Web Analytics
More
  Reklāma

  Nissan pārtrauc ieguldīt iekšdedzes dzinējos, attīstīs elektroauto

  Jaunākie raksti

  Japāņu autoražotājs Nissan acīmredzami gatavojas soļot atšķirīgu ceļu nekā viņu konkurenti dzimtenē Toyota, Mazda un Subaru – šie trīs autoražotāji apvienojuši spēkus jaunu iekšdedzes dzinēju izstrādē, savukārt Nissan faktiski pārtrauc investēt līdzekļus to attīstībā, pilnībā pārejot uz elektroauto tehnoloģiju attīstīšanu. To intervijā Austrālijas medijam Drive atklājis Nissan vecākais viceprezidents un plānošanas direktors Āfrikā, Tuvajos Austrumos, Eiropā, Indijā un Okeānijas reģionā Fransuā Beilijs.

  Kompānijas pārstāvis izteicās, ka šī pāreja no iekšdedzes dzinējiem uz elektroauto notiks pakāpeniski, liekot lietā arī Nissan e-Power hibrīdsistēmu. Tā ir visnotaļ netradicionāla sistēma, kurā iekšdedzes dzinējs pilda ģeneratora funkciju un lādē akumulatoru, savukārt auto uz priekšu jau dzen tikai elektromotors – iekšdedzes dzinējs tieši riteņu piedziņai netiek lietots.

  Nissan vēlas maksimāli efektivizēt esošos iekšdedzes dzinējus un palielināt termālo efektivitāti. Tas gan nenozīmē, ka pāreja uz elektroauto uz sitiena – ja Eiropā, Ziemeļamerikā, Ķīnā un vēl citās ekonomiski attīstītajās pasaules daļās prasības ir stingrākas un šī pāreja notiek straujāk, tad, piemēram, Āfrikā joprojām tiek atļautas mašīnas, kas atbilst Euro2 prasībām. Skaidrs, ka visur pasaulē pāreja uz elektroauto nenotiek un nenotiks vienādi strauji, tāpēc ražotājiem jāsaglabā sava konkurētspēja dažādos segmentos.

  Lai arī Nissan neplāno izstrādāt pilnīgi jaunus dzinējus, sagaidāms, ka pašlaik aktuālie dzinēji gan tiks uzfrišināti, lai tie atbilstu jaunajām izmešu prasībām, kas stāsies spēkā Eiropas Savienībā.

  AvotsMotor1
  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  4 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Skābene
  04.06.2024 12:53

  Nissan neieguldīs ICE dzinējos, jo tos vienmēr varēs dabūt no Frančiem! :)

  Pēča
  04.06.2024 13:23
  Reply to  Skābene

  Jau gadus 10 parastajā vidējā segmenta autiņos, nissans aizņemas no frančiem(Renault) dzinējus. Tā laikam lētāk, ne kā pašiem domāt, izstrādat un uzturēt.

  Paši savējos tikai HP autiņos vēl liek.

  Žēl.. OG nissan dzinēji bija nenokaujami.

  Last edited 1 month ago by Pēča
  azad
  04.06.2024 14:19

  Neliekas, ka viņi vispār būtu ieguldījuši ko tajos dzinējos jebkad🤭

  LAN
  05.06.2024 07:45

  Wow, āfrikā daudz stingrāki emisiju standarti nekā mūsu smirdīgajam austrumu kaimiņam:
  https://kursors.lv/2022/04/21/krievijas-autobuve-atgriezas-devindesmitajos-un-razos-viszemakas-ekologiskas-klases-auto/

  Reklāma