauto un viena no auto nozares ikonām. Jaunākais Golf var lepoties ar nākamās paaudzes intuitīvu informācijas un izklaides sistēmu ar brīvi stāvošu stāvekrānu 12,9 collu izmērā, kā arī mākslīgā intelekta asistentu, kas izstrādāts uz ChatGPT bāzes. Tāpat pirmo reizē zīmola vēsturē atjaunotajam Golf priekšpusē ir izgaismots Volkswagen logotips. Modernizētais Golf ir pieejams arī kā plug-in hibrīds ar ievērojamu nobraukuma distanci līdz pat 140 kilometriem ar vienu uzlādi. Sākumcena Latvijā ir 23 800 EUR.

  Modernizētajam Golf ir gan hečbeka, gan Variant versijas. Klienti var izvēlēties starp dažādu dzinēju un ātrumkārbu veidiem. Piemēram, Golf ir pieejams ar diviem turbo benzīna dzinējiem (1,5 TSI) ar manuālo ātrumkārbu, kuru jauda ir 85 kW (116 ZS) un 110 kW (150 ZS). Papildus ir pieejami divi 48V daļējā hibrīda turbo benzīna dzinēji (1,5 eTSI) ar automātisko ātrumkārbu (DSG), kas arī nodrošina 85 kW (116 ZS) un 110 kW (150 ZS) jaudu. 48V sistēma izmanto bremžu enerģijas rekuperāciju, lai uzkrātu elektroenerģiju. Pieejams arī viens dīzeļdzinējs (2,0 TDI) ar automātisko ātrumkārbu, kura jauda ir 110 kW (150 ZS).

  ReklāmaAdvertisement

  Klasisko dzinēju klāstu papildina plug-in hibrīds ar automātisko pārnesumkārbu un 110 kW (150 ZS) dzinēja jaudu, kas ar vienu uzlādi var veikt līdz pat 140 kilometru nobraukuma distanci.

  Golf GTI (2,0 TSI) ar 195 kW (265 ZS) jaudu Latvijā būs pieejams jūnija beigās.

  Augstākās kvalitātes IQ.LIGHT LED matrix priekšējie lukturi, kas iepriekš bijuši pieejami Volkswagen augstākā līmeņa komplektācijā citiem modeļiem, tagad ir pieejami arī modernizētajā Golf. Lukturi ir aprīkoti ar jaunām tālajām gaismām ar par 15% lielāku darbības rādiusu nekā iepriekšējo paaudžu modeļiem.

  Pirmo reizi Eiropas tirgum paredzētā Volkswagen modelī tiek izgaismots arī Volkswagen logotips radiatora restē. Jaunu dizainu ir ieguvuši arī IQ.LIGHT 3D LED aizmugurējie lukturi abās virsbūves versijās.

  Salonā ir pieejama jaunākās paaudzes informācijas un izklaides sistēma ar vēl ātrāku procesoru, brīvi stāvošu skārienekrānu (izmērs pa diagonāli  12,9 collas) un intuitīvu izvēļņu struktūru. Turklāt temperatūras un skaļuma regulēšanas skārienpaneļi tagad ir izgaismoti. Standarta aprīkojumā ir iekļauts arī jaunākais digitālais mērsinstrumentu panelis Pro (izmērs pa diagonāli 10,4 collas).

  Jauna ir arī multifunkciju stūre ar vadītājam ērti lietojamām pogām un IDA balss asistentu. Šī funkcija ir pieejama kā papildaprīkojums visām modeļu līnijām, izņemot City, un ir iekļauta Golf eHybrid standarta aprīkojumā. Ar IDA balss asistentu iespējams vadīt ne tikai tādas funkcijas kā temperatūras regulēšana vai navigācijas sistēma, bet arī piekļūt tiešsaistes informācijai par gandrīz jebkuru tēmu – sākot ar informāciju laikapstākļu prognozi un beidzot ar vispārīgiem jautājumiem. Kā jauna funkcija pirmo reizi IDA balss asistentā ir iespēja sarunāties ar Golf mākslīgā intelekta asistentu, kas ir veidots uz sarunu robota ChatGPT bāzes. Tas nozīmē, ka tagad jautājumus var uzdot par gandrīz jebkuru tēmu. Svarīgi minēt, ka IDA balss asistentam ir ierobežota valodu izvēle, un šobrīd tas latviešu valodā nav pieejams.

  Svinot Volkswagen 30 gadu jubileju Baltijā, arī modernizētais Golf ir īpašo modeļu klāstā, kas pieejami ar bezmaksas papildaprīkojumu.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  1 komentārs
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Diesel und Schnitzel
  11.06.2024 12:05

  Kur tas laiks, kad vicoja apkārt ar R13 izmēra riepām… Ja ar tādām apautu mūsdienu bīdekli, tad droši vien tas turpinātu art asfaltu arī trešajā gaņģī. :D

  Reklāma