Web Analytics
More
  Reklāma

  Bugatti 20. jūnijā prezentēs jaunu superauto ar V16 motoru

  Jaunākie raksti

  Lielie motori ar lielu cilindru skaitu vēl ir dzīvi, vismaz Bugatti pasaulē – ražotājs 20. jūnijā prezentēs savu jauno superauto, kas būs aprīkots ar V16 atmosfērisko dzinēju un izmantos hibrīdsistēmu. Ražotāja pārstāvji norāda, ka tā tapšanā iedvesma gūta no slavenajiem Type 57 SC Atlantic, Type 41 Royale un Type 35 modeļiem, šodienas dizaineriem smeļoties iedvesmu un veidojot moderno auto.

  Pavisam nesen noslēdzās Bugatti Chiron ēra, ražotājam piedāvājot vienu pēdējo ierobežotas tirāžas versiju.

  Reklāma

  Bugatti valdes priekšsēdētājs Mate Rimaks (jā, nekas nav sajaukts, tas ir tas pats cilvēks) pagaidām neatklāj plašākas detaļas, vien saka, ka jaunais dzinējs būs apmēram metru garš. Lai arī to papildina pietiekami nopietnu izmēru elektriskais jaudas agregāts, auto forma kopumā līdzināsies Chiron.

  Lai arī Rimaks ir labāk pazīstams kā elektrisko superauto ražotāja Rimac dibinātājs, tieši viņš ir viens no galvenajiem vaininiekiem, kāpēc Bugatti ir izvēlējies radīt šādu V16 dzinēju. Tieši Rimac pārpirka Bugatti zīmolu un, lai arī elektrisks auto būtu šķietami loģisks turpinājums Chiron, tomēr vadība vēlējusies nodalīt abus zīmolus, vienlaikus saglabājot Bugatti vēsturisko mantojumu.

  Rimaks pauž, ka Bugatti jaudas agregātam jāsniedz tik daudz prieka un emociju, cik vien tas iespējams, turklāt viņš uzskata, ka šobrīd elektrifikācija šim zīmolam nepiestāvētu. Tāpat viņš norāda uz to, ka krities pieprasījums pēc elektriskiem superauto. Rimaks norāda, ka tehniski līdzīgus parametrus drošivien varētu panākt ar V8 turbomotoru, īpaši piestrādājot tieši pie turbo, taču Bugatti ir jābūt īpašam un to vienkārši nevar salīdzināt ne ar ko citu. Lai arī precīzi jaudas skaitļi nav atklāti, Rimaks neslēpj, ka jauda būs krietni virs 1000 zirgspēkiem.

  AvotsAutocar
  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  2 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Skābene
  06.06.2024 14:43

  W16 ir miris, lai dzīvo V16. :D

  Hašvaldis Blokčeins-Halvenings (HBH)
  09.06.2024 20:20

  Viņi saprot, ka tuvojas kriptovasara 💯

  Reklāma