Web Analytics
More
  Reklāma

  Īlona Maska uzņēmumam “xAI” izdevies piesaistīt 6 miljardu dolāru lielu finansējumu

  Jaunākie raksti

  Izskatās, ka Īlona Maska mākslīgā intelekta (MI) jaunuzņēmums “xAI” gatavojas zemajam startam un sagādās pamatīgas galvassāpes tādiem konkurentiem un nozares grandiem kā, piemēram, “OpenAI“. To apstiprina fakts, ka “xAI” nupat piesaistījis finansējumu 6 miljardu dolāru apmērā, kas tam sniegs milzīgas attīstības iespējas.

  Ziņots, ka ievērojamās investīcijas piesaistītas no “Sequoia Capital” un Saūda Arābijas. “xAI”, kas pat vēl nav gadu vecs, par saviem investoriem var saukt tādus prominentus riska kapitāla uzņēmumus kā “Andreessen Horowitz”, “Sequoia Capital”, kā arī Saūda Arābijas “Kingdom Holding”.

  Reklāma

  “xAI” arī informējis, ka tuvāko nedēļu laikā nāks klajā ar vēl kādu paziņojumu. Būtiski, ka šis ir pirmais “xAI” publiskais paziņojums, kurā uzņēmums runā par saviem līdzekļu vākšanas centieniem. Iepriekš tika noliegtas runas par investoru ietekmi uz “xAI”. Taču 6 miljardi dolāru acīmredzot ir pietiekoši liela summa, lai par to runātu publiski.

  Nupat piesaistītās investīcijas ir būtiskas Maska uzņēmumam, kas no paša sākuma radīts, lai konkurētu un izstumtu no tirgus Sema Altmena “OpenAI”, kura tirgus vērtība februārī tika novērtēta 80 miljardu dolāru apmērā.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  1 komentārs
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Raimis
  28.05.2024 19:28

  Vai tad pasaulē 3. bagātākajam cilvēkam vajag investorus ja viņš tic savam projektam? :))

  Reklāma